Táborské okruhy ovládl suverénní Martin Boubal

Na Mezinárodní den dětí vyvrcholila série silničních kritérií pod názvem Táborské okruhy. Právě školou povinní odstartovali cyklistické odpoledne. Po vyhlášení výsledků soutěže škol se naplno rozjel boj o celkové prvenství v seriálu.

Bitva na kilometrovém okruhu slibovala dramatickou zápletku. Průběžné vedení před posledním podnikem držel vítěz úvodního dílu Tomáš Holub ze Sparty Praha. Na borce v rudém trikotu dotíral druhý Martin Boubal z CK Příbram – Funy Gastro, který ovládl druhý podnik a ztrácel pouhé tři body. Z třetího místa hodlal vytáhnout růžky Vojtěch Nipl z PUSKINAK.CZ, který na Boubala ztrácel deset bodů.

Souboj na ostří galusek se nakonec nekonal. Od úvodních bodování se držel na čele Boubal, který už před sebe nikoho nepustil. V konečném účtování posbíral borec příbramské stáje úctyhodných 44 bodů, což bylo dvakrát tolik, než měl druhý v pořadí Vojtěch Nipl. Ten bral v celkovém umístění třetí pozici. Sparťan Tomáš Holub skončil až na šestém místě. I to mu stačilo na celkově druhé místo. „Před závodem jsem ztrácel tři body, takže jsem si musel hlídat kluky ze Sparty. Nakonec to nebylo těžké. Nevím, jestli byli unavení, ale v těch spurtech jim to nejelo. Stačilo, že mi pomohl Martin Hebík. Vycházelo nám to super. Martin mě tam dovezl a bylo. Super jel i Vojta Modlitba,“ popsal poslední dílek do skládačky Táborských okruhů Martin Boubal. Příbramský borec zhodnotil i své výkony napříč seriálem: „První závod se mi jelo hrozně. Byl jsem nemocný, ale chtěl jsem se zúčastnit, abych měl šanci uspět v celém seriálu. Super se mi jelo druhý závod. Ten mi asi sednul nejlépe. O víkendu jsme absolvovali etapový závod, takže jsme byli dobře rozjetí. Odpočinuli jsme a dneska to znovu sedlo.“ Třetí příčku obsadil Jiří Hochmann z týmu NejlevnějšíPNEU Cycling, který posbíral body v krátkém úniku s celkovým vítězem okruhů.

Táborské okruhy 2016

Čtvrtý dojel domácí Oldřich Novotný z CT Weber. Borec v bílo-žluto-černém popsal, jak je těžké bojovat s profesionály. „Ještě před dvěma hodinami jsem seděl v kanceláři. Je to náročné. Rychle se rozjet a naskočit do závodu. Profíci mají výhodu, že se na závod mohou připravovat celý den. Dnes se mi jelo docela blbě, ale ten konec mi sedl. V posledním spurtu jsem byl první nebo druhý. To je pro mě takovou odměnou,“ popsal úděl amatérského cyklisty Oldřich Novotný. Pátý skončil jezdec ČEZ Cyklo Teamu Tábor Radomír Šimůnek.

Aktivitou opět hýřili junioři. Mladíci se znovu starali o vysoké tempo závodu. Hodně slyšet bylo jméno Jana Nováka v barvách ČEZ, který by se s patnácti body neztratil ani mezi elitou. Pro zajímavost v mužské kategorii by skončil šestý. Druhé místo mezi juniory bral Dominik Drdek z Cycling Academy Tábor a třetí David Honzák z ČEZ Cyklo Teamu Tábor. Celkové pořadí ovládl Novák, který vystoupal nejvýše ve všech třech závodech. Stříbro připadlo Drdkovi a bronz bral Matěj Syrovátka z Cycling Academy Tábor.

Mezi ženami vystoupala nejvýše Lucie Hochmann z Dukly Praha. Druhá skončila její oddílová kolegyně Jarmila Machačová. Třetí místo si vyjela Denisa Mináriková-Švecová z G. Benedikt Švec Cykloteam Želeč. V celkovém účtování byla první Machačová, druhá Mináriková-Švecová a třetí Martina Mikulášková z ČEZ Cyklo Teamu Tábor, která vynechala poslední závod.

Výsledky:

Elite muži – 50 kol

1. Martin Boubal (CK Příbram – Fany Gastro)
2. Vojtěch Nipl (PUSKINAK.cz)
3. Jiří Hochmann (NejlevnějšíPNEU Cycling)

Junioři – 41 kol

1. Jan Novák (ČEZ Cyklo Team Tábor)
2. Dominik Drdek (Cycling Academy Tábor)
3. David Honzák (ČEZ Cyklo Team Tábor)

Ženy – 41 kol

1. Lucie Hochmann (Team Dukla Praha)
2. Jarmila Machačová (Team Dukla Praha)
3. Denisa Mináriková-Švecová (G.Benedikt Švec Cykloteam Želeč)