Táborské cyklokrosařky mají vysoké cíle

Trojice táborských cyklokrosařek prozradila své ambice nejen v závěru letošní sezony, ale i v následujících dvou letech.

Studentka třetího ročníku fakulty zdravotnických studií oboru ergoterapie v Ústí nad Labem Martina Mikulášková podepsala do táborského ČEZ Cyklo Teamu dvouletou profesionální smlouvu. „Je to pro mě nesmírně zavazující. Se studiem se to dá zkloubit, ale bude to těžké. Naštěstí mi ve škole vychází vstříc, mám individuální studijní plán,“ uvedla čerstvá mistryně republiky.  

I nadále však zůstává dvaadvacetiletá rodačka z Chomutova na severu Čech, trénovat jí bude stále trenér Chrobák. Právě jeho pomoci si nejvíce cení. „Chci mu věnovat mistrovský dres, který jsem vyhrála. Má totiž na mém úspěchu obrovskou zásluhu,“ poděkovala mu na dálku. Změnou k lepšímu budou pro trojnásobnou domácí šampionku materiální podmínky, společné tréninkové kempy a soustředění.

Proto má Martina i ty nejvyšší cíle. „Na mistrovství světa je reálné umístění tak desáté až patnácté místo. Bude záležet na okolnostech. A za rok v Táboře mám ambice nejvyšší. Chci vyhrát,“ říká sebevědomě. Svoje priority má totiž jasně dané. „Na prvním místě je cyklistika. Takže nehrozí, aby mě někdo jiný nebo něco jiného od kola odvádělo,“ dodala s úsměvem.

Sedmnáctiletá Denisa Lukešová skončila v celkovém pořadí letošního poháru Toi Toi Cup třetí, když táborský dres oblékla premiérově v Holých Vrších. „Jsem tu moc spokojená a budu se snažit o ještě lepší výsledky. Věřím, že se nadále budu zlepšovat a vzájemná spolupráce pomůže mě i Martině,“ prohlásila studentka druhého ročníku střední zdravotnické školy v Plzni. Pochází z Ejpovic u Plzně a má na jihu Čech dvouletou smlouvu i se starším jednadvacetiletým bratrem Danielem. Trénuje sama pod dohledem Michala Bednář a pochvaluje si i lepší materiální vybavení a pohodovou atmosféru v týmu.

Do konce sezony ji čekají dva Světové poháry a účast na mistrovství světa v Zolderu v kategorii U23. „Na Evropě jsem byla šestnáctá, v Zolderu bych si přála skončit alespoň do desítky,“ přeje si. Na mistrovství Evropy v roce 2017 v Táboře plánuje umístění mezi prvními pěti nejlepšími.

Mladá naděje týmu patnáctiletá Celestýna Součková začínala s cyklistikou v roce 2011, kdy si vyzkoušela Táborské okruhy. V letošním ročníku Toi Toi Cup skončila mezi kadetkami pátá, příští sezonu už bude jezdit ve společné kategorii žen Elite a U23. Na začátku školního roku zahájila studium na sportovním gymnáziu ve Vimperku (se zaměřením pro bikery), které v listopadu předčasně ukončila. „Rozmyslela jsem si to. Lepší tým než v Táboře nenajdu,“ uvedla. Pokud se za rok objeví v nominaci na evropský šampionát v Táboře, bude patřit k nejmladším účastnicím. „Zatím nevím, co bych měla od sebe očekávat,“ netuší, jestli se dokáže prosadit v konkurenci kategorie U23.

Text a foto -peh-

 


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

Záznamy závodů na webu ČT sport:

MS Hoogerheide 2023
štafety
junioři x juniorky
ženy elite x muži U23
ženy U23 x muži elite

TOI TOI Cup 2022
Holé Vrchy, Hlinsko, Jičín, Veselí nad Lužnicí, Slaný, Kolín, Rýmařov, Mladá Boleslav

Světový pohár 2022/2023
Waterloo - ženy x muži elite
Fayetteville - ženy x muži elite
Tábor - ženymuži elite
Maasmechelen - ženymuži elite
Beekse Bergen - ženymuži elite
Overijse - ženy x muži elite
Hulst - ženy x muži elite
Antwerpen - ženy x muži elite
Dublin - ženy x muži elite
Val di Sole - ženy x muži elite
Gavere - ženy x muži elite
Zonhoven - ženy x muži elite
Benidorm - ženy x muži elite
Besancon - ženy x muži elite

Šoty z pořadu BBV
Tiskovka k TTC 22.9.2022
TOI TOI Cup Holé Vrchy

TOI TOI Cup Hlinsko
TOI TOI Cup Slaný
TOI TOI Cup Kolín
TOI TOI Cup Rýmařov
TO před MČR Mladá Boleslav
MČR Mladá Boleslav

Jednou větou

08.02.2023 - Rekapitulace MS v Hoogerheide 2023 - zdroj YouTube.

18.10.2022 - Výsledky z druhého dílu středečních cyklokrosů v Lounech. Výsledky 12.10.2022 a průběžné výsledky.

08.10.2022 - Výsledky z prvního dílu středečních cyklokrosů v Lounech. Výsledky 5.10.2022

01.02.2022 - Ohlédnutí za sezónou Toi Toi Cupu 2021 vytvořené Českou televizí naleznete zde.

20.09.2021 - Pro nadcházející závody Toi Toi Cupu je potřeba v rámci registrace mít sebou připravený a vyplněný i formulář o Čestném prohlášení o zdravotním stavu ve vztahu ke Covid-19 !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail