Muži a ženy svedou v Hlinsku boje o tituly

V sobotu v Hlinsku se budou rozdělovat mistrovské tituly. Funkcionáři a pořadatelé domácího šampionátu seznámili na tiskové konferenci přítomné novináře s aktuálními novinkami.

Vrchol domácí cyklokrosové sezony se nekompromisně blíží. Hlinsko bude v sobotu hostit účastníky mistrovství republiky již počtvrté, naposledy se tu v roce 2011 z mistrovského dresu radoval Zdeněk Štybar. V 11:30 hodin vyrazí do terénu ženy, které svedou boj o osmnáctý titul. Ve 13 hodin pak odstartují v 66. ročníku domácího šampionátu muži. Už po devětatřicáté bude komentovat průběh závodů Jindřich Pulman, to vše za přítomnosti televizních kamer České televize.  

V úterý dopoledne proběhla v restauraci U Medvídků v Praze tisková konference k mistrovství republiky mužů a žen. Za řečnický stůl společně usedli Petr Balogh (předseda cyklokrosové komise), Petr Dlask (reprezentační trenér), Marián Štětina (prezident Českého svazu cyklistiky), Leoš Chvojka (ředitel mistrovství republiky), celková vítězka Toi Toi Cupu a obhájkyně titulu Martina Mikulášková. Tiskovou konferenci moderoval zkušený redaktor Českého rozhlasu Pavel Petr.

V úvodu popřál Marián Štětina všem cyklokrosařům mnoho úspěchů. „Cyklokros je na veřejnosti stále populární sport. Věřím, že po krátké době odmlky se postupně vrátí na přední místa. Na stupně vítězů, kde nebudou chybět čeští cyklokrosaři,“ prohlásil.

Prezidenta Českého svazu cyklistiky pak vystřídal Petr Balogh, který si pochvaloval letošní úroveň Toi Toi Cupu. „Letošní ročník patřil k těm nejlepším v dlouhodobé historii, jeho kvalita šla nesmírně nahoru. V pohárových závodech celkem bodovalo tři sta třináct závodníků ze třinácti zemí. Tři závody byly zařazeny do kategorie C1, zbývající čtyři v kategorii C2. Díky tomu si muži, ženy a junioři výrazně polepšili k vyššímu zisku bodů v žebříčku UCI, což jim pomáhá k lepšímu postavení na startu Světového poháru nebo dalších významných závodů,“ uvedl. Balogh poté poznamenal, že Česká televize vysílala ze závodů Toi Toi Cupu tři přímé přenosy, další čtyři sledovali diváci jako zkrácené reportáže.

„Potěšující zprávou je i stále trvající zájem sponzorů. Firma Toi Toi prodloužila smlouvu i na příští rok a to znamená, že se příští ročník se pojede už po jedenácté. Po osmnácti letech ukončila spolupráci u reprezentace firma Škoda auto, za to bych jí chtěl moc poděkovat. Naopak novými partnery se stávají firmy ČEZ, Toi Toi, Force a Janev, které budou podporovat českou reprezentaci další tři roky,“ prozradil Balogh.

Novým hlavním partnerem Toi Toi Cupu 2017 se stala firma Cyklosport RIK s.r.o., když její zástupce Radek Krummer podepsal na tiskové konferenci smlouvu. „Firma Cube hledala vhodnou formu propagace. Zaměřili jsme se na cyklokros Je nejen hodně vidět a má slušnou sledovanost, ale zároveň chceme podpořit český sport,“ vysvětlil Radek Krummer.

Ředitel závodu Leoš Chvojka seznámil přítomné novináře s tratí v Hlinsku. „Trať je prakticky stejná jako v minulých letech. Je pouze trochu víc technická a vypustili jsme dlouhé výjezdy. Trať si už vyzkoušeli Petruš a Hekele, oba si drobné změny pochvalovali,“ prohlásil.

Jediné, co zatím ředitele závodu trápí, je předpověď počasí. „Už z toho pomalu nespím. Má silně mrznout, až minus šestnáct stupňů. Nebude to nic příjemného,“ přiznal Chvojka a dodal: „S rozhodčím Janoutem jsem už předem konzultoval teplotní limit, aby se závod nezrušil. Ale ten už naštěstí neplatí. Po zkušenost z předchozích let jsme už postavili stěnu sněžáků, která zabrání zafukování tratě.“

Na závěr promluvil i reprezentační trenér Petr Dlask, který zhodnotil vystoupení českých reprezentantů na Světovém poháru. „Posledních čtrnáct dnů bylo velice úspěšných. Doufám, že bude podobně dařit i v lednu. Katka Nash vyhrála v Namuru a v Zolderu skončila třetí, Adam Ťoupalík vybojoval v Zolderu bronz. Boroš pravidelně atakuje první desítku, přestože je strašně těžké uspět v silné konkurenci. Junioři mají na umístění kolem desítky. Věřím, že se budou postupně zvedat,“ doufá Dlask.

Po mistrovství republiky čeká reprezentanty soustředění, pak jsou na programu poslední dva závody Světového poháru. Po nich dojde k nominaci na mistrovství světa v Lucembursku.  

Text -peh-, foto Jaroslav Svoboda

fotogalerie z tiskové konference

Přehled medailistů ČR - cyklokros

 


< Zpět

Jednou větou

01.02.2022 - Ohlédnutí za sezónou Toi Toi Cupu 2021 vytvořené Českou televizí naleznete zde.

20.09.2021 - Pro nadcházející závody Toi Toi Cupu je potřeba v rámci registrace mít sebou připravený a vyplněný i formulář o Čestném prohlášení o zdravotním stavu ve vztahu ke Covid-19 !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail