Česky English

Co řekli Bína a Šimůnek po závodě

Čeští reprezentanti z belgického týmu Kwadro-Stannah absolvovali závod s rozdílnými úspěchy a pocity.
Českého mistra postihl pád brzy po startu. Martin Bína rychle naskočil a pokračoval i když bez zadní brzdy. "To takový problém nebyl, s přední brzdou bych bez problémů dojel do depa, kde bych kolo vyměnil. Ale asi se ohnula přehazovačka a po dalších třech stech metrů jsem ji zcela namotal do drátů a doslova ji urval a to byl konec," řekl smutný Martin Bína.

To Radomír Šimůnek po smolné sezoně dokončil šampionát na velmi slušné deváté příčce.

"Po tom tristním jaru, kdy jsem dva měsíce neseděl na kole a dalších podzimních zdravotních problémech musím být spokojen. Za deváté místo si ovšem nic nekoupím, vnitřní pocit je ale dobrý," řekl v cíli Radomír Šimůnek. Před týdnem v Nommay skončil na pátém místě. "Ale mistrovství světa je zase jiný level. Závodilo se začátku do konce a bylo to extrémně těžké," pokračoval a k vítězství Štybara řekl: "Již před startem jsme se v autobuse shodli, že právě on má nejvíce šancí na titul. Závod absolvoval s čistou hlavou a to člověk ze sebe mnohdy vydá více. Měl za sebou jen šest závodů a byl čerstvý a v terénu je stále skvělý" dodal Šimůnek.

„Věřím, že teď se ctí dokončím sezonu v Belgii a dobře se připravím na tu příští. Jejím vrcholem je mistrovství světa v Táboře a to je pro každého Čecha maximální motivace.“Text a fotka: Martin Bali-Jenčík


< Zpět

Jednou větou

28.05.2020 - Výsledky a fotogalerie z Mistrovství Jihočeského kraje v časovce.

27.09.2019 - Dnes UCI rozhodla, že MS 2023 bude v Hoogerheide (Nizozemí). MS 2020 je v Dübendorfu (Švýcarsko), 2021 v Oostende (Belgie) a 2022 ve Fayetteville (USA, Arkansas). Na 2024 si podal kandidaturu Tábor.


09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.


Počasí

Předpověď počasí

close
detail