V Boleslavi bude startovat i Šimůnek

Dramatickou a napínavou podívanou slibuje v Mladé Boleslavi nejen závod žen, ale i mužů kategorie Elite společně s jezdci do 23 let.

 

Závod žen i mužů bude poslední prověrkou na domácích tratích před mistrovstvím republiky v Kolíně. Ve hře jsou nejen body do žebříčku UCI, ale i do celkového pořadí Toi Toi Cupu. Finanční částka je totiž velmi zajímavá. První tři ženy si rozdělí 14, 8 a 4 tisíce korun, pro muže jsou připraveny odměny ve výši 30, 20, 10, 8 a 5 tisíc korun.

Zatímco ženám se do celkového hodnocení započítávají body z nejlepších devíti závodů z dvanácti, u mužů rozhoduje součet bodů ze všech osmi závodů. Při rovnosti bodů v celkovém pořadí rozhoduje v obou kategoriích lepší umístění v závodě mistrovství republiky, které se samozřejmě také započítává.

Zatím nejlépe je na tom v celkovém pořadí žen Jana Czeczinkarová (229 bodů), která vede na druhou Denisou Lukešovou (224) o pět bodů a třetí Martinou Mikuláškovou (220) o devět bodů.

V soutěži mužů jasně dominuje Tomáš Paprstka (197), druhý Vojtěch Nipl (175) ztrácí dvaadvacet bodů a třetí Lubomír Petruš (169) osmadvacet bodů. Obhájce loňského prvenství Jakub Skála je čtvrtý (163). Bez šance na umístění v první pětce je Radomír Šimůnek. Přesto neváhal a přislíbil účast. Ze čtyř startů na domácích tratích stál třikrát na bedně a jednou vyhrál (Louny). Pouze v Táboře chyběl na pódiu, když v posledním kole dvakrát chyboval.

„Účast Radka Šimůnka bude pro závod jednoznačně přínosem a zvýší konkurenci,“ chválí reprezentační kouč start našeho nezkušenějšího reprezentanta. Na trati bude asi zřejmě blátíčko, terén vede převážně přes louku. Bude to vyhovovat spíš silovějším jezdcům jako je Petruš a Nipl,“ uvažuje Dlask o favoritech.

„Byl bych rád, kdyby se potvrdila jeho slova. Určitě se budu rvát o bednu. Byl jsem na Mallorce a pomalu si zase zvykám na krosaře,“ komentoval Vojtěch Nipl s úsměvem výrok trenéra Dlaska. „Zřejmě víc rozhodne hrubá síla, než momentální výkonnost. Myslím si, že momentálně je na tom lépe Tomáš Paprstka. Vím, že Jakub Skála dokáže na této trati využít své tahounské dispozice. Nesmím zapomenout ani na Luboše Petruše, kterému vyhovuje v rovinatějším profilu jízda v háku. Ale papírově nejlépe je na tom nejlépe Radek Šimůnek. Proto na vítěze tipuji jeho nebo Paprstku, já budu spokojený s bednou,“ předvídá druhý muž celkového pořadí Toi Toi Cupu.

„Trať mi docela svědčí, ani bláto mi nijak nevadí. Poslední dobou jsem spíš jen trénoval, než závodil,“ netroufá si obhájce loňského prvenství v pohárové soutěži Jakub Skála odhadnout svoje možnosti. Ani vítěze nedokázal tipovat. „Netuším, kdo vyhraje. Nikdo není vyloženým favoritem.“

„Není to typická cyklokrosová trať. Moc se mi nelíbí, ani mi nevyhovuje. I když je sucho, tak se převážně jezdí po podmáčené louce. Ale pro všechny bude stejná. Bude to blátivé a hodně na sílu,“ myslí si Tomáš Paprstka.

V úterý absolvoval závod kategorie C2 v Itálii, kde se držel v konkurenci Meisena a Moureyho až do závěrečného kola na čele skupiny. Nakonec skončil pátý. „Chtěl bych samozřejmě vyhrát. Formu mám, i když jsem trochu nachlazený. Vítěz se těžko odhaduje, momentálně je totiž situace dost vyrovnaná. Žádný z jezdců není v současné době dominantní,“ vysvětlil lídr pohárové soutěže.

Text -peh-, foto Jaroslav Svoboda


< Zpět

Jednou větou

01.02.2022 - Ohlédnutí za sezónou Toi Toi Cupu 2021 vytvořené Českou televizí naleznete zde.

20.09.2021 - Pro nadcházející závody Toi Toi Cupu je potřeba v rámci registrace mít sebou připravený a vyplněný i formulář o Čestném prohlášení o zdravotním stavu ve vztahu ke Covid-19 !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail