Havlíková má na svoji oblíbenou trať blízko

V kategorii žen bude patřit Pavla Havlíková do širšího okruhu medailových kandidátek.

Poslední závod před MS ti asi nevyšel podle představ. Čím to bylo?
Trať v Hoogerheide mi nikdy neseděla, ani letos se mi to nepodařilo prolomit. Těžko hledat jednu příčinu že jsem byla 17. Nazvala bych to jedním nepovedeným závodem a házím to za hlavu. Nechci se v tom nijak zvlášť pitvat. Co bylo to bylo, teď je důležité, co bude.
 
Jak jsi se z toho oklepala, nenechá to na tobě nějaké stopy před šampionátem v Zolderu?
Žádné následky to na mě určitě nezanechalo, jedu dál dle plánu. Žiju přítomností, ne tím co bylo. Jeden závod to určitě nezmění.
 
Z Nizozemí jsi nejela domů a trénuješ v Belgii. Jaké je počasí a na co se zaměřuješ?
Zvolila jsem variantu nikam necestovat a dobře si odpočinout. Počasí je tu určitě lepší než v Čechách, hlavně o dost tepleji. Mám tady ideální podmínky. Teď už to není o tréninku, ale o pohodě. Dorazí za mnou kompletní podpůrný tým z Čech, aby vše klapalo jak má. Až do závodu zůstanu v soukromí, je to pro mě moc důležité. Chaos před závodem by ničemu neprospěl.
 
V Zolderu se jel nedávno i závod SP. Jak to tamní okruh vyhovuje?
Okruh v Zolderu mám ráda, hlavně proto že ho mám kousek od baráku. Trať bude rychlá za všech povětrnostních podmínek, což mi vyhovuje. Prosincový test nevyšel špatně, tak nemohu říct nic špatného.
Jen doufám, že trochu poupravý ten prudký výběh, pro malého člověka byl při posledním SP dost náročný. Vychodili se tam tak hluboký koryta, že jsem tam s kolem nemohla projít.
 
Říkáš, že si užíváš každý závod. Ale MS je přece jen něco jiného. Vnímáš to také tak?
Vnímám to zcela stejně jako všechny závody v sezóně, jen novináři mi pořád připomínají, že MS je něco jiného. Do každého závodu jdu naplno, porvat se o co nejlepší výsledek. A hlavně si to jedu užít! Vše budu dělat stejně jako celou sezónu. Na trať se pojedu podívat den před závodem a vše poběží ve stejných kolejích.
 
S jakým umístěním bys byla v Zolderu spokojená. Které soupeřky jsou podle tebe největší favoritky MS?
Top ten se vždycky počítá, to je jasný. Vyhrát může zcela kdokoli, v popředí se celý rok pohybuje minimálně 10 holek, které si dělají zálusk na podium. Bude to zcela otevřený závod, pro diváky hodně atraktivní.

Text -peh- , foto Jaroslav Svoboda


< Zpět

Jednou větou

01.02.2022 - Ohlédnutí za sezónou Toi Toi Cupu 2021 vytvořené Českou televizí naleznete zde.

20.09.2021 - Pro nadcházející závody Toi Toi Cupu je potřeba v rámci registrace mít sebou připravený a vyplněný i formulář o Čestném prohlášení o zdravotním stavu ve vztahu ke Covid-19 !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail