Česky English

bpost bank trofee #7 - Zkušený Sven Nys vyhrál v Lille

V sedmém závodě belgického seriálu bpost bank trofee se po dramatickém závěru prosadil Sven Nys poté, co vyspurtoval vítězství před Larsem van der Haarem a Tomem Meeusenem. Solidní výkon předvedl Radomír Šimůnek, jenž skončil v první desítce na sedmém místě. Martin Bína po nepovedeném startu dojel na třináctém místě.

Sven Nys: Rozhodně jsem neplánoval začít závod takhle vzadu. V první zatáčce jsem se nechal zavřít a ztratil jsem hodně pozic kvůli závodníkům, kteří chybovali nebo jeli příliš pomalu. Když má člověk takovou ztrátu, tak je potom obtížné dojet tak silného závodníka jako je Meeusen, ale podařilo se mi ho dostat pod tlak a dotáhl jsem se na něho. Ve spurtu jsem byl pak schopen udržet vysoké tempo až do cíle.

Tom Meeusen: Sven a já jsme dnes na tom byli stejně. V jednu chvíli jsem měl závod pod kontrolou já a jindy zase on. Do spurtu jsem si hodně věřil, ale při záběru mi přeskočil řetěz a bylo po nadějích. Nebyla to však žádná chyba řazení. Nepatrné detaily rozhodují závody a dnes tomu nebylo jinak.

Záznam z posledního kola

Výsledky


< Zpět

Jednou větou

27.09.2019 - Dnes UCI rozhodla, že MS 2023 bude v Hoogerheide (Nizozemí). MS 2020 je v Dübendorfu (Švýcarsko), 2021 v Oostende (Belgie) a 2022 ve Fayetteville (USA, Arkansas). Na 2024 si podal kandidaturu Tábor.


09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.


Počasí

Předpověď počasí

close
detail