Havlíková skončila v Koksijde těsně pod stupni vítězů

Světový pohár pokračuje v neděli třetím závodem v belgickém Koksijde. Na písečných dunách se představí devatenáct českých reprezentantů. 

Třetí závod Světového poháru provází v belgickém Koksijde nejen vítr, déšť a zima, ale i bezpečnostní kontroly. „Dneska byly větší, než na letišti. Ale jsme rádi, že se závody nakonec konaly,“ popsal reprezentační trenér Petr Dlask nezbytná opatření.

Z původní nominované dvacítky se nakonec pro nemoc omluvil Jakub Skála.  

Junioři (48 startujících): 1. Jens Dekker (Nizozemí), 2. Jappe Jaspers (Belgie), 3. Mitch Groot (Nizozemí),...18. Josef Jelínek, 26. Václav Sirůček, 30. Jan Gavenda, 37. David Honzák, 42. Jan Novák - kolo, Šimon Vaníček vzdal ve 2. kole.

„Jelínek už odjel lepší závod, než posledně. Bojoval o dvanácté místo, ale vlastní chybou se připravil o lepší umístění,“ pochválil kouč našeho nejlepšího juniora.

U23 (41 startujících): 1. Eli Iserbyt, 2. Daan Hoeyberghs, 3. Daan Soete (všichni Belgie),, 29. Adrian Šírek - kolo, 32. Štěpán Schubert – kolo, 35. Daniel Mayer – 3 kola, Adam Ťoupalík vzdal v 5 kole.

„Ťoupalík píchnul hned v prvním kole a postupně se propracovával dopředu. U ostatních třiadvacítkářů řešíme generační problém,“ nezastírá Dlask slabší výkonnost této věkové kategorie.

Ženy (42 startujících): 1. Sanne Cantvá (Belgie), 2. Nikki Harrisová (Velká Británie), 3. Katherine Comptonová (USA), 4. Pavla Havlíková,…17. Martina Mikulášková. 

Ještě v polovině závodu jezdila Pavla Havlíková druhá za vedoucí Belgičankou Sanne Cantovou. Ve třetím okruhu po výměně kola v depu ji vystřídala Angličanka Nikki Harrisová. V závěrečném kole pak nestačila tempu Američanky Katherine Comptonové a skončila stejně jako na mistrovství Evropy čtvrtá.  V celkovém hodnocení Světového poháru je Pavla Havlíková třetí.

„Škoda, Pavla měla k bronzu strašně blízko. Přesto opět dokázala, že je naše největší stálice. I sedmnácté místo Martiny je v silné konkurenci slušné,“ pochválil Dlask obě ženy.  

Muži Elite (56 startujících): 1. Sven Nys, 2. Wout Van Aert (oba Belgie), 3. Mathieu Van der Poel (Nizozemí),…20. Michael Boroš, 34. Radomír Šimůnek - kolo, 37. Matěj Lasák – 2 kola, 38. Vladimír Kyzivát – 2 kola, 44. Michal Malík -3 kola, Vojtěch Nipl vzdal v 6. kole, Tomáš Paprstka vzdal ve 3. kole.

Sven Nys oslavil druhé vítězství ve dvou dnech. Většinu závodu jezdila na čele dvojice Belgičanů Sven Nys a Wout Van Aert. Mírný, ale rozhodující náskok, si vytvořil devětatřicetiletý veterán Nys v blátivé pasáži tři sta metrů před cílem a ten už uhájil před osmnáct let mladším suverénem letošní sezony Van Aertem. V premiérovém startu letošní sezony se představil mistr světa Holanďan Mathieu Van der Poel, který si díky skvělému výkonu v posledním kole dojel pro třetí místo.

„Boroš odstartoval výborně, pohyboval se někde kolem desátého místa. Ze začátku jezdil s pozdějším vítězem Nysem, ale postupně kroužil na trati osamocený a propadl se na šestnácté místo. Nakonec byl z našich nejlepší a skončil dvacátý. Šimůnek i Paprstka se nevyhnuli pádu, Tomáš má dokonce lehce rozseknutou bradu.“ přiblížil Dlask průběh závodu našich jezdců.

Závody provázela tradičně bouřlivá atmosféra. „Všichni diváci snad fandili Nysovi. A ten se zaslouženě dočkal jubilejního padesátého vítězství ve Světovém poháru, které oslavil s nadšenými fanoušky,“ popsal Dlask náladu v cíli.

Reprezentační trenér neztrácí do dalších závodů optimismus. „Je vidět, že písek nám nesvědčí. Děláme spoustu chyb a z toho pramení pády. Ale u některých je vidět výkonnostní posun,“ zhodnotil vystoupení našich jezdců.

-peh-


< Zpět

Jednou větou

01.02.2022 - Ohlédnutí za sezónou Toi Toi Cupu 2021 vytvořené Českou televizí naleznete zde.

20.09.2021 - Pro nadcházející závody Toi Toi Cupu je potřeba v rámci registrace mít sebou připravený a vyplněný i formulář o Čestném prohlášení o zdravotním stavu ve vztahu ke Covid-19 !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail