Reprezentanti slavili v Heusden-Zolderu v minulosti úspěchy

V pondělí 26. prosince pokračuje v belgickém Heusden-Zolderu sedmý díl letošního ročníku Světového poháru. Na start se postaví i jednadvacet českých reprezentantů čtyř věkových kategorií.

Reprezentační trenér Petr Dlask nominoval na pondělní závod Světového poháru Heusden-Zolderu jednadvacítku cyklokrosařů, kteří zasáhnou do bojů ve čtyřech věkových kategoriích.

Do nominace v kategorii juniorů se vrací dvojice Expres CZ – Merida Kolín (Šimon Vaníček a Jakub Schierl) a zástupce ČEZ Cyklo Teamu Tábor David Honzák. V mistrovském dresu pojede poprvé Šimon Vaníček, dále se na start postaví Vladimír Mikšaník, Tomáš Kopecký a Jakub Říman. Naopak se mezi šestici nevešel Jan Gavenda. „Svým výkonem v Namuru zklamal, když po pádu nepřesvědčil ani svým přístupem. A nebylo to letos poprvé. Proto dostanou šanci ostatní,“ vysvětlil reprezentační trenér Petr Dlask.  

V kategorii U23 se představí stejná čtveřice jako v Namuru (Adam Ťoupalík, Jonáš Březina, David Jarý a Daniel Mayer), chybět bude stále nemocný Štěpán Schubert. O jedno místo navíc se rozroste reprezentace žen, nově se představí Denisa Švecová, která startovala v Zolderu už loni. „Chci, aby si opět vyzkoušela závod Světového poháru,“ uvedl Petr Dlask.

Na start závodu mužů se postaví hned šest reprezentantů. K dvojici Michael Boroš a Radomír Šimůnek nominoval reprezentační kouč Tomáše Paprstku, Jana Nesvadbu, Michala Malíka a Matěje Lasáka.   

Rychlý okruh v Zolderu českým reprezentantům svědčí a slaví zde úspěchy. Na letošním mistrovství světa tu vybojovali v kategorii U23 Adam Ťoupalík a Nikola Nosková stříbrné medaile. Při Světovém poháru v roce 2013 stáli na pódiu druhý Martin Bína a třetí Zdeněk Štybar.

Hezké vzpomínky má na Zolder i reprezentační trenér Petr Dlask, který zde slavil druhé místo. Tehdy se jel ale závod v opačném směru. Podobně tomu bude i letos. „Není to žádná novinka. Už před pár lety se v Zolderu jezdilo v protisměru. Vlastně se tak začínalo. Ale jinak je to prakticky stejná trať,“ zavzpomínal Dlask.

Rychlejší trať v Zolderu by mohla víc vyhovovat a sedět juniorům. Oblíbená je i pro Adam Ťoupalíka a Nikolu Noskovou. Kateřina Nash prokazuje výbornou formu a svoje kvality. „Možná by si přála těžší a blátivější trať. Ale pokud má člověk formu, dokáže zajet na jakékoliv trati,“ prohlásil reprezentační trenér.

Ani Boroš není bez šance na dobrý výsledek. „V poslední době zajel několik dobrých závodů a měl by navázat na Namur, kde odjel skvělý závod. Takže by mohl atakovat první desítku. Myslím si, že bychom se mohli prosadit v každé kategorii,“ doufá Dlask.  

Nominovaní reprezentanti

Junioři (6)

Vladimír Mikšaník

Tomáš Kopecký

Jakub Říman

Šimon Vaníček

Jakub Schierl

David Honzák

 

U23 (4)

Adam Ťoupalík  

Jonáš Březina

David Jarý

Daniel Mayer

 

Ženy (5)

Kateřina Nash

Pavla Havlíková  

Nikola Nosková

Nikola Bajgerová

Denisa Švecová

 

Muži (6)

Michael Boroš

Radomír Šimůnek 

Tomáš Paprstka

Jan Nesvadba

Michal Malík

Matěj Lasák

 

Text a foto -peh-


< Zpět

Jednou větou

01.02.2022 - Ohlédnutí za sezónou Toi Toi Cupu 2021 vytvořené Českou televizí naleznete zde.

20.09.2021 - Pro nadcházející závody Toi Toi Cupu je potřeba v rámci registrace mít sebou připravený a vyplněný i formulář o Čestném prohlášení o zdravotním stavu ve vztahu ke Covid-19 !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail