Česky English

Tomáš Paprstka: Možná jsem myslel i na víc

Ve své poslední sezoně mezi Espoirs si valach ze Vsetína hájící barvy Remerx Merida Teamu Kolín připsal největší úspěch v této kategorii. Juniorský mistr světa 2010 a vítěz TOI TOI Cupu 2013/14 skončil osmý.
Jak jsi spokojen s tím umístěním?

Spokojený jsem, první desítka byla můj cíl. Možná jsem myslel i na víc, ale tohle bylo dneska asi mé maximum.

Jak se závod z tvého pohledu vyvíjel?
V prvním kole jsem se pohyboval na špici, byl jsem tam kolem pátého šestého místa. Pak jsem se malinko propadl, trochu jsem si orazil, a v posledním kole jsem zkusil dát do toho všechno. Ještě jsem předjel asi dva soupeře.

Co trať? Oproti včerejšku byla asi trochu tvrdší. Svítí sluníčko a přišlo podstatně víc diváků.
Chystal jsem se na to, byl jsem tu celý týden. Věděl jsem, že před mistrákem bude pršet. Připravoval jsem se na to psychicky. Dneska vyšlo krásně počasí, trochu to vyschlo a trať mi vyhovovala. Blátivé úseky byly v pohodě. Oproti včerejšku to bylo mnohem lepší.

Zatím je to nejlepší český výsledek na tomto šampionátu. Co na to říkáš?
Škoda Adama, ale to se stává. Já věřím Štybymu, že mu to dopadne na bednu. Určitě mu budu fandit.


Text a fotky: Martin Bali-Jenčík


< Zpět

Jednou větou

27.09.2019 - Dnes UCI rozhodla, že MS 2023 bude v Hoogerheide (Nizozemí). MS 2020 je v Dübendorfu (Švýcarsko), 2021 v Oostende (Belgie) a 2022 ve Fayetteville (USA, Arkansas). Na 2024 si podal kandidaturu Tábor.


09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.


Počasí

Předpověď počasí

close
detail