Česky English

Postřehy Zdeňka Štybara a poselství Svena Nyse

Souboj dvou cyklistických velikánů se dnes odehrál na holandské půdě v Hoogerheide mezi Svenem Nysem a Zdeňkem Štybarem. Oba měli před závodem na svém kontě dva tituly mistra světa z cyklokrosu, avšak k radosti českých fanoušku to byl Zdeněk Štybar, který se odedneška může pyšnit třemi duhovými dresy z elitní kategorie mužů. A co řekli po závodě?

Postřehy Zdeňka Štybara:

V prvním kole jsem se dostal do čela a chtěl jsem to všem pořádně znepříjemnit. Stálo mě to sice hodně sil, ale neměl jsem co ztratit. Předem jsem si řekl, kde musím být v posledním kole být na špici a to se mi povedlo. Proto jsem se možná stal světovým šampiónem. Byl to opravdu těžký okruh a oba jsme byli v závěru unavený. A jestli toto vítězství pro mě něco změnilo? V úterý si jedu projet trať klasiky Ronde van Vlaanderen a ve středu se postavím na start na Mallorce, takže nic se nemění.

Několik belgických fanoušků na mě sice v posledním kole hodilo několik kelímků s pivem, ale i tak stále preferuji český Pilsner-Urquell. V Belgii to bohužel není nic neobvyklého. Mezi padesáti tisíci fanoušky se vždy najde několik bláznivých lidí, kteří toto provedou.

Vím přesně, kolik energie mě stojí příprava na mistrovství světa, vím přesně, kolik schodů musím vyběhnout, abych se dostal do požadované formy, takže momentálně je pro mě velice těžké říci, zda budu dres mistra světa obhajovat příští rok v Táboře. Ani nedokážu říci, na kolika cyklokrosových závodech se v následující sezóně objevím v duhové kombinéze. Navíc se budu letos ženit…

Myslím si, že jsem udělal dobrou reklamu pro český cyklokros, českou cyklistiku a český sport. Byl to i jeden z hlavních důvodů, proč jsem se dnes postavil na start.

 

Sven Nys po závodě:

Nemyslím si, že Štybar byl dnes lepší než já, ale je to velký šampión a není žádná ostuda s ním prohrát. Měl také psychickou výhodu v tom, že dnes neměl co ztratit a možná byl o něco čerstvější než ostatní. Nicméně zítra se obléknu do trikotu belgického šampióna a s tím dokážu žít.

 

Poselství Svena Nyse:

Mějte prosím respekt pro cyklokros. Neříkejte, že nějaký silničář přijel na MS a jen tak vyhrál. Štybar je výtečný na silnici a stejně tak dobrý v terénu. Dnes opravdu vyhrál závodník s vysokými kvalitami, skutečný šampión. Neříkejte proto: Vzhledem k tomu, že dnes vyhrál silničář, tak cyklokros je na nízké úrovni, protože tak to není a doufám, že si to samé myslí i Zdeněk Štybar. Až uvidím, jak za několik měsíců vyhraje některou z klasik, tak si pomyslím: „Sakra, tak teď už chápu, proč jsem skončil druhý na MS v Hoogerheide.“

Fotka: Martin Bali-Jenčík


< Zpět

Jednou větou

27.09.2019 - Dnes UCI rozhodla, že MS 2023 bude v Hoogerheide (Nizozemí). MS 2020 je v Dübendorfu (Švýcarsko), 2021 v Oostende (Belgie) a 2022 ve Fayetteville (USA, Arkansas). Na 2024 si podal kandidaturu Tábor.


09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.


Počasí

Předpověď počasí

close
detail