Česky English

Niels Albert: V létě chci víc závodit na silnici

Čtyřnásobný mistr světa (1x v juniorech, 1x v U23 a 2x v mužích elite) si vzal poučení z neuspokojivého 20. místa v Hoogerheide. V rámci letní sezony chce věnovat větší pozornost kvalitním silničním závodům. „Moje základna pro příští zimu by tak měla být širší.“

Ve středu skončil na závodech v Madegemu (Belgie, C2) třetí za Svenem Nysem a Tomem Meeusenem. Ten samý den oslavil osmadvacáté narozeniny.

V neděli v Hoogerheride však projel cílem v hloubi pelotonu na dvacáté příčce. Dobře si uvědomil, že je to pozice nehodná dvojnásobného exmistra světa v kategorii muži elite. (Tituly předtím získal v Hoogeheide 2009 a Koksijde 2012.) Na rozdíl od belgického šampionátu však závod nevzdal. „Udělal jsem to z úcty ke svému okolí a fanouškům, abych pak neměl výčitky. Nebýt pádu v posledním kole, dojel bych kolem šestého místa kousek za Moureym. Ovšem i to by bylo za očekáváním,“ řekl pro Het Nieuwsblad.

Jeho výsledky v této sezoně byly jak na houpačce. Vyhrál světové poháry v Koksijde a Římě. Mezitím se několikrát ocitl v pozici outsidera. Po tom, co jsem onemocněl před belgickým šampionátem ve Waregemu, jsem žil tři týdny v panice. Jeden den to bylo dobré, další den už zase ne. Moje výkonnost nebyla konstantní.“

„Domnívám se, že příčina mých nezdarů byla vloni v létě. To už se příště nesmí stát. Letos budu mnohem více a intenzivněji závodit na silnici. Potřebuji těžší program, který mě donutí vydat ze sebe vše,“ dodal Niels Albert.

Přesto ani tato sezona pro něj ještě nemusí skončit neúspěšně. Ve světovém poháru obsadil třetí místo, a po šesti závodech z osmi vede Superprestige, zatímco v bpost bank Trofee je průběžně druhý.Fotka: Martin Bali-Jenčík


(mbj)


< Zpět

Jednou větou

27.09.2019 - Dnes UCI rozhodla, že MS 2023 bude v Hoogerheide (Nizozemí). MS 2020 je v Dübendorfu (Švýcarsko), 2021 v Oostende (Belgie) a 2022 ve Fayetteville (USA, Arkansas). Na 2024 si podal kandidaturu Tábor.


09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.


Počasí

Předpověď počasí

close
detail