Hrdinka ze Zolderu

Denisa Mináriková-Švecová se poprala s nepřízní osudu a dokončila závod Světového poháru v Zolderu se zlomeninou.

Smůla, neštěstí? Pády a zranění k cyklokrosu neodmyslitelně patří. Krátce po startu závodu žen Světového poháru v Zolderu se poroučela Denisa Mináriková-Švecová k zemi. Tušila, že je to konec nadějí na dobrý výsledek. Přes bolestivý pád ale závod nevzdala a bojovala až do konce. Dojela sice jako sedmapadesátá se ztrátou 7:26 minuty, ale dokázala ještě porazit devět soupeřek.

„Jedna ze soupeřek mě chtěla objet. Jenže neodhadla správně vzdálenost a její šaltr se mi namotal do předního kola. Následoval pád a taky se mi zasekl řetěz. Sedřela jsem si zadek, ale i půlku přehazovací páky, proto jsem musela do depa,“ popsala sedmnáctiletá cyklokrosařka ze Želče svoji nehodu.  

Z cílové rovinky odjížděla beznadějně poslední s půlminutovou ztrátou. Přesto nepovedený závod nevzdala a bojovala jako lvice. „Jindy bych to možná asi zabalila, ale tentokrát jsem nemohla. Když jsem se po pádu pomalu zvedla a naskočila na kolo, celá tribuna mi začala tleskat. Prostě nešlo to vzdát,“ vysvětlila a smutně dodala: „Navíc jsem jela kvůli závodu takovou dálku. Moc jsem se těšila a věřila si. Tato trať se mi totiž hrozně moc líbí.“

Na trati bylo vidět na její tváři slzy. „Ne, že bych brečela, ale dost mě bolela po pádu ruka,“ uvedla důvod. Nejvíc trpěla při prudkých sjezdech, kde musela při otřesech udržet stopu. Během závodu bylo patrné, jak si ulevuje na pravou ruku. Po příjezdu do cíle měla v ruce křeče a bolesti. Nejdříve následovalo lékařské vyšetření, poté rentgen v nemocnici. Ten zjistil prasklou kůstku v dlani, kterou lékaři dali do sádry.

„Klobouk dolů! Mám k ní ohromný respekt, že závod s takovou bolestí vůbec dokončila. Mile mě překvapila, jak byla vůči sobě tvrdá a bojovná. Věřím, že díky takovému přístupu se jí to jednou zase všechno vrátí zpátky,“ vysekl reprezentační kouč Petr Dlask cyklokrosařce poklonu.  

Nepříjemné zranění pokazilo mladé závodnici její plány. Vynechá totiž nejen mistrovství republiky, ale i další závody Světového poháru. Možná přijde i o mistrovství světa v Zolderu. „Ještě to nevzdávám. Trénuji doma na trenažéru a chodím běhat. Chtěla bych na světový šampionát jet. Ale moc tomu nevěřím, protože nominace bude podle domácího šampionátu,“ říká Denisa Mináriková-Švecová.

Za týden čeká zraněnou cyklistku kontrola v nemocnici. Pokud nedopadne dobře, sádra jí ještě nějaký čas zůstane. „Denise přejeme brzké uzdravení. Aby se na konci ledna postavila na start závodu mistrovství světa v kategorii do třiadvaceti let,“ vzkazuje jí na dálku šéf cyklokrosové sekce Petr Balogh.

Text a foto -peh-


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

Záznamy závodů na webu ČT sport:

TOI TOI Cup 2021
Ml. Boleslav, HlinskoSlaný, Rýmařov

Světový pohár 2021/2022
Waterloo - ženy x muži elite
Fayetteville - ženy x muži elite
Iowa - ženy x muži elite
Zonhoven - ženy x muži elite
Overijse - ženy x muži elite
Tábor - ženy x muži elite

Šoty z pořadu BBV
Tiskovka k TTC 23.9.2021
TOI TOI Cup Mladá Boleslav
TOI TOI Cup Hlinsko
TOI TOI Cup Slaný

Jednou větou

20.09.2021 - Pro nadcházející závody Toi Toi Cupu je potřeba v rámci registrace mít sebou připravený a vyplněný i formulář o Čestném prohlášení o zdravotním stavu ve vztahu ke Covid-19 !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail