Kdo má v Boleslavi největší šanci na titul?

Již v sobotu se koná v Mladé Boleslavi závěrečný závod dvanáctidílného seriálu Toi Toi Cup pro mládežnické kategorie, kde se budou současně rozdávat mistrovské tituly. A kdo bude patřit k největším favoritům jednotlivých kategorií?

Zatímco ženy se utkají o titul mistryně republiky až první lednovou sobotu v Kolíně současně s muži, v mládežnických kategoriích proběhne národní šampionát už tuto sobotu v Mladé Boleslavi. Ve hře jsou nejen souboje o tituly, ale i o konečné pořadí v hodnocení letošního ročníku Toi Toi Cupu. Do konečného pořadí se započítává devět nejlepších umístění plus získané body v závodu mistrovství republiky. Při rovnosti bodů rozhoduje lepší umístění v posledním závodě.

Kategorie žáků

V průběžném vedení má Jan Zatloukal (262 bodů), před druhým Davidem Šulcem desetibodový náskok (252) a třetím Pavlem Bittnerem dvanáctibodový (250). Ten ovšem vynechal oba poslední závody v Brně a Jabkenicích. Velké šance na zisk titulu má ale i zatím čtvrtý Matyáš Fiala (249), který neokusil hořkost porážky a vyhrál poslední tři závody. V kategorii žáků se podělili o vítězství tři jezdci – Pavel Bittner (6x), Matyáš Fiala (3x) a Jan Zatloukal (2x).

Reprezentační trenér Petr Dlask: „V kategorii žáků je situace hodně zamotaná a napjatá. Netroufám si tipovat, nechám se překvapit.“

Tip redakce: 1. Matyáš Fiala, 2. Jan Zatloukal, 3. David Šulc.

Kategorie kadetky

Mezi kadetkami slavila Tereza Vaníčková (268) vítězství už sedmkrát a to jí zatím zajistilo průběžné vedení. Druhá Magdalena Mišoňová ztrácí šest bodů (262) a na kontě má čtyři vítězství. Kandidátkami na medaili jsou i třetí Kristýna Zemanová (250), čtvrtá Jana Tesařová (246) a Celestýna Součková (241). Překvapit může i šestá Kateřina Hladíková (237), která stála v posledních dvou závodech na bedně.

P. Dlask: „Papírová favoritka je Vaníčková. Pětice Mišoňová, Zemanová, Tesařová, Součková a v poslední době i výborná Hladíková, svede boj o zbývající dvě medaile.“

Tip redakce: „O titul si to rozdají Vaníčková s Mišoňovou, o bronz Tesařová a Hladíková.“

Kategorie kadeti

Suverénem letošní sezony je jednoznačně Jakub Schierl (270), který dokázal při deseti startech devětkrát vyhrát a v Milovicích skončil druhý! Průběžně druhý Vladimír Mikšaník (255) má na kontě dvě výhry a prvoročák Jakub Ťoupalík (255) byl sedmkrát na bedně, z toho nejhorším umístěním bylo páté místo v Lounech. I čtvrtý Josef Kunášek (248) byl letos nejhůře pátý. Černým koněm by mohl být Tomáš Ježek (229), který pojede na domácí trati.      

P. Dlask: „Letos září jasná kometa Jakub Schierl, který by měl získat titul. V boji o medaile si to rozdají prvoročák Ťoupalík, Mikšaník, Kunášek a Ježek, který využije znalost domácí trati.“

Tip redakce: „O prvenství Schierla by nemělo být pochyb. Ale pozor na Ťoupalíka! Nerad prohrává a dokáže se připravit na vrchol sezony. O bronz se poperou Mikšaník, Kunášek a Ježek.“

Kategorie junioři

Lídr poháru Josef Jelínek (270) se z jedenácti účastí letos radoval z vítězství devětkrát, v Jičíně byl třetí a v Uničově šestý. Má luxusní náskok 23 bodů a k celkovému prvenství mu prakticky stačí v Boleslavi dojet. Pokud to dokáže, přilepší si jako vítěz Toi Toi Cupu o tři tisíce korun. Adeptů na medaili je několik. Průběžně druhý Václav Sirůček (247), jeho oddílový kolega prvoročák David Honzák (244), formu momentálně prokazují další prvoročák Jan Gavenda (224) i Jan Novák (221). Loňský mistr republiky Jonáš Březina (230) zatím marně čeká na první letošní vítězství.  

P. Dlask: „Tady budu v tipech opatrnější. Největší adept na titul je Jelínek, ale boj o zlato bude otevřený.  Medaili by měli získat Březina a Sirůček. Překvapit by mohli Honzák, Gavenda a Novák.“

Tip redakce: „Největším favoritem je Josef Jelínek, bez medaile nezůstane Sirůček. Na bronz jsou tři kandidáti – Březina, Gavenda a Novák.“

„Je to jen sport. Všechny tipy jsou jen papírové předpoklady. Mistrovství republiky je specifický závod, takže může kdokoliv překvapit,“ dodal na závěr Petr Dlask.   

Text a foto -peh-


< Zpět

Jednou větou

01.02.2022 - Ohlédnutí za sezónou Toi Toi Cupu 2021 vytvořené Českou televizí naleznete zde.

20.09.2021 - Pro nadcházející závody Toi Toi Cupu je potřeba v rámci registrace mít sebou připravený a vyplněný i formulář o Čestném prohlášení o zdravotním stavu ve vztahu ke Covid-19 !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail