Česky English

Muži a ženy svedou v Hlinsku boje o tituly

V sobotu v Hlinsku se budou rozdělovat mistrovské tituly. Funkcionáři a pořadatelé domácího šampionátu seznámili na tiskové konferenci přítomné novináře s aktuálními novinkami.

Vrchol domácí cyklokrosové sezony se nekompromisně blíží. Hlinsko bude v sobotu hostit účastníky mistrovství republiky již počtvrté, naposledy se tu v roce 2011 z mistrovského dresu radoval Zdeněk Štybar. V 11:30 hodin vyrazí do terénu ženy, které svedou boj o osmnáctý titul. Ve 13 hodin pak odstartují v 66. ročníku domácího šampionátu muži. Už po devětatřicáté bude komentovat průběh závodů Jindřich Pulman, to vše za přítomnosti televizních kamer České televize.  

V úterý dopoledne proběhla v restauraci U Medvídků v Praze tisková konference k mistrovství republiky mužů a žen. Za řečnický stůl společně usedli Petr Balogh (předseda cyklokrosové komise), Petr Dlask (reprezentační trenér), Marián Štětina (prezident Českého svazu cyklistiky), Leoš Chvojka (ředitel mistrovství republiky), celková vítězka Toi Toi Cupu a obhájkyně titulu Martina Mikulášková. Tiskovou konferenci moderoval zkušený redaktor Českého rozhlasu Pavel Petr.

V úvodu popřál Marián Štětina všem cyklokrosařům mnoho úspěchů. „Cyklokros je na veřejnosti stále populární sport. Věřím, že po krátké době odmlky se postupně vrátí na přední místa. Na stupně vítězů, kde nebudou chybět čeští cyklokrosaři,“ prohlásil.

Prezidenta Českého svazu cyklistiky pak vystřídal Petr Balogh, který si pochvaloval letošní úroveň Toi Toi Cupu. „Letošní ročník patřil k těm nejlepším v dlouhodobé historii, jeho kvalita šla nesmírně nahoru. V pohárových závodech celkem bodovalo tři sta třináct závodníků ze třinácti zemí. Tři závody byly zařazeny do kategorie C1, zbývající čtyři v kategorii C2. Díky tomu si muži, ženy a junioři výrazně polepšili k vyššímu zisku bodů v žebříčku UCI, což jim pomáhá k lepšímu postavení na startu Světového poháru nebo dalších významných závodů,“ uvedl. Balogh poté poznamenal, že Česká televize vysílala ze závodů Toi Toi Cupu tři přímé přenosy, další čtyři sledovali diváci jako zkrácené reportáže.

„Potěšující zprávou je i stále trvající zájem sponzorů. Firma Toi Toi prodloužila smlouvu i na příští rok a to znamená, že se příští ročník se pojede už po jedenácté. Po osmnácti letech ukončila spolupráci u reprezentace firma Škoda auto, za to bych jí chtěl moc poděkovat. Naopak novými partnery se stávají firmy ČEZ, Toi Toi, Force a Janev, které budou podporovat českou reprezentaci další tři roky,“ prozradil Balogh.

Novým hlavním partnerem Toi Toi Cupu 2017 se stala firma Cyklosport RIK s.r.o., když její zástupce Radek Krummer podepsal na tiskové konferenci smlouvu. „Firma Cube hledala vhodnou formu propagace. Zaměřili jsme se na cyklokros Je nejen hodně vidět a má slušnou sledovanost, ale zároveň chceme podpořit český sport,“ vysvětlil Radek Krummer.

Ředitel závodu Leoš Chvojka seznámil přítomné novináře s tratí v Hlinsku. „Trať je prakticky stejná jako v minulých letech. Je pouze trochu víc technická a vypustili jsme dlouhé výjezdy. Trať si už vyzkoušeli Petruš a Hekele, oba si drobné změny pochvalovali,“ prohlásil.

Jediné, co zatím ředitele závodu trápí, je předpověď počasí. „Už z toho pomalu nespím. Má silně mrznout, až minus šestnáct stupňů. Nebude to nic příjemného,“ přiznal Chvojka a dodal: „S rozhodčím Janoutem jsem už předem konzultoval teplotní limit, aby se závod nezrušil. Ale ten už naštěstí neplatí. Po zkušenost z předchozích let jsme už postavili stěnu sněžáků, která zabrání zafukování tratě.“

Na závěr promluvil i reprezentační trenér Petr Dlask, který zhodnotil vystoupení českých reprezentantů na Světovém poháru. „Posledních čtrnáct dnů bylo velice úspěšných. Doufám, že bude podobně dařit i v lednu. Katka Nash vyhrála v Namuru a v Zolderu skončila třetí, Adam Ťoupalík vybojoval v Zolderu bronz. Boroš pravidelně atakuje první desítku, přestože je strašně těžké uspět v silné konkurenci. Junioři mají na umístění kolem desítky. Věřím, že se budou postupně zvedat,“ doufá Dlask.

Po mistrovství republiky čeká reprezentanty soustředění, pak jsou na programu poslední dva závody Světového poháru. Po nich dojde k nominaci na mistrovství světa v Lucembursku.  

Text -peh-, foto Jaroslav Svoboda

fotogalerie z tiskové konference

Přehled medailistů ČR - cyklokros

 


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

ZÁZNAMY ZÁVODŮ NA WEBU ČT SPORT:

MS 2018 Valkenburg
juniořiženy U23 x ženy elitemuži U23muži elite

ME 2017 Tábor
juniořiženy U23muži U23ženy elitemuži elite

MČR 2018 Mladá Boleslav

TOI TOI Cup
Slaný, Veselí n.L., JabkeniceHlinskoH. VrchyUničovMiloviceKolín

Světový pohár
Iowa City - ženy x muži
Waterloo - ženy x muži
Koksijde - ženymuži
Bogense  - ženymuži
Zeven - ženymuži
Namur - ženymuži
Zolder - ženymuži
Nommay - ženymuži
Hoogerheide - ženymužiJednou větou

01.01.2018 - Bahnitý silvestrovský cyklokros svědčil nejlépe Bínovi

24.10.2017 - ME 2018 bylo přiděleno nizozemskému Rosmalenu a 2019 italskému Silvelle. Viz stránky UEC.

19.09.2017 - Řídící výbor UCI dnes v norském Bergenu rozhodl mimo jiné o přidělení cyklokrosového MS 2020 Švýcarsku - pojede se v Dübendorfu u Curychu. Připomínáme, že MS 2018 se koná v nizozemském Valkenburgu a MS 2019 v dánském Bogense.

Počasí

Předpověď počasí

close
detail