Sparťan Tomáš Holub ovládl první závod Táborských okruhů

V úterý 19. dubna proběhl ve sportovním areálu Komora v Táboře první závod letošních Táborských okruhů. Cyklistické odpoledne odstartovaly závody pro mládež, po kterých přišel vrchol úterního zápolení.

V 17:30 se totiž na start postavili závodníci v hlavních kategoriích. Na trať spolu vyrazili muži elite, junioři a ženy. Elitní závodníky čekalo 50 okruhů, junioři a ženy museli zdolat 41 okruhů. Studenější počasí ale jezdce neodradilo. Vítězství mezi muži vybojoval Tomáš Holub (AC Sparta Praha), který za sebou nechal dalších 40 soupeřů. Mezi juniory vládl mezi deseti závodníky Jan Novák (ČEZ Cyklo Team Tábor) a královnou mezi trojicí žen se stala Denisa Mináriková-Švecová (G. Benedikt Švec Cykloteam Želeč).

Absolutní vítěz prvních Táborských okruhů Tomáš Holub z AC Sparta Praha nasbíral 36 bodů a už několik kol před cílem bylo pravděpodobné, že mu první místo neunikne. Do závodu vstoupil aktivně a s Vojtěchem Niplem (Puskinak.cz) se usadili na čele a v bodovaných kolech si připisovali první úspěchy. V průběhu padesátikolového zápolení odsunul Nipla na třetí pozici Tomáš Okrouhlický (LAWI Author Cycling Team), který ale nakonec skončil až pátý. Když sparťan Holub dosáhl na 30 bodů, bylo před posledním kolem jasné, kdo zvítězí. Deset bodů za poslední kolo mu sice vyfoukl celkově druhý Nipl, i tak si ale Holub připsal za druhé místo šest bodů, což vedlo k celkovému vítězství s 36 body.

Táborské okruhy 2016

„V Táboře je výborný okruh jako třeba v Plzni. Jelo se mi tu dobře. Největšími soupeři mi byli Boubal, Nipl a Okrouhlický. Není snadné je při bodování uhlídat. Ze Sparty nás přijelo sedm jezdců, tak jsem rád, že mi taky pomohli. Taktika byla jasná. Pohlídat kluky, kteří jezdí na úniky, jako třeba Boubal s Okrouhlickým. Poslední kolo jsem sice nevyhrál, ale věděl jsem, že i druhé místo mi bude na celkové vítězství v závodu stačit. Studenější počasí mám radši, než když je horko. Aspoň jsem se nezahltil vedrem,“ řekl po závodu vítěz Tomáš Holub. Pro čtyři body si v posledním kole dojel celkově třetí Martin Boubal (CK Příbram – Fany Gastro) a dva bodíky ještě získal celkově čtvrtý Jan Kraus (Team Dukla Praha).

Na Táborské okruhy se vyrazil podívat také Radomír Šimůnek z ČEZ Cyklo Teamu Tábor, který posílil táborský tým na začátku března z pozice čerstvého mistra republiky v cyklokrosu. Do zápolení na trati ovšem nezasáhl. „Radši bych byl s kolegy z týmu v balíku a závodil s nimi, dávám si ale pauzu, jelikož mám za sebou letos spoustu závodů. Tři dny jsem byl s naším týmem na nedávném soustředění v Itálii, kde jsem se potkal také s našimi mladšími závodníky i závodnicemi. Je před námi kus práce a věřím, že jednou náš tým Táborské okruhy vyhraje. Mám za sebou vyšetření, zda je tělo zregenerované. Teprve se zapojím do tréninku. Dnes jsem alespoň předával ceny vítězům závodu škol,“ řekl ke své účasti na Táborských okruzích Radomír Šimůnek.

O první místo mezi juniory bojovalo deset závodníků. Medailové posty patřily táborským jezdcům. Vítězem se stal Jan Novák (ČEZ Cyklo Team Tábor) s osmi body. Stříbro vyjel Jan Gavenda (Cycling Academy Tábor) se sedmi body a bronz jeho oddílový kolega Matěj Syrovátka s šesti body. Do juniorského zápolení zasáhla i trojice Rakušanů z Welsu, z nichž si bod připsal pouze Manuel Haugeneder.

Ženskou kategorii ovládla Denisa Mináriková-Švecová (G. Benedikt Švec Cykloteam Želeč), která za sebou nechala obě soupeřky z ČEZ Cyklo Teamu Tábor. „Z vítězství mám velkou radost. Obě závodnice mi byly těžkými soupeřkami. Když jsem dojela do cíle, tak jsem ani nevěděla, že jsem první. Informování podél trati nefungovalo. Dozvěděla jsem se to až chvíli po závodě. Taky je pro mě do budoucna hodně přínosné, že si můžu zajet závod dohromady s muži. Podařilo se mi s nimi jet v balíku, což bylo parádní. Jakmile jedu sama nebo na konci balíku, snadněji odpadnu. Taky je to výhodnější, když fouká vítr,“ zhodnotila svůj vítězný závod Denisa Mináriková-Švecová.

Druhý díl Táborských okruhů proběhne v úterý 17. května 2016.


Výsledky:

Elite muži – 50 kol

1. Tomáš Holub (AC Sparta Praha)
2. Vojtěch Nipl (Puskinak.cz)
3. Martin Boubal (CK Příbram – Fany Gastro)

Junioři – 41 kol

1. Jan Novák (ČEZ Cyklo Team Tábor)
2. Jan Gavenda (Cycling Academy Tábor)
3. Matěj Syrovátka (Cycling Academy Tábor)

Ženy – 41 kol

1. Denisa Mináriková-Švecová (G. Benedikt Švec Cykloteam Želeč)
2. Martina Mikulášková (ČEZ Cyklo Team Tábor)
3. Denisa Lukešová (ČEZ Cyklo Team Tábor)

Soutěž škol (report)

Kompletní výsledky

Celkové výsledky

Fotogalerie

Video z Velké ceny ČEZ


< Zpět

Jednou větou

01.02.2022 - Ohlédnutí za sezónou Toi Toi Cupu 2021 vytvořené Českou televizí naleznete zde.

20.09.2021 - Pro nadcházející závody Toi Toi Cupu je potřeba v rámci registrace mít sebou připravený a vyplněný i formulář o Čestném prohlášení o zdravotním stavu ve vztahu ke Covid-19 !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail