Zajímavosti z Uničova

I přes nepříznivé počasí a bláto, se devátý díl seriálu Toi Toi Cupu v Uničově povedl a vydařil.  

Moderátor oslavil narozeniny za mikrofonem

Už od dopoledních hodin se trousily na závody v Uničově řady fanoušků. Podobně tomu bylo i před karavanem moderátora závodů Toi Toi Cupu Jindřicha Pulmana, kde se dveře netrhly. K 69. narozeninám mu chodili blahopřát kamarádi a přátelé z cyklokrosového prostředí. Mezi prvními gratulanty se objevil ředitel závodu v Uničově Richard Dostál, který mu osobně předal kytici jeho oblíbených dobrot. S menším zpožděním mu přeje do dalších let pevné zdraví a nekonečnou zásobu slov a originálních hlášek i redakce cyklokrosu.cz.

Daniel Mráz kráčí ve šlépějích dědy

Sváteční závod v Uničově se jel jako 14. ročník memoriálu Jaroslava Mráze. Legenda místní cyklistiky reprezentovala Českou republiku nejen na silnici, ale i v cyklokrosu. Na startu kategorie žáků se objevil jeho jedenáctiletý vnuk Daniel Mráz z domácího oddílu TJ Uničov. V domácím prostředí se chtěl předvést v nejlepším světle, ale nakonec dojel sedmnáctý. „Trénujeme tady tři měsíce, zná tu každou zatáčku. Kdyby bylo sucho, mohl být výsledek lepší. Ale bohužel, dnešní podmínky byly úplně jiné,“ litoval jeho otec Kamil. Právě v sobotu v Holých Vrších totiž dosáhl nejlepšího umístění, když dojel desátý. „Ještě má čas, stále je to mladší žák,“ nedělal z jednoho nezdaru tragédii. I Daniel potvrdil, že v úterý odvedl svoje maximum. „Dělal jsem, co jsem mohl. Proto nejsem naštvaný,“ vysvětlil s úsměvem na tváři.

Premiéra Ježka na bedně

Premiérové umístění na stupních vítězů vybojoval v kategorii kadetů syn slavného otce Václava Ježka Tomáš. Na cílové pásce sice prohrál s letošním suverénem Jakubem Schierlem o dvě vteřiny, ale těsná porážka ho ani moc nemrzela. Naopak. Dokázal se z překvapivého výsledku upřímně radovat. Hned v cíli ho obklopil jeho oddílový fanklub a nevěřícně mu klepal po ramenou. O první dojmy se podělil se známými po mobilu a během chvilky přispěchaly s gratulací i bikerky z nedaleké Ostravy.

Skvělí fanoušci  

I přes nepříznivé počasí navštívily závody Toi Toi Cupu v Uničově zhruba tři tisícovky diváků. Až na závod žen, kde excelovala Pavla Havlíková, viděly v ostatních kategoriích zajímavou a dramatickou podívanou. Navíc dokázaly neustále povzbuzovat české reprezentanty, ale i objektivně a nestranně zafandit i zahraničním účastníkům. Skvělou atmosféru vytvářely davy fanoušků na cílové rovince, posléze i na stupních vítězů. V Uničově je stále dost příznivců cyklokrosu, což především ocenili samotní závodníci.

Text a foto -peh-


< Zpět

Jednou větou

01.02.2022 - Ohlédnutí za sezónou Toi Toi Cupu 2021 vytvořené Českou televizí naleznete zde.

20.09.2021 - Pro nadcházející závody Toi Toi Cupu je potřeba v rámci registrace mít sebou připravený a vyplněný i formulář o Čestném prohlášení o zdravotním stavu ve vztahu ke Covid-19 !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail