Čeští cyklokrosaři míří na mistrovství Evropy

Poslední říjnový víkend je na programu mistrovství Evropy v cyklokrosu, které se koná ve francouzském Pont-Chateau. Mezi startujícími nebudou chybět ani čeští reprezentanti, kteří nastoupí ve všech pěti věkových kategoriích.

Ve francouzském Pont-Chateau se bude během víkendu bojovat o evropské cyklokrosové medaile a tituly, chybět nebude ani šestnáct českých reprezentantů v pěti věkových kategoriích.

Nominace je dost podobná té, jak se naši cyklokrosaři představili na posledním Světovém poháru v nizozemském Valkenburgu. Pouze v kategorii juniorů nahradí ne ještě zcela uzdraveného Jakuba Schierla, David Honzák. „Kuba se potřebuje dát zdravotně do pořádku s výhledem na další závody,“ uvedl reprezentační kouč Petr Dlask.

Největší medailové naděje má Česká republika v kategorii U23 žen i mužů. Na mistrovství světa v Zolderu totiž získali Adam Ťoupalík a Nikola Nosková stříbrné medaile, oba budou startovat i v Pont-Chateau. V nominaci chybí Denisa Mináriková – Švecová, která kvůli nemoci nenastoupila ani ve Valkenburgu. „Denisa byla v pondělí poprvé na kole,“ vysvětlil Petr Dlask.   

V nejprestižnějších kategoriích Elite žen i mužů nominoval reprezentační kouč pouze trio - Pavlu Havlíkovou, Martinu Mikuláškovou a Michaela Boroše. Postrádat bude mistra republiky Radomíra Šimůnka, který měl den před Světovým pohárem v Boomu pád a poranil si koleno.  

Na loňském evropském šampionátu v cyklokrosu v holandském Huijbergenu získali čeští reprezentanti díky Janě Czeczinkarové v kategorii U23 žen bronzovou medaili (po diskvalifikaci Belgičanky Femke Van den Driessche) a Nikola Nosková desáté místo. Ve stejné kategorii U23 mužů skončil Adam Ťoupalík šestý, Radomír Šimůnek obsadil v kategorii Elite deváté místo a Pavla Havlíková vybojovala čtvrté místo. Nejlepším juniorem byl loni patnáctý Josef Jelínek.  

 „Bylo by skvělé získat aspoň jednu medaili. Věřím tomu, že minimálně obhájíme loňské pozice. Jsem přesvědčen, že do celkového pořadí výrazně promluví i nadějní junioři,“ zvažuje Dlask šance našich cyklokrosařů.  

Právě junioři mu udělali ve Valkenburgu radost. Nejen výsledky, ale i projevem. Gavenda bojoval v posledním kole o bednu, nakonec skončil osmý. „I Palička zajel výborně. Pohyboval se na hranici desítky, ale v posledním kole si pohoršil a dojel dvanáctý,“ pochválil Dlask nejmladší reprezentanty a také litoval pádu Kopeckého, který bojoval o Top 10. „Kluci jsou na dobré cestě. Momentálně jsou na tom lépe, než loni,“ dodal reprezentační trenér.

 

Nominovaní reprezentanti

Junioři (6)

Jan Gavenda

Hynek Palička

Šimon Vaníček

Tomáš Kopecký

Vladimír Mikšaník

David Honzák

 

U23 muži (4)

Adam Ťoupalík

Štěpán Schubert

Daniel Mayer

Jonáš Březina

 

U23 ženy (3)

Jana Czeczinkarová

Nikola Nosková

Nikola Bajgerová

 

Ženy (2)

Pavla Havlíková  

Martina Mikulášková

 

Muži (1)

Michael Boroš   

 

Text -peh-, foto Jaroslav Svoboda


< Zpět

Jednou větou

01.02.2022 - Ohlédnutí za sezónou Toi Toi Cupu 2021 vytvořené Českou televizí naleznete zde.

20.09.2021 - Pro nadcházející závody Toi Toi Cupu je potřeba v rámci registrace mít sebou připravený a vyplněný i formulář o Čestném prohlášení o zdravotním stavu ve vztahu ke Covid-19 !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail