Víkend plný cyklokrosu

Po třítýdenním pohárovém půstu se bude na domácí scéně opět závodit. Během prvního listopadového víkendu se pojedou dva závody letošního Toi Toi Cupu – v sobotu Holé Vrchy a v neděli Milovice.

Po reprezentační přestávce, kterou vyplnily závody Světového poháru a mistrovství Evropy, pokračuje o víkendu letošní ročník Toi Toi Cupu dvěma závody. V sobotu je na programu nejtěžší domácí závod v Holých Vrších a o den později se koná v Milovicích „malý“ Toi Toi Cup.

Obávaný český Koppenberg dokonale prověří výkonnost všech cyklokrosařů. Loňské vítězství obhajuje lídr průběžného pořadí Tomáš Paprstka, druhý skončil Vojtěch Nipl a třetí Jakub Skála.    

„Od pondělního rána bušíme kolíky. V poledne frčím ke Kubínům na oběd a pak hurá do kolbenky bouchat auta. Takhle to půjde až do pátku,“ hlásil velitel trati v Holých Vrších Radek Beneš.
„Samozřejmě to nedělám sám. Běhá kolem mě paní Šimůnková a pan Bělonožník předseda TJ Sokola H. Vrchy, momentálně asi dva nejrychlejší podavači kolíků v republice,“ dodal s pověstným humorem.

A jaké jsou na vyhlášené trati novinky? „Na letošním okruhu se neděje nic zásadního. Kubínovy schody nikdo nezboural, takže cesta do nebe je volná. Kromě pár kudrlinek je všechno při starém,“ prozradil Beny a už se těšil, jak budou v sobotu všichni trpět a proklínat ho.
Trochu připomeneme, jak to na Vrších vypadá. Vše se nachází na severní straně chlumského vrchu v dolní části Holých Vrchů, centrum veškerého dění je ale v okolí požární nádrže, poblíž které se nachází start i cíl závodu. Léty divácky nejatraktivnějším místem je vrchní sad nad schody, ale zajímavým centrem se skvělou podívanou je i spodní sad, kde si každý rok organizátoři pohrávají s každým hrbem a vymýšlí různé technické libůstky. „Takže přijďte pobejt v sobotu na nejnáročnější cyklokros v Čechách. O zábavu, jídlo a pití nouze nebude. Bude maso a bude pršet,“ zve fanoušky i jezdce Radek Beneš.

Text a foto -peh-


< Zpět

Jednou větou

01.02.2022 - Ohlédnutí za sezónou Toi Toi Cupu 2021 vytvořené Českou televizí naleznete zde.

20.09.2021 - Pro nadcházející závody Toi Toi Cupu je potřeba v rámci registrace mít sebou připravený a vyplněný i formulář o Čestném prohlášení o zdravotním stavu ve vztahu ke Covid-19 !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail