Česky English

Bpost bank trofee #8 – Niels Albert zakončil sezónu vítězstvím v Oostmalle

Závěrečný podnik cyklokrosového seriálu bpost bank trofee v Oostmalle se stal kořistí Nielse Alberta. Na stupních vítězů ho doprovodili Tom Meeusen na druhém místě a Kevin Pauwels jako bronzový. Sven Nys uzavíral ve výsledkové listině nejlepší desítku, nicméně jeho čtyřminutový náskok se nikdy nedostal vážně do ohrožení a stal se tak celkovým vítězem bpost bank trofee.

Niels Albert se velmi brzy dostal do čela, přičemž společnost mu dělali Sven Nys a Tom Meeusen. Pro patnáctivteřinový bonus si dojel belgický šampión, nicméně tento počin se stal Svenu Nysovi osudným, jelikož záhy odpadl. V závěsu za Albertem se tak držel jen Tom Meeusen, zatímco Kevin Pauwels jezdil na třetím místě s odstupem osmnácti vteřin. Cílovou páskou v Oostmalle tak projel jako první Niels Albert s nepatrným náskokem osmi sekund před Tomem Meeusenm. Třetí skončil Kevin Pauwels, zatímco Sven Nys se musel spokojit s desátou příčkou. Místo za ním skočil Radomír Šimůnek a jeho stájový kolega Martin Bína dojel třináctý.

Niels Albert: V Oostmalle ze sebe vydám vždy o něco víc. Nemám zrovna nejlepší formu, ale na této trati znám každý kořen. Včera jsem sice nebyl úplně v pořádku, protože poslední dvě noci jsem dobře nespal a proto jsem ani včera nezávodil. Nakonec jsem rád, že jsem se rozhodl dneska startovat. Moje porážka v Middelkerke je už zapomenuta. V pondělí jsem si řekl, že tímto dnem pro mě začíná nová sezóna a nyní se mohu v klidu pustit do letní přípravy.

Sven Nys: Myslím, že dnes na mě dolehla celková únava. Už jsem neměl z čeho čerpat, abych ze sebe vydal úplné maximum. Zkusil jsem vyhrát sprinterskou prémii, což se mi podařilo, ale Albert potom pokračoval v ostrém tempu dál. Díky velkému náskoku v celkové klasifikaci jsem mohl v klidu závod dokončit bez toho, aniž bych se musel přemáhat. Dnes jsem na vítězství nejel.

Výsledky

Záznam z posledního kola


< Zpět

Jednou větou

28.05.2020 - Výsledky a fotogalerie z Mistrovství Jihočeského kraje v časovce.

27.09.2019 - Dnes UCI rozhodla, že MS 2023 bude v Hoogerheide (Nizozemí). MS 2020 je v Dübendorfu (Švýcarsko), 2021 v Oostende (Belgie) a 2022 ve Fayetteville (USA, Arkansas). Na 2024 si podal kandidaturu Tábor.


09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.


Počasí

Předpověď počasí

close
detail