Havlíková vyhrála v tréninkovém tempu

První vítězství letošního Toi Toi Cupu oslavila v Mladé Boleslavi Pavla Havlíková.

Pořadí kategorie žen (27 startujících): 1. Pavla Havlíková (KC Kooperativa Jablonec n.N.), 2. Jana Czeczinkarová (SRAM MITAS TREK), 3. Nadja Heigl (Sportunion Bikestore.cc-Team)

Vítězná Pavla Havlíková má letos velké tréninkové manko. Přesto působila v Mladé Boleslavi dost přesvědčivě a bez problémů zvítězila. „Byl to pro mě tréninkový závod. Momentálně je pro mě lepší víc závodit, abych byla připravená na nejbližší Světový pohár a mistrovství Evropy,“ prohlásila.

Přesto nejela naplno a ušetřila nějaké síly. „Nemusela jsem jet naštěstí naplno, což mi vyhovovalo. V neděli totiž jedu v Belgii,“ vysvětlila.

Havlíková se postupně dostává do obvyklé pohody, kdy bývá pravidelně na začátku sezony suverénkou domácích tratí. S přibývajícími závody pak ale její výkonnost obvykle klesá. Proto chce, aby se už předchozí sezony neopakovaly a ideálně načasovala formu na nejdůležitější závody. „Doufám, že to letos změním. Bohužel vždycky ten závěr sezony ovlivní zdravotní problémy,“ věří a pokračuje: „Ještě to není stoprocentní, zatím mi chybí síla. Ale zdá se, že se forma pomalu vrací. Nechci nic uspěchat, sezona bude dlouhá.“

Termín třetího dílu Světového poháru v nizozemském Valkenburgu se neúprosně blíží. Ale za tři týdny se dá ještě forma doladit. „Bude to pro mě první start, už se moc těším. Připravuji se svědomitě a věřím, že předvedu své maximum,“ přeje si a dodává: „Doma se konkurence dost vyrovnává. Myslím, že v budoucnu máme velké naděje na dobré umístění ve Světových pohárech.“

Druhá Jana Czeczinkarová měla do závodu pomalejší rozjezd. „Ještě nemám starty tak zažité jako loni, takže moje pozice nebyla ideální. Zase ale byla výhoda, že jsem byla schovaná před protivětrem. Postupně jsem se propracovala dopředu a nebyl pro mě problém udržet tempo po celý závod,“ popsala průběh závodu.

Původně tříčlenná skupina se v závěru zúžila, když odpadla mistryně republiky Martina Mikulášková.  V poslední kole i nakonec bronzová Rakušanka Nadja Heigl. „Ani nevím, kde jsem Rakušanku urvala. Jela jsem si jen svoje tempo a holky asi nestačily,“ neuvědomuje si Czeczinkarová, kde se zrodil rozhodující náskok. Z druhého místa měla v cíli radost a neustále se optimisticky usmívala. „Jsem moc spokojená. Jsem ráda, že po nemoci už zase sedím na kole a můžu závodit. Proto si to užívám,“ uvedla a prozradila své letošní plány. „Chci uspět na mistrovství Evropy. Tím, že mi zpětně podařilo získat bronz, tak bych si ráda spravila chuť.“ Czeczinkarové by mohla vyhovovat trať ve Valkenburgu, která hodně biková. Navíc si pomalu zvyká na nové kolo. „Musím si ještě osahat kotoučovky a doladit posed. Myslím, že v prudších sjezdech se budou docela hodit,“ předpokládá. Do té doby si určitě stihne doléčit zraněný prst. „Pekla jsem buchtu a řízla jsem se,“ prozradila s úsměvem.      

Text -peh-, foto Jaroslav Svoboda    

 


< Zpět

Jednou větou

01.02.2022 - Ohlédnutí za sezónou Toi Toi Cupu 2021 vytvořené Českou televizí naleznete zde.

20.09.2021 - Pro nadcházející závody Toi Toi Cupu je potřeba v rámci registrace mít sebou připravený a vyplněný i formulář o Čestném prohlášení o zdravotním stavu ve vztahu ke Covid-19 !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail