Bpost bank trofee #8 – Niels Albert zakončil sezónu vítězstvím v Oostmalle

Závěrečný podnik cyklokrosového seriálu bpost bank trofee v Oostmalle se stal kořistí Nielse Alberta. Na stupních vítězů ho doprovodili Tom Meeusen na druhém místě a Kevin Pauwels jako bronzový. Sven Nys uzavíral ve výsledkové listině nejlepší desítku, nicméně jeho čtyřminutový náskok se nikdy nedostal vážně do ohrožení a stal se tak celkovým vítězem bpost bank trofee.

Niels Albert se velmi brzy dostal do čela, přičemž společnost mu dělali Sven Nys a Tom Meeusen. Pro patnáctivteřinový bonus si dojel belgický šampión, nicméně tento počin se stal Svenu Nysovi osudným, jelikož záhy odpadl. V závěsu za Albertem se tak držel jen Tom Meeusen, zatímco Kevin Pauwels jezdil na třetím místě s odstupem osmnácti vteřin. Cílovou páskou v Oostmalle tak projel jako první Niels Albert s nepatrným náskokem osmi sekund před Tomem Meeusenm. Třetí skončil Kevin Pauwels, zatímco Sven Nys se musel spokojit s desátou příčkou. Místo za ním skočil Radomír Šimůnek a jeho stájový kolega Martin Bína dojel třináctý.

Niels Albert: V Oostmalle ze sebe vydám vždy o něco víc. Nemám zrovna nejlepší formu, ale na této trati znám každý kořen. Včera jsem sice nebyl úplně v pořádku, protože poslední dvě noci jsem dobře nespal a proto jsem ani včera nezávodil. Nakonec jsem rád, že jsem se rozhodl dneska startovat. Moje porážka v Middelkerke je už zapomenuta. V pondělí jsem si řekl, že tímto dnem pro mě začíná nová sezóna a nyní se mohu v klidu pustit do letní přípravy.

Sven Nys: Myslím, že dnes na mě dolehla celková únava. Už jsem neměl z čeho čerpat, abych ze sebe vydal úplné maximum. Zkusil jsem vyhrát sprinterskou prémii, což se mi podařilo, ale Albert potom pokračoval v ostrém tempu dál. Díky velkému náskoku v celkové klasifikaci jsem mohl v klidu závod dokončit bez toho, aniž bych se musel přemáhat. Dnes jsem na vítězství nejel.

Výsledky

Záznam z posledního kola


< Zpět

Jednou větou

01.02.2022 - Ohlédnutí za sezónou Toi Toi Cupu 2021 vytvořené Českou televizí naleznete zde.

20.09.2021 - Pro nadcházející závody Toi Toi Cupu je potřeba v rámci registrace mít sebou připravený a vyplněný i formulář o Čestném prohlášení o zdravotním stavu ve vztahu ke Covid-19 !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail