Česky English

MS 2014 Hoogerheide Muži do 23 let - One-man show Wouta van Aerta, Paprstka osmý

Druhý den světového šampionátu v holandském Hoogerheide přivítalo azurové nebe s teplotami lehce nad nulou a úderem jedenácté hodiny se do boje o titul mistra světa pustila kategorie mužů do 23 let. Ta se stala záležitostí jednoho muže – Belgičana Wouta van Aerta, který od prvního kola zesměšňoval své soupeře. Pro světové stříbro si s přehledem dojel jeho krajan Michael Vanthourenhout, zatímco domácí Mathieu van der Poel se musel spokojit se třetím místem. Nejlepší Čech projel cílem Tomáš Paprstka na osmém místě.

Hned po startu se na čele usadil belgicko-holandský vláček, z něhož se v polovině prvního kola odpoutal belgický jezdec Wout van Aert, který si svou zběsilou jízdou postupně vypracoval nepatrný náskok.

Nikdo z jeho soupeřů nebyl schopen reagovat na jeho zrychlení a holandská ekipa se okamžitě dostala pod tlak, což Wout van Aertovi vyhovovalo. Když bylo jasné, že Belgičan se bezpečně usadil na čele, začal jeho krajan Michael Vanthourenhout bojovat o stříbrnou medaili a poměrně snadno odjel svým rivalům.

Svůj den rozhodně neměl Mathieu van der Poel, který se ze začátku hodně trápil, a vypadalo to, že z dnešního závod vyjde medailově na prázdno. O třetí a čtvrté místo se totiž prali další dva Belgičani Laurens Sweeck se starším bratrem včerejšího juniorského mistra světa Toonem Aertsem. Z českých závodníků se kolem osmého místa pohyboval Michael Boroš a kousek za ním jezdil Tomáš Paprstka.  

Nikým neohrožený Wout van Aert si po padesáti minutách závodu s velkou radostí dojel pro duhový trikot mistra světa, zatímco úřadující mistr Evropy Michael Vanthourenhout, nesoucí také belgické barvy skončil druhý. Druhý dech v závěru chytil Mathieu van der Poel, který své dvě belgické kořisti jedoucí před ním dostihl, a nakonec se mu na krku houpala bronzová medaile. Solidní osmé místo vybojoval v cíli spokojený Tomáš Paprstka, zatímco v posledním kole vypadl z nejlepší desítky Michael Boroš, jenž nakonec skončil třináctý.

Wout van Aert: Stále tomu nemohu uvěřit. V prvním kole jsem zaútočil a pak svůj náskok jen navyšoval. Před třemi týdny jsem po ulitém startu přišel o titul belgického mistra, a nyní jsem svým výkonem odpověděl. Jsem opravdu šťastný. Porazil jsem velkého favorita Mathieu van der Poela na jeho domácí půdě, o to je to vítězství ještě krásnější. A že se dva Belgičani se dostali na stupně vítězů? Jsme nejlepší země na tomto MS. Jsem nesmírně hrdý na tento tým.

Výsledky

Fotogalerie


< Zpět

Jednou větou

27.09.2019 - Dnes UCI rozhodla, že MS 2023 bude v Hoogerheide (Nizozemí). MS 2020 je v Dübendorfu (Švýcarsko), 2021 v Oostende (Belgie) a 2022 ve Fayetteville (USA, Arkansas). Na 2024 si podal kandidaturu Tábor.


09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.


Počasí

Předpověď počasí

close
detail