Superprestige #8 Middelkerke – Vítězství pro Meeusena, celkový vavřín pro Nyse

Napínavý souboj o celkové vítězství mezi Svenem Nysem a Nielsem Albertem se dnes odehrál na posledním závodě Superprestige v Middelkerke. Ani jeden z duelantů se však nepotkal svojí formou a tak belgickému šampionovi stačilo k ovládnutí série Superprestige třetí místo, jelikož Niels Albert dojel na bahnivém podkladu až sedmý. Páté vítězství v letošní sezóně si připsal Tom Meeusen, jenž vyhrál před druhým Kevinem Pauwelsem.

Niels Albert vstupoval posledního závodu Superprestige se čtyř bodovým náskokem nad belgickým šampionem Sven Nysem. Tudíž jeho mise byla jasná: buď dojet před Nysem nebo nejhůře tři místa za ním. A souboj to byl opravdu dramatický. Teprve až v závěrečné fázi závodu se Sven Nys dostal před Larse van der Haara na třetí místo, čímž jsi tento cyklokrosový matador zajistil celkové třinácté vítězství a to i přesto, že s Nielsem Albertem měl stejný bodový příděl. V jeho prospěch hrál větší počet vítězství, když v letošní sezóně jich dosáhl čtyř, zatímco Niels Albert dvou.

Závod se odehrával v režii Toma Meeusena, který se hned na začátku ocitl ve vedoucí skupince s Van der Haarem, Pauwelsem a Van Amerongenem. Jezdec stáje Telenet Fidea však nebyl spokojen s tempem a brzy se od svých soupeřů odpoutal. Sekundovat se mu chvíli snažil Kevin Pauwels, ale nakonec Tom Meeusen se zbavil i jeho a dojel si tak pro letošní páté vítězství. Radomíra Šimůnka opět zradila technika a tak musel ze závodu, ve kterém jezdil kolem desátého místa, odstoupit. 

Sven Nys: Celý týden mě bolela záda, a proto mi dnes chyběla síla. Třetí místo bylo moje dnešní maximum. Nečekal jsem, že mi to bude stačit k celkovému vítězství. Raději bych to měl ale ve svých rukou a ze svého dnešního výkonu jsem zklamán. Za chvíli se sice budu těšit z celkového vítězství, ale teď nemohu být spokojen.

 Niels Albert: Letos to není dobré. Dnes jsem se musel zase přemáhat, stejně tak jako celý rok. Od vánočního turné už nejezdím na úrovni. Moje první reakce po závodu byla: Tento rok končím. V následujících dnech se rozhodnu. Dneska to opravdu nemělo smysl. Moje sedmé místo je k zamyšlení. Tak nějak mi chybí chuť do závodění nebo trénování. Lidé kolem mě mají co dělat, aby mě vůbec udrželi na kole. Moc mě to nebaví, nemám z kola žádné uspokojení.

Záznam z posledního kola

Výsledky


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

Záznamy závodů na webu ČT sport:

MS Hoogerheide 2023
štafety
junioři x juniorky
ženy elite x muži U23
ženy U23 x muži elite

TOI TOI Cup 2022
Holé Vrchy, Hlinsko, Jičín, Veselí nad Lužnicí, Slaný, Kolín, Rýmařov, Mladá Boleslav

Světový pohár 2022/2023
Waterloo - ženy x muži elite
Fayetteville - ženy x muži elite
Tábor - ženymuži elite
Maasmechelen - ženymuži elite
Beekse Bergen - ženymuži elite
Overijse - ženy x muži elite
Hulst - ženy x muži elite
Antwerpen - ženy x muži elite
Dublin - ženy x muži elite
Val di Sole - ženy x muži elite
Gavere - ženy x muži elite
Zonhoven - ženy x muži elite
Benidorm - ženy x muži elite
Besancon - ženy x muži elite

Šoty z pořadu BBV
Tiskovka k TTC 22.9.2022
TOI TOI Cup Holé Vrchy

TOI TOI Cup Hlinsko
TOI TOI Cup Slaný
TOI TOI Cup Kolín
TOI TOI Cup Rýmařov
TO před MČR Mladá Boleslav
MČR Mladá Boleslav

Jednou větou

18.10.2022 - Výsledky z druhého dílu středečních cyklokrosů v Lounech. Výsledky 12.10.2022 a průběžné výsledky.

08.10.2022 - Výsledky z prvního dílu středečních cyklokrosů v Lounech. Výsledky 5.10.2022

01.02.2022 - Ohlédnutí za sezónou Toi Toi Cupu 2021 vytvořené Českou televizí naleznete zde.

20.09.2021 - Pro nadcházející závody Toi Toi Cupu je potřeba v rámci registrace mít sebou připravený a vyplněný i formulář o Čestném prohlášení o zdravotním stavu ve vztahu ke Covid-19 !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail