Postřehy Zdeňka Štybara a poselství Svena Nyse

Souboj dvou cyklistických velikánů se dnes odehrál na holandské půdě v Hoogerheide mezi Svenem Nysem a Zdeňkem Štybarem. Oba měli před závodem na svém kontě dva tituly mistra světa z cyklokrosu, avšak k radosti českých fanoušku to byl Zdeněk Štybar, který se odedneška může pyšnit třemi duhovými dresy z elitní kategorie mužů. A co řekli po závodě?

Postřehy Zdeňka Štybara:

V prvním kole jsem se dostal do čela a chtěl jsem to všem pořádně znepříjemnit. Stálo mě to sice hodně sil, ale neměl jsem co ztratit. Předem jsem si řekl, kde musím být v posledním kole být na špici a to se mi povedlo. Proto jsem se možná stal světovým šampiónem. Byl to opravdu těžký okruh a oba jsme byli v závěru unavený. A jestli toto vítězství pro mě něco změnilo? V úterý si jedu projet trať klasiky Ronde van Vlaanderen a ve středu se postavím na start na Mallorce, takže nic se nemění.

Několik belgických fanoušků na mě sice v posledním kole hodilo několik kelímků s pivem, ale i tak stále preferuji český Pilsner-Urquell. V Belgii to bohužel není nic neobvyklého. Mezi padesáti tisíci fanoušky se vždy najde několik bláznivých lidí, kteří toto provedou.

Vím přesně, kolik energie mě stojí příprava na mistrovství světa, vím přesně, kolik schodů musím vyběhnout, abych se dostal do požadované formy, takže momentálně je pro mě velice těžké říci, zda budu dres mistra světa obhajovat příští rok v Táboře. Ani nedokážu říci, na kolika cyklokrosových závodech se v následující sezóně objevím v duhové kombinéze. Navíc se budu letos ženit…

Myslím si, že jsem udělal dobrou reklamu pro český cyklokros, českou cyklistiku a český sport. Byl to i jeden z hlavních důvodů, proč jsem se dnes postavil na start.

 

Sven Nys po závodě:

Nemyslím si, že Štybar byl dnes lepší než já, ale je to velký šampión a není žádná ostuda s ním prohrát. Měl také psychickou výhodu v tom, že dnes neměl co ztratit a možná byl o něco čerstvější než ostatní. Nicméně zítra se obléknu do trikotu belgického šampióna a s tím dokážu žít.

 

Poselství Svena Nyse:

Mějte prosím respekt pro cyklokros. Neříkejte, že nějaký silničář přijel na MS a jen tak vyhrál. Štybar je výtečný na silnici a stejně tak dobrý v terénu. Dnes opravdu vyhrál závodník s vysokými kvalitami, skutečný šampión. Neříkejte proto: Vzhledem k tomu, že dnes vyhrál silničář, tak cyklokros je na nízké úrovni, protože tak to není a doufám, že si to samé myslí i Zdeněk Štybar. Až uvidím, jak za několik měsíců vyhraje některou z klasik, tak si pomyslím: „Sakra, tak teď už chápu, proč jsem skončil druhý na MS v Hoogerheide.“

Fotka: Martin Bali-Jenčík


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

Záznamy závodů na webu ČT sport:

MS Hoogerheide 2023
štafety
junioři x juniorky
ženy elite x muži U23
ženy U23 x muži elite

TOI TOI Cup 2022
Holé Vrchy, Hlinsko, Jičín, Veselí nad Lužnicí, Slaný, Kolín, Rýmařov, Mladá Boleslav

Světový pohár 2022/2023
Waterloo - ženy x muži elite
Fayetteville - ženy x muži elite
Tábor - ženymuži elite
Maasmechelen - ženymuži elite
Beekse Bergen - ženymuži elite
Overijse - ženy x muži elite
Hulst - ženy x muži elite
Antwerpen - ženy x muži elite
Dublin - ženy x muži elite
Val di Sole - ženy x muži elite
Gavere - ženy x muži elite
Zonhoven - ženy x muži elite
Benidorm - ženy x muži elite
Besancon - ženy x muži elite

Šoty z pořadu BBV
Tiskovka k TTC 22.9.2022
TOI TOI Cup Holé Vrchy

TOI TOI Cup Hlinsko

Jednou větou

18.10.2022 - Výsledky z druhého dílu středečních cyklokrosů v Lounech. Výsledky 12.10.2022 a průběžné výsledky.

08.10.2022 - Výsledky z prvního dílu středečních cyklokrosů v Lounech. Výsledky 5.10.2022

01.02.2022 - Ohlédnutí za sezónou Toi Toi Cupu 2021 vytvořené Českou televizí naleznete zde.

20.09.2021 - Pro nadcházející závody Toi Toi Cupu je potřeba v rámci registrace mít sebou připravený a vyplněný i formulář o Čestném prohlášení o zdravotním stavu ve vztahu ke Covid-19 !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail