Obnovená premiéra Toi Toi Cupu v Brně

Desátým zastavením letošního ročníku seriálu Toi Toi Cupu bylo v sobotu Brno, kde se rozdávaly další pohárové body.   

Desátý díl malého Toi Toi Cup, který je určen pro mládežnické kategorie a elitní kategorii žen, se v Brně konaly po několika letech opět pohárové závody. Na závěr poslední listopadové soboty se v moravské metropoli jel i závod kategorie Masters.

V kategorii žen se i přes neúčast našich nejlepších nedočkala favorizovaná Martina Mikulášková letošního premiérového vítězství. Naopak z toho se radovala bikerka Karla Štěpánová, která svoji největší soupeřku zdolala o devět vteřin. Třetí Denisa Lukešová zaostala o čtrnáct vteřin a letos poprvé vybojovala stupně vítězů.

Roli favorita zvládnul junior Josef Jelínek, který porazil druhého Václava Sirůčka o sedm vteřin. V boji o bronz se rozhodlo až na cílové pásce, kde byl úspěšnější David Honzák před Janem Novákem.

Neméně zajímavá byla i přes neúčast suverénního kolínského Jakuba Schierla bitva v kategorii kadetů. S náskokem devíti vteřin zvítězil Vladimír Mikšaník. V souboji o druhé místo si to rozdali dva Jihočeši. Táborský Jakub Ťoupalík vyhrál ve finiši nad Karlem Arltem ze Želče, pro kterého to bylo první umístění na stupních vítězů.

V kategorii kadetek si připsala Tereza Vaníčková už šesté vítězství a při škrtání nejhorších dvou výsledků si upevnila celkové vedení. Pro druhou Janu Tesařovou a třetí (o čtyři roky mladší!) Kateřinu Hladíkovou bylo umístění v brněnském závodě nejlepším letošním výsledkem.

Momentálně skvělou formu potvrdil v kategorii žáků Matyáš Fiala. Po Uničově vyhrál i v Brně a ve třetím závodě v řadě se postavil na bednu. Letošní jistotou je i druhý Jan Zatloukal, který z deseti startů chyběl na bedně jen v Lounech. Z bronzového Davida Šulce se stal zřejmě sběratel třetích míst, letos jich už nasbíral šest.

 Zde jsou výsledky a fotogalerie z Brna.

-peh-, foto Jaroslav Svoboda


< Zpět

Jednou větou

01.02.2022 - Ohlédnutí za sezónou Toi Toi Cupu 2021 vytvořené Českou televizí naleznete zde.

20.09.2021 - Pro nadcházející závody Toi Toi Cupu je potřeba v rámci registrace mít sebou připravený a vyplněný i formulář o Čestném prohlášení o zdravotním stavu ve vztahu ke Covid-19 !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail