Česky English

M. Mikulášková: „Budu maximálně spokojená, když obhájím titul“

Cyklokrosařka ČEZ Cyklo Teamu Tábor Martina Mikulášková patří jako obhájkyně titulu a díky prvenství v letošním ročníku Toi Toi Cupu k favoritkám závodu mistrovství republiky v kategorii žen.

Martina Mikulášková má ve své sbírce už tři tituly mistryně republiky. Ten poslední vybojovala na loňském šampionátu v Kolíně, pak přestoupila na jih Čech, do ČEZ Cyklo Teamu Tábor. Letos sice zvítězila v celkovém hodnocení Toi Toi Cupu, přesto na první vítězství v sezoně zatím čeká. Ze sedmi závodů skončila třikrát třetí a jednou druhá. „Sama jsem doufala, že to bude lepší. Ale věřím, že se to na mistrovství republiky změní,“ doufá obhájkyně titulu.

Už několikrát jste dokázala, že se i přesto umíme připravit na vrchol sezony. Bude tomu tak i letos?

Loni jsem měla podobnou sezonu, vlastně možná i trochu horší formu. A dokázala jsem titul vybojovat. Klidně můžu v Hlinsku získat čtvrtý titul.

Společně s Kateřinou Nash a Pavlou Havlíkovou máte na kontě tři tituly. Uvědomujete si, že se můžete stát nejúspěšnější cyklokrosařkou v počtu získaných titulů?

Ano, vím o tom. Jsem z nich nejmladší, proto je to pro mě hodně motivující.

Na čem bude záležet?

Roli sehraje víc faktorů, může se stát cokoliv. Jestli bude velká zima, jak mi pojedou nohy a jaký bude vývoj závodu. Mrazivější počasí mi celkem vyhovuje. Rozhodne fyzička, technika a štěstí.

Trať v Hlinsku vám sedí?

Celkem ano. Pokud zůstala stejná, je to spravedlivá trať.

V poslední době vás limitovalo zranění. Jste už stoprocentně v pořádku?

Problémy mám už delší dobu. Trápí mě sval, který tlačí na sedací nerv. Chvilku jsem v pohodě, pak se to najednou po tréninku změní. Únavou se můj stav zhorší. Cítím to sice pořád, ale nemělo by mě to limitovat.

S jakým umístěním budete spokojená?

Maximálně spokojená budu, když obhájím titul. A zklamaná, pokud nebudu na bedně.

Takže už máte přichystaný tradiční vítězný rituál?

Samozřejmě že mám připravené vítězné růžové papuče.

Text -peh-, foto Jaroslav Svoboda


< Zpět

Odpočet do ME 2017

Do startu zbývá: 46 let 127 dnů
2 hodiny 11 minut 3 vteřiny

Jednou větou

19.9.2017 - Řídící výbor UCI dnes v norském Bergenu rozhodl mimo jiné o přidělení cyklokrosového MS 2020 Švýcarsku - pojede se v Dübendorfu u Curychu. Připomínáme, že MS 2018 se koná v nizozemském Valkenburgu a MS 2019 v dánském Bogense.Počasí

Předpověď počasí

close
detail