R. Dostál: "Každý rok si říkám, že už je to letos naposled"

V Uničově se dnes koná devátý díl seriálu Toi Toi Cupu a zároveň jako 14. ročník memoriálu Jaroslava Mráze. V roli ředitele závodu působí již tradičně Richard Dostál.

Závod v Uničově se koná od své premiéry stále na stejném místě?

Ano. Od svého prvního ročníku pořádáme závody na této trati, s mírnými změnami. Ze začátku sice nevedla trasa závodu přes bikrosovou dráhu, ale postupem času jsme ji začali využívat. Podobné je to i v prostoru střelnice, kde se nachází jedna z nejtěžších pasáží se čtyřiadvaceti schody.

Takže to za mokra nebude zrovna jednoduché?

Procházka růžovým sadem to rozhodně nebude. Pokud je sucho, okruh je poměrně rychlý. Ale když bude bláto, tak snadné to určitě nebude.

Jak náročné je pro vás uspořádat závod Toi Toi Cupu, letos závod kategorie C1?

Velice. Náš původní tým, se kterým jsem začínal, se totiž rozpadnul. Závod mu zevšedněl a už je to nebaví. Z devadesáti devíti procent už pořádám závod sám. Navíc moje sekretářka je na mateřské dovolené. Znamenalo to pro mě tři měsíce usilovné práce. Pouze ve finále přijdou kamarádi pomoct se stavbou trati. A samozřejmě je to o hodně náročnější z hlediska shánění financí.

V tom případě jste další z cyklokrosových nadšenců!

Snažíme se oddíl udržet, bývala tu totiž velká tradice. Navíc je v posledních letech s Petrem Baloghem dobrá spolupráce, i když býval v minulosti hodně náročný.

Kdo vás bude na domácí trati reprezentovat?

Máme celkem slušný mládežnický oddíl, poslední dva roky nás reprezentují i ženy. Tereza Gargelová a Naďa Voráčová jsou v silničním nároďáku.

Na jaký ročník nejraději vzpomínáte?

Na mistrovství republiky v roce 2012, když vyhrál Zdeněk Štybar a Vladimír Kyzivát se stal celkovým vítězem Toi Toi Cupu.

Jaké jsou vaše plány do budoucna?

Bude záležet, jak dlouho to ještě vydržím dělat sám. Hlavně psychicky. A člověk nesmí na nic zapomenout. Každý rok si říkám, že už je to letos naposled. Ale když to všechno nakonec klapne, mám z toho příjemný pocit. A pokud jednou skončím, tak si myslím, že už to v Uničově nikdo neobnoví.

 

Text a foto –peh-


< Zpět

Jednou větou

01.02.2022 - Ohlédnutí za sezónou Toi Toi Cupu 2021 vytvořené Českou televizí naleznete zde.

20.09.2021 - Pro nadcházející závody Toi Toi Cupu je potřeba v rámci registrace mít sebou připravený a vyplněný i formulář o Čestném prohlášení o zdravotním stavu ve vztahu ke Covid-19 !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail