Nepovedený úvod a technické problémy Ťoupalíka nezastavily. Přesto vybojoval bronz.

Ani ne zrovna ideální start a technické problémy nezabránily Adamovi Ťoupalíkovi k zisku třetího místa v závodě Světového poháru, který se jel v pondělí na jeho oblíbené trati v Zolderu.

Jak se vyvíjel závod z vašeho pohledu?

Celkem dobře jsem odstartoval, asi kolem desátého až patnáctého místa. Ale pak mi někdo najel do tretry, která se mi povolila. Když jsem v určitých pasážích běžel, tak jsem se chvilku trápil, než jsem si ji zase utáhnul a správně nasadil. Navíc mi ve druhém kole spadnul řetěz, proto jsem se ještě propadl o několik míst dozadu. Potom se mi podařilo propracovat do skupinky bojující o třetí místo. Na nic jsem nečekal a po chvilce jsem zkusil nastoupit. Vypracoval jsem si malý náskok, který se mi povedlo udržet až do cíle.

I přes nepříznivý začátek jste nezpanikařil a dokázal se vrátit na čelo skupiny, která bojovala o bronz.

Věděl jsem, když nebudu chybovat, že na to mám a můžu zajet slušný výsledek. A nakonec z toho bylo třetí místo. Přiznám se, že jsem samotný příjemně překvapen.

Překvapilo vás, že jste ve čtvrtém okruhu zajel nejrychlejší kolo, což vás posunulo na třetí místo?   

Trať v Zolderu je moje nejoblíbenější trať, kde se mi pravidelně daří. Už před startem jsem si věřil, cítil jsem se dobře.

Zdálo se, že máte první dva jezdce na dohled. Do konce chyběly tři okruhy a ztrácel jste jednadvacet vteřin…

Na trati jsem je sjel dokonce na patnáct vteřin. Ale Nizozemec a Francouz spíš chvilku taktizovali, potom si náskok už zkušeně pohlídali. Prostě jsem na ně už neměl. I kdybych je dojel, oni by v závěru pošetřili víc sil.  

Vaše starty bývají pozvolnější, než se zahřejete na provozní teplotu. Pak nasadíte ďábelské tempo a stíháte čelo závodu. To jste okoukal od oddílového kolegy Mathieu Van der Poela?

Kdybych to přehnal se startem, tak bych se zavařil hned na začátku závodu.

Myslíte, že vás tento výsledek psychicky posune ještě výš a budete v každém závodě útočit na bednu?

Je to jen třetí místo. Ale určitě budu makat dál. Cíle mám stále stejné. Musím stát pevně na nohou a soustředit se na každý závod. Vrcholem pak bude na mistrovství republiky a světový šampionát.

Text -peh-, foto Jaroslav Svoboda 


< Zpět

Jednou větou

01.02.2022 - Ohlédnutí za sezónou Toi Toi Cupu 2021 vytvořené Českou televizí naleznete zde.

20.09.2021 - Pro nadcházející závody Toi Toi Cupu je potřeba v rámci registrace mít sebou připravený a vyplněný i formulář o Čestném prohlášení o zdravotním stavu ve vztahu ke Covid-19 !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail