Česky English

Tom Boonen: Štybar je velkolepý závodník

Dokonce i Tom Boonen si plnými doušky vychutnal nedělní závod mužů, když se jeho spolujezdec Zdeněk Štybar stal mistrem světa. “Opravdu jsem si to užil. V letošní sezóně jsem viděl hodně cyklokrosových závodů, ale žádný z nich nebyl tak napínavý jako MS,” říká momentálně nejlepší belgický klasikář.

Jak může někdo se šesti cyklokrosovými závody vyhrát mistrovství světa? “Protože on je na svých 28 let pořád hodně flexibilní. V tomto věku je kombinace dvou disciplín snadnější. Navíc v nohou neměl příliš náročnou silniční sezónu, čímž přirozeně rychleji zregeneroval. Čím však více a déle bude závodit na silnici, tím bude pro něho stále těžší a těžší se v terénu prosadit.”

“A kdo vůbec jsme, že kritizujeme jeho rozhodnutí prosadit se na silnici, kde toho má ještě co dokázat? V hloubi duši je stále cyklokrosařem a proto má naprosté právo závodit na MS. A přece to není jeho vina, že se stal světovým šampiónem. Cyklokrosoví fanoušci a organizátoři závodů mohou zůstat klidní: Ti nejlepší cyklokrosaři nadále zůstanou ve své profesi.”

“Posaďte mě nebo Cancellaru na cyklokrosové kolo a ani jeden z nás to nedá. Na takové trati jako je Hoogerheide bych sice mohl jet docela dobře, ale jakmile by přišla řada na techniku, tak bych byl bezradný, protože na tom nejsem tak dobře, jako třeba Nys či Albert. Štyby je sice silničář, ale s výbornými cyklokrosovými kořeny a velkým nadáním. Každý, kdo se v mládí naučí nějakému řemeslu, už ho nikdy nezapomene.

“Dres mistra světa si rozhodně zaslouží, stejně tak jako všechnu chválu a obdiv. Hrozně rád trénuje, je velice učenlivý a nerad přiznává chyby.  Předtím než k nám přišel do Belgie, tak jsem byl velký fanoušek Štybyho. Je to velkolepý závodník.” A co na jaře očekává Boonen od českého spolujezdce? “Budu hlídat, aby vyzrál v nejlepšího klasikáře.”

FOTO: Martin Bali-Jenčík 

ZDROJ: cyclo-cross.info


< Zpět

Jednou větou

27.09.2019 - Dnes UCI rozhodla, že MS 2023 bude v Hoogerheide (Nizozemí). MS 2020 je v Dübendorfu (Švýcarsko), 2021 v Oostende (Belgie) a 2022 ve Fayetteville (USA, Arkansas). Na 2024 si podal kandidaturu Tábor.


09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.


Počasí

Předpověď počasí

close
detail