Uspějí čeští cyklokrosaři na mistrovství světa?

Zeptali jsme se několika cyklokrosových odborníků, jak obstojí čeští reprezentanti v silné mezinárodní konkurenci.

Budou se naši reprezentanti na světovém šampionátu v Zolderu radovat z některé z medailí? Jakou mají šanci na úspěch?

Zde jsou názory několika osob, které se často pohybují v cyklokrosovém prostředí. Těm jsme položili dvě otázky.

 

Kolik medailí získá na mistrovství světa Česká republika?
Kdo z českých reprezentantů dosáhne na světovém šampionátu nejlepšího výsledku?

 

Petr Balogh - předseda cyklokrosové komise

Získáme dvě medaile – Nosková a Ťoupalík. Těžko odhadnu, kdo bude z našich nejlepší. Budu moc spokojený, když Nosková a Ťoupalík získají alespoň bronz.

Jan Krůta – redaktor Supercycling.cz

Jsem realista, nezískáme žádnou medaili. Je to reálný obraz současného českého cyklokrosu. Výkonnost většiny závodníků není taková, aby o medaili bojovali. Pavla Havlíková měla výborné dvě třetiny sezóny, ale teď se mi zdá, že už jí trochu dochází dech. Mám pocit, že to budou belgicko-nizozemské přebory.      Nejlepší z našich bude Nikola Nosková, která skončí pátá. V kategorii žen U23 nebude až taková konkurence. Nikola je veliký talent a věřím, že to v Zolderu potvrdí.

Martin Bali – Jenčík – příležitostní redaktor cyklokros.cz

Česká republika není v současnosti v pozici, kdy by mohla za úspěch považovat medaile, ale maximálně umístění v top ten. A to navíc jen v některých kategoriích. Každopádně na nejlepší desítku věřím Noskové, Havlíkové, Ťoupalíkovi a Šimůnkovi. Ale třeba se pletu a někdo příjemně překvapí. Sním o tom, že někdy nastane "zázrak" a zadaří se jako v St. Wendelu 2011, kdy jsme brali tři medaile a navíc junioři Skála s Niplem o další prišli jen kvůli velké smůle. Ale to je realné nejdříve za rok ci spíše za dva.
I přes současnou složitou situaci zůstávám optimistou a věřím novému předsedovi komise a státnímu trenérovi, respektive jejich nadšení pro věc a započaté práci. Český cyklokros se brzy vrátí tam, kam patří.

Petr Dlask – reprezentační trenér

Budeme rádi alespoň za jednu medaili. Věřím Ťoupalíkovi, případně i Noskové. Oba mají z našich největší šanci.

Zdeněk Mlynář - bývalý cyklokrosař, nyní televizní expert

Jedna medaile je reálná. Řekl bych, že největší naším želízkem je Nosková v kategorii žen U23. Minimálně bronz by jí slušel, rozhodně na to má. Ťoupalík to má v kategorii do třiadvaceti let mezi belgickými a nizozemskými divočáky podstatně těžší.   

David Kášek – bývalý cyklokrosař

Přivezeme jednu medaili. Největší šance má Nosková v kategorii do třiadvaceti let. Hrozně bych to přál i Ťoupalíkovi. Ale bude to mít o dost těžší, proto umístění do pátého místa bude úspěch.

Martin Bína - bývalý cyklokrosař, nyní televizní expert

Upřímně? Nezískáme žádnou medaili. Havlíková, Ťoupalík, Boroš a Šimůnek budou bojovat o top ten. Pokud to někomu dobře sedne, může to být i první pětka. Sice má pršet, ale i tak to bude dost rychlý závod.

-peh-


< Zpět

Jednou větou

01.02.2022 - Ohlédnutí za sezónou Toi Toi Cupu 2021 vytvořené Českou televizí naleznete zde.

20.09.2021 - Pro nadcházející závody Toi Toi Cupu je potřeba v rámci registrace mít sebou připravený a vyplněný i formulář o Čestném prohlášení o zdravotním stavu ve vztahu ke Covid-19 !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail