Ohlasy vítězů mládežnických kategorií

Přinášíme zajímavosti a ohlasy vítězů mládežnických kategorií z úvodního závodu Toi Toi Cupu z Tábora.  

Vítězka kategorie kadetek a žákyň Magdalena Mišoňová (Sokol Veltěž)

„Nikam jsem se neohlížela. Nastoupila jsem ve druhém kole a soupeřky jsem nesledovala. Moc se mi to líbilo, trať v Táboře mám ráda. Vím, že každý závod je jiný. Ale doufám, že budu vyhrávat v každém závodě.“

 

Vítěz kategorie žáků Matyáš Fiala (Cyklosport-Pitstop.CZ)

„Nikdy nemívám dobrý vstup do sezony. Bylo to hrozně těžké. Soupeři se během roku hodně zlepšili. Přiznám se, že jsem vítězství nečekal. Ve druhém kole jsem se už pomalu odepisoval, že už to nezvládnu. Proto jsem nesmírně šťastný.“  

 

Vítěz kategorie kadetů Tomáš Ježek (Ivar CS-Author Team)

Je to moje první vítězství v Toi Toi Cupu, takže na to se nezapomíná. Možná je to tím, že jsem zdvojnásobil tréninkové dávky. Myslím si, že v dalším závodě to bude ještě víc vyrovnanější. Protože Ťoupalík i Hladík měli dneska technické problémy. Ale cíl mám jasný. Chci vyhrát nejen celkové pořadí, ale i získat titul mistra republiky.“

 

Vítěz kategorie juniorů Jan Gavenda (Cycling Academy Tábor)  

„Snažil jsem se jet neustále vepředu a hlídat si čelní pozici. Viděl jsem, že jsem na tom technicky nejlépe. Španělský biker byl hodně silový a těžil z náročných výjezdů. Proto jsem ho pustil před sebe. Rozhodlo se v posledním kole, kde jsem za to trochu vzal po překážkách. Mírný náskok jsem si pak pohlídal až do cíle. Jsem rád, že se mi to povedlo.“

 

Honzákovi znemožnila start vosa

Nepříjemná věc se přihodila jezdci ČEZ Cyklo teamu Tábor Davidu Honzákovi. V pondělí ho štípla agresivní vosa a kvůli tomu nestartoval v úvodním závodu Toi Toi Cupu.

„Bodnutí mu hrozně nateklo, postupně mu otekl horní i dolní ret. Měl dokonce problémy s dýcháním, proto okamžitě následoval převoz do nemocnice, kde dostal kapačky a injekci“ popsal událost sportovní ředitel ČEZ Cyklo teamu Tábor Stanislav Bambula.

V úterý už ale nadějný junior na trati trénoval a zdálo se, že by mohl do závodu nastoupit. „Podle reprezentačního lékaře Karla Martínka jsme zjistili, že dostal zakázané látky, které ještě nějakou dobu zůstanou v těle. Proto jsme nechtěli riskovat případný doping,“ vysvětlil Bambula.

Jenže Táborští mohli nahlásit dopingové komisi UCI naordinované léky a Honzák se mohl postavit na start. „Volali jsme šéfovi dopingové komise a celou věc jsme s ním řešili. Problém byl v tom, že na nahlášení takhle nečekané události bylo už pozdě. Pokud by se jelo až ve čtvrtek, Honzák by už startoval,“ uvedl trenér ČEZ Cyklo teamu Tábor Michal Bednář.  

Text -peh-, foto Martin Pavlík


< Zpět

Jednou větou

01.02.2022 - Ohlédnutí za sezónou Toi Toi Cupu 2021 vytvořené Českou televizí naleznete zde.

20.09.2021 - Pro nadcházející závody Toi Toi Cupu je potřeba v rámci registrace mít sebou připravený a vyplněný i formulář o Čestném prohlášení o zdravotním stavu ve vztahu ke Covid-19 !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail