Druhý podnik Táborských okruhů ovládl Martin Boubal

V úterý 17. května patřil odpočinkový areál Komora druhému dílu Táborských okruhů. Dnes již zavedený podnik v kalendáři silničních závodů opět nabídl dramatickou podívanou.

Po zahřívacích kolech, která obstaraly dětské kategorie, se v 17.30 naplno rozběhl hlavní podnik. Ten byl znovu vypsán na padesát okruhů, kde bylo každé páté kolo bodované. Junioři a ženy měli konec závodu v 41. kole.

Právě junioři byli jedním z překvapení celého závodu, když od úvodních kol určovali tempo a poctivě se rvali o body v průjezdech. I díky jejich přispění mohli diváci sledovat jeden z nejrychlejších závodů v historii Okruhů. První polovina klání byla v režii pozdějšího vítěze Martina Boubala z CK Příbram – Fany Gastro. Boubal si v bodovaných průjezdech počínal velmi aktivně a v polovině závodu měl náskok na průběžně druhého Tomáše Okrouhlického z LAWI Author Cycling Team plných třináct bodů. Až průběžné čtvrté místo patřilo vítězi prvního letošního klání Tomáši Holubovi z AC Sparta Praha.

Táborské okruhy 2016

Borec v barvách příbramské stáje si průběžné vedení pohodlně pohlídal a dokázal ustát závěrečný tlak ze strany Sparťanů, kteří dopředu tlačili právě Tomáše Holuba. Vítěz druhého klání Martin Boubal prozradil jednoduchý recept na dobrý vstup do závodu: „S týmovým kolegou Martinem Hebíkem jsme sem přijeli v rámci tréninku z Českých Budějovic na kole, takže jsme byli už dobře zahřátí. Právě to mi pomohlo k dobrému úvodu. Až na posledních patnáct, kdy jsem se trápil, se mi jelo dobře. Ten dobrý začátek mi pomohl. Dnes byl průběh závodu trochu jiný než minule. Jelo se pohromadě a spurty měly lepší úroveň. Pro závod je to lepší, než když odjede skupinka.“

Zlepšená druhá polovina závodu katapultovala na druhou pozici Tomáše Holuba. Ten také popsal, proč úvodní kola nebyla pro Spartu ideální: „Byl to náš čtvrtý závod v řadě, takže už jsme dost použitý a vyčpělí. Do rychlosti už to nebylo takové. Po této stránce je s druhým místem spokojenost. Bylo to dnešní maximum.“

Třetí pozici uhájil Tomáš Okrouhlický, který se klání se stájemi pustil na vlastní pěst. „Byl jsem tu úplně sám, takže to nebylo jednoduché. Navíc jsem byl po víkendu dost unavený. Chtěl jsem se svést do rychla, a to se povedlo. V konkurenci týmů je třetí místo dobré,“ popsal samotář ve startovním poli Okrouhlický. Čtvrté místo bral jezdec domácí stáje ČEZ Cyklo Team Tábor Jakub Skála a pátý dojel Vojtěch Nipl z Puskinak.cz. Před domácími fanoušky se poprvé představil i úřadující mistr republiky v cyklokrosu Radomír Šimůnek. Borec v barvách ČEZ se devátým místem dostal do honorované desítky.

Na start závodu se postavily i dvě ženy. Vítězkou se stala Jarmila Machačová z Dukly Praha. Druhé místo zbylo na jezdkyni ČEZ Cyklo Team Tábor Martinu Mikuláškovou, která se podělila o dojmy ze závodu: „Jelo se mi dnes celkem dobře a je vidět, že ta forma jde pomalu nahoru. Objela jsem to dobře, jen mě trochu mrzí závěrečný spurt.“ Závodnice v táborských barvách popsala i chování v pelotonu. „Někteří kluci jsou ke mně ohleduplnější a třeba mě i pustí. Vpředu to je celkem dobré, ale vzadu to je těžký boj. Tam se moc nepouští. Pomáhají mi hlavně kluci z týmu. Třeba v tom závěru mě vytáhli dopředu,“ pochválila týmové kolegy Mikulášková.

Dramatickou podívanou plnou strategie nabídlo klání juniorů. Jejich startovní čísla byla v průjezdech jednotlivých kol velmi skloňovaná. Zajímavé bylo sledovat derby klání mezi jezdci ČEZ Cyklo Teamu Tábor a CYCLING ACADEMY Tábor. Minisouboj skončil prakticky remízou, když na stupínek nejvyšší vystoupal jezdec ČEZ Cyklo Teamu Jan Novák a druhé, potažmo třetí místo brali borci táborské akademie Matěj Syrovátka a Dominik Drdek. Taktické stájové pokyny po dojezdu prozradil vítěz závodu Jan Novák: „Dnes jsme jako junioři hodně bodovali. Bylo to tím, že bylo méně mužů v elite a byl k tomu prostor. Velmi mě překvapilo, kolik jsme celkem posbírali bodů. O to bylo těžší fungovat jako tým a hlídat průjezdy. Na velká bodování nemáme sílu a převody. Jsem rád, že se nám podařilo uhájit první místo. V minulém závodu se mi dařilo, tak jsme dnes jeli na mě.“ Není bez zajímavosti, že Novákův zisk dvanácti bodů by stačil na deváté bodované místo mezi elitou.

O celkových vítězích Táborských okruhů pro rok 2016 se rozhodne v závěrečném klání, které bude odpočinkový areál Komora hostit ve středu 1. června.


Výsledky:

Elite muži – 50 kol

1. Martin Boubal (CK Příbram – Fany Gastro)
2. Tomáš Holub (AC Sparta Praha)
3. Tomáš Okrouhlický (LAWI Author Cycling Team)

Junioři – 41 kol

1. Jan Novák (ČEZ Cyklo Team Tábor)
2. Matěj Syrovátka (Cycling Academy Tábor)
3. Dominik Drdek (Cycling Academy Tábor)

Ženy – 41 kol

1. Jarmila Machačová (Team Dukla Praha)
2. Martina Mikulášková (ČEZ Cyklo Team Tábor)

Soutěž škol (report)

Kompletní výsledky

Celkové výsledky

Fotogalerie

Video z Velké ceny ČEZ


< Zpět

Jednou větou

01.02.2022 - Ohlédnutí za sezónou Toi Toi Cupu 2021 vytvořené Českou televizí naleznete zde.

20.09.2021 - Pro nadcházející závody Toi Toi Cupu je potřeba v rámci registrace mít sebou připravený a vyplněný i formulář o Čestném prohlášení o zdravotním stavu ve vztahu ke Covid-19 !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail