Česky English

Superprestige #8 Middelkerke – Vítězství pro Meeusena, celkový vavřín pro Nyse

Napínavý souboj o celkové vítězství mezi Svenem Nysem a Nielsem Albertem se dnes odehrál na posledním závodě Superprestige v Middelkerke. Ani jeden z duelantů se však nepotkal svojí formou a tak belgickému šampionovi stačilo k ovládnutí série Superprestige třetí místo, jelikož Niels Albert dojel na bahnivém podkladu až sedmý. Páté vítězství v letošní sezóně si připsal Tom Meeusen, jenž vyhrál před druhým Kevinem Pauwelsem.

Niels Albert vstupoval posledního závodu Superprestige se čtyř bodovým náskokem nad belgickým šampionem Sven Nysem. Tudíž jeho mise byla jasná: buď dojet před Nysem nebo nejhůře tři místa za ním. A souboj to byl opravdu dramatický. Teprve až v závěrečné fázi závodu se Sven Nys dostal před Larse van der Haara na třetí místo, čímž jsi tento cyklokrosový matador zajistil celkové třinácté vítězství a to i přesto, že s Nielsem Albertem měl stejný bodový příděl. V jeho prospěch hrál větší počet vítězství, když v letošní sezóně jich dosáhl čtyř, zatímco Niels Albert dvou.

Závod se odehrával v režii Toma Meeusena, který se hned na začátku ocitl ve vedoucí skupince s Van der Haarem, Pauwelsem a Van Amerongenem. Jezdec stáje Telenet Fidea však nebyl spokojen s tempem a brzy se od svých soupeřů odpoutal. Sekundovat se mu chvíli snažil Kevin Pauwels, ale nakonec Tom Meeusen se zbavil i jeho a dojel si tak pro letošní páté vítězství. Radomíra Šimůnka opět zradila technika a tak musel ze závodu, ve kterém jezdil kolem desátého místa, odstoupit. 

Sven Nys: Celý týden mě bolela záda, a proto mi dnes chyběla síla. Třetí místo bylo moje dnešní maximum. Nečekal jsem, že mi to bude stačit k celkovému vítězství. Raději bych to měl ale ve svých rukou a ze svého dnešního výkonu jsem zklamán. Za chvíli se sice budu těšit z celkového vítězství, ale teď nemohu být spokojen.

 Niels Albert: Letos to není dobré. Dnes jsem se musel zase přemáhat, stejně tak jako celý rok. Od vánočního turné už nejezdím na úrovni. Moje první reakce po závodu byla: Tento rok končím. V následujících dnech se rozhodnu. Dneska to opravdu nemělo smysl. Moje sedmé místo je k zamyšlení. Tak nějak mi chybí chuť do závodění nebo trénování. Lidé kolem mě mají co dělat, aby mě vůbec udrželi na kole. Moc mě to nebaví, nemám z kola žádné uspokojení.

Záznam z posledního kola

Výsledky


< Zpět

Jednou větou

28.05.2020 - Výsledky a fotogalerie z Mistrovství Jihočeského kraje v časovce.

27.09.2019 - Dnes UCI rozhodla, že MS 2023 bude v Hoogerheide (Nizozemí). MS 2020 je v Dübendorfu (Švýcarsko), 2021 v Oostende (Belgie) a 2022 ve Fayetteville (USA, Arkansas). Na 2024 si podal kandidaturu Tábor.


09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.


Počasí

Předpověď počasí

close
detail