Česká reprezentace absolvovala třetí letošní soustředění

Letos již potřetí se sešli kandidáti cyklokrosové reprezentace na čtyřdenním soustředění na Farmě Ptýrov nedaleko Mladé Boleslavi.

Šestnáctka adeptů reprezentačního dresu si dala pod dohledem reprezentačního kouče Petra Dlaska dostaveníčko na Farmě Ptýrov poblíž Mladé Boleslavi. Od pondělí 30. listopadu do čtvrtka 3. prosince čekaly na pozvané cyklokrosaře dvoufázové tréninky přímo v dějišti mládežnického mistrovství republiky, které je na programu v sobotu 12. prosince. „Chtěli jsme vyzkoušet zdejší trať s předstihem, aby nominovaní reprezentanti věděli, co je čeká,“ uvedl trenér Dlask.

Složení české cyklokrosové reprezentace

Junioři: Václav Sirůček, Jan Novák, David Honzák, Jan Gavenda, Hynek Palička, Matěj Syrovátka, Jakub Schierl (kadet)

U 23: Adrian Šírek, Štěpán Schubert, Daniel Mayer

Ženy: Denisa Lukešová, Denisa Mináriková - Švecová, Martina Mikulášková

Muži: Matěj Lasák, Michal Malík, Vladimír Kyzivát

 

Na třetí letošní soustředění našli reprezentanti vyzkoušené zázemí v Ptýrově, kde už se letos sešli před startem do cyklokrosové sezony. Časový program byl tradičně nabitý a náročný. Střídaly se tréninky na silnici i v terénu. Vyzkoušeli si těžkou a blátivou zdejší trať, kde se budou druhou prosincovou sobotu rozdávat tituly mistrů republiky v mládežnických kategoriích. Ve čtvrtek dopoledne absolvovali reprezentanti závěrečný vytrvalostní trénink a po obědě pak vyrazili k domovům.

„I když byla většina lidí už unavená, tréninky v terénu je docela bavily. Ale museli jsme kvůli menší viditelnosti končit kolem čtvrté hodiny. V úterý podvečer nás navštívil dopingový komisař,“ prozradil Dlask.

Premiérové pozvánky se dočkal suverén letošní sezony mezi kadety, kolínský Jakub Schierl. „Byl jsem velice mile překvapen. Nejen aktivním přístupem, ale i přínosem mezi juniory. Rozhodně se ukázal a čeřil mezi nimi vodu,“ pochválil trenér talentovaného cyklokrosaře.

Po mistrovství republiky v Mladé Boleslavi je naplánováno další reprezentační soustředění, kde by už neměli chybět žádní kandidáti reprezentace na lednový světový šampionát.

Text -peh-, foto Petr Dlask

 


< Zpět

Jednou větou

01.02.2022 - Ohlédnutí za sezónou Toi Toi Cupu 2021 vytvořené Českou televizí naleznete zde.

20.09.2021 - Pro nadcházející závody Toi Toi Cupu je potřeba v rámci registrace mít sebou připravený a vyplněný i formulář o Čestném prohlášení o zdravotním stavu ve vztahu ke Covid-19 !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail