M. Mikulášková: „Bez trenéra bych dres nikdy neměla“

Martina Mikulášková se ziskem třetího titulu mistra republiky dotáhla v historické tabulce mezi Kateřinu Nash a Pavlu Havlíkovou a patří k nejúspěšnějším českým cyklokrosařkám.

Po protnutí cílové pásky se vítězná Martina Mikulášková skácela z kola k zemi, když právě porazila největší favoritku závodu Pavlu Havlíkovou. Jako by nevěřila tomu, co dosáhla. Rozzářila se jako sluníčko a stále se smála. Dobrá nálada jí neopustila ani druhý den.

Letos jste proti předchozím sezonám vyhrála jen jednou v Jabkenicích. Už dlouho dopředu jste prohlašovala, že se proto zaměříte na mistrovský závod. Opravdu jste si věřila?

Na sto procent jsem s tím nepočítala. Sezona se mi nepovedla podle předpokladů. Byla jsem správně namotivovaná a strašně jsem chtěla titul. Podřídila jsem tomu všechno. Neměla jsem co ztratit, jen získat. Do závodu jsem šla s čistou hlavou. Rozhodně víc, než Pavla.

Po každém závodě jste byla věčně neskokojená. Teď už konečně jste?

Jenom dneska. Až budu zase vyhrávat jako dřív, tak budu spokojená.

Troufnete se vyhrát i nejbližší závod Světového poháru?

Na to si budu muset ještě počkat, asi tak rok, dva. Moje cíle časem k tomu také určitě směřují.   

Jak oslavíte třetí titul?

Nijak extra slavit nebudu. Hned zítra budu mít trénink. Ale mám jednu tradici. Když vyhraji mistrovský titul, tak v něm spím.

Včera jste chodila v mistrovském dresu celý den. Pak i spala. Co s ním teď uděláte?  

Mamka se mi smála, že už je neděle dvanáct hodin a ještě jsem si ho nesundala. Vím přesně, co s dresem udělám. Když jsem byla menší, tak jsem obdivovala u trenéra Chrobáka vystavené mistrovské dresy v jeho kanceláři. Chtěla bych mu ho věnovat. Protože bez něj, bych ho na sobě nikdy neměla!

-Text peh, foto Michal Sváček-


< Zpět

Jednou větou

01.02.2022 - Ohlédnutí za sezónou Toi Toi Cupu 2021 vytvořené Českou televizí naleznete zde.

20.09.2021 - Pro nadcházející závody Toi Toi Cupu je potřeba v rámci registrace mít sebou připravený a vyplněný i formulář o Čestném prohlášení o zdravotním stavu ve vztahu ke Covid-19 !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail