M. Boroš: „Už bych chtěl stát na pódiu“

Jediný český zástupce v kategorii mužů Elite Michael Boroš skončil sice na mistrovství Evropy osmnáctý. Ale nebýt defektu, umístění mohlo být podstatně lepší.

Michael Boroš zajel v silné konkurenci závod mistrovství Evropy skvěle. Hýřil aktivitou, neustále se pohyboval na čele a byl i ve dvou únicích. Jenže v předposledním kole přišel defekt předního kola a z nadějného čtvrtého místa bylo okamžitě po veškerých nadějích. „Asi jsem najel na něco tvrdého. Měl jsem co dělat, abych kolo vůbec ukočíroval,“ přiznal.

Co vám v tu chvíli blesklo hlavou?

Hned jsem si uvědomil, že je všechno ztraceno. V tak rychlém závodě a těsně před koncem bylo prakticky nemožné se vrátit do čela.

Troufáte si odhadnout, jak by to asi dopadlo nebýt defektu?

Těžko říct. Pokud bych vydržel až na pásku, útočil bych na medaili.

Cítíte velké zklamání?

Samozřejmě mě to mrzí. Ale na druhou stranu jsem se svým výkonem spokojený. Do dalších závodů můžu jít s pocitem, že to vyjde třeba příště. Soupeři budou se mnou muset už víc počítat. Je to pro mě psychické povzbuzení a vzpruha.

S jakou taktikou jste šel do závodu?

Tušil jsem předem, že bude stejně, jako v ostatních kategoriích, jezdit na čele velká skupina. Bylo to jen o tom, abych si uměl pohlídat čelo závodu. Před závodem jsem si řekl, že tam prostě musím být.

To se vám podařilo. Muselo to být v teplém počasí dost vyčerpávající?

Když je člověk vepředu, tak je to vždycky výhoda. Když se pole hodně natáhne a jedu někde uprostřed, tak trpím daleko víc. Takhle jsem měl dokonalý přehled, takže jsem mohl ihned reagovat na vývoj závodu.

Dokonce jste byl dvakrát v úniku…  

Když jsem odjel v polovině závodu ve čtyřech s van der Poelem, van Aertem a Sweeckem, tak to byl docela tvrdý nástup. Přede mnou jel van der Haar, ale nevydržel to a sednul si. Měl jsem toho plné zuby, ale dokázal jsem si ty tři dojet. To bylo první znamení, že jsem na tom dobře. Jenom škoda, že jsme víc nespolupracovali a nechali se brzy dojet. V závěru jsem už jenom čekal, kdy přijde peklo a pojede se ďábelské tempo.

Trať vám zřejmě maximálně vyhovovala?

Jo, jo. Docela mi to dneska sedlo. Ani velké teplo mi nějak nevadilo, spíš naopak. Takže se mi i líp hodnotí. Někdy rozhodují jen drobnosti a maličkosti. Ale když má člověk horší den, jako já ve Valkenburgu, tak s tím nic nenadělá.

Od začátku sezony podáváte stabilní a vyrovnané výkony. Na co si troufáte?

Už bych chtěl stát na pódiu. Co nejdřív. Ale vím, že to bude to hodně těžké.   

Blíží se písčitý Koksijde a nebo klasické belgické bahýnko. Patří tyto terény k vašim oblíbeným?

To nehraje takovou roli. Nemůžu jít do závodu, že se mi někde nedaří. Stačí, když mám formu a svůj den.

Text -peh-, foto Jaroslav Svoboda


< Zpět

Jednou větou

01.02.2022 - Ohlédnutí za sezónou Toi Toi Cupu 2021 vytvořené Českou televizí naleznete zde.

20.09.2021 - Pro nadcházející závody Toi Toi Cupu je potřeba v rámci registrace mít sebou připravený a vyplněný i formulář o Čestném prohlášení o zdravotním stavu ve vztahu ke Covid-19 !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail