Česky English

Odborníci tipují medailisty mistrovství republiky

Chcete znám zajímavé tipy na vítěze a medailisty sobotního závodu mistrovství republiky žen a mužů v Hlinsku? Nechte se inspirovat a přijeďte svými hlasivkami podpořit své kandidáty na medaile, přímo do dějiště domácího šampionátu.   

Petr Balogh (předseda cyklokrosové komise): Boroš je u nás dlouhoudobě nejlepší, proto věřím jemu. Černým koněm bude Ťoupalík, který získá stříbro. V boji o bronz se rozhodne mezi Paprstkou, Nesvadbou, Šimůnkem a a Hekelem. Velkými favoritkami mezi ženami je trio Havlíková, Nosková a Mikulášková. Pavla a Martina si to rozdají v historickém pořadí, kdo bude neúspěšnější. Rozhodne momentální forma a štěstí.

Marián Štětina (prezident ČSC): Podle výkonnosti ve Světovém poháru tipuji jako vítěze Boroše a Havlíkovou.

Radek Krummer (Cyklosport RIK s.r.o.): Spíš se nechám překvapit. Kdybych měl tipovat, tak Paprstku a Mikuláškovou.

Leoš Chvojka (ředitel závodu MČR): Vsadil bych si na Boroše, který prokazuje na Světovém poháru stabilní výkonnost a je od ostatních soupeřů výkonnostně odskočený. V ženách bych to přál Martině, ale letošní výsledky tomu moc nenapovídají. Je to dost otevřené, největší šance má nejzkušenější Pavla. Bude záležet na počasí, technice a síle, ale rozhodne aktuální výkonnost. 

Pavel Petr (redaktor Čro 1 Radiožurnál): Paprstka, Boroš, Nesvadba. Tato trojice mě v letošní sezoně nejvíc zaujala. Jsem zvědavý, jak obstojí Ťoupalík. Trio medailistek bude Mikulášková, Havlíková a Nosková. Bude to boj mezi Martinou a Pavlou. Věřím Martině, protože se dokáže připravit na rozhodující závod sezony.

Matěj Tomíček (redaktor idnes.cz): Boroš má v sezoně nejstabilnější výkonnost a v Hlinsku to dnoznačně potvrdí. Pokud nestartuje Kateřina Nash, tak Havlíková nemá doma konkurenci. Navíc bude chtít po loňském nezdaru vyhrát.

Jindřich Pulman (dlouholetý komentátor cyklokrosových a cyklistických závodů): V boji o medaile vidím okruh čtyř favoritů – Boroše, Paprstky a Ťoupalíka, černým koněm bude Hekele. Paprstka ještě nemá z domácího šampionátu medaili. Doplácí na to, že je obojživelník – krosař i biker. Šimůnkovi dlouhodobě fandím a navíc se umí připravit. Ale momentálně nevidím do jeho kuchyně. Mezi ženami je situace jasnější, rozhodne se mezi trojicí favoritek. Stálost formy prokazuje Havlíková, sympatická Mikulášková se celou sezonu zatím hledá a svoje ambice by měla potvrdit všestranná Nosková. 

Marek Svačina (televizní komentátor): Zastávám názor - mládí vpřed! Proto věřím Noskové a Ťoupalíkovi.

Zdeněk Mlynář (televizní expert): Mezi muži není jednoznačný favorit, tipovat bude těžké. Boroš je sice největší favorit, protože byl na Světových pohárech z našich jednoznačně nejlepší. Jenže v Hlinsku se pojede na sněhu. Může ho sice ohrozit Ťoupalík, ale nezdá se mi, že je momentálně v top formě. Paprstka byl sice doma nejlepší, ale výsledky v zahraničí nebyly tak oslnivé. Mezi medailisty bych asi zařadil Boroše, Hekeleho a Paprstku. Boroš podává po celou sezonu standardní výkony a umí se připravit. Pro Emila hovoří zkušenosti a trať mu bude vyhovovat. Paprstka se po vítězství v Toi Toi Cupu mohl soustředit na tento závod a v Hlinsku se mu daří. Ale je možné, že se dočkáme dalšího překvapení. U žen je situace jednoznačnější, všechno hovoří ve prospěch Havlíkové. Bude jen záležet, jestli se jí podaří v prvních dvou kolech ujet ostatním soupeřkám. Pokud se jí to nepovede, pak vyhrát nemusí. Druhá by mohla být Nosková, která podává stabilně dobré výkony a třetí Mikulášková, která má horší sezonu, ale umí mistráky zajet.      

Martin Bína (televizní expert): Pořadí bude Boroš, Ťoupalík a Paprstka, mezi ženami Havlíková, Nosková a Mikulášková. Myslím, že nikdo jiný tam nebude. Usuzuji podle výsledků za celou sezonu. Pokud by se mi podařilo do soboty zhubnout třináct kilogramů a trošku bych potrénoval, tak bych byl určitě favoritem. Už jenom kvůli tomu podkladu. Ten bude úžasný!

Text a foto -peh-


< Zpět

Odpočet do ME 2017

Do startu zbývá: 46 let 127 dnů
2 hodiny 11 minut 3 vteřiny

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

Světový pohár Koksijde
neděle 22.10.
13:30 přímý přenos ženy
22:30 záznam muži elite

TOI TOI Cup H. Vrchy
čtvrtek 2.11. 19:30 záznam

ME 2017 Tábor
neděle 5.11. přímé přenosy
08:45 junioři
10:15 ženy U23
11:30 muži U23
13:00 ženy elite
14:30 muži elite

ZÁZNAMY ZÁVODŮ NA WEBU ČT SPORT:

TOI TOI Cup
Slaný, Veselí n.L., JabkeniceHlinsko

Světový pohár
Iowa City - ženy x muži
Waterloo - ženy x muži

Jednou větou

19.10.2017 - Výsledky závodů seriálu cyklokrosů v Lounech: závod dvojic, závod 4.10., závod 11.10.závod 18.10., celkové pořadí.

20.09.2017 - Do kalendáře závodů jsme přidali propozice na několik závodů, které se budou letos konat v Lounech. Letos s novinkou - závodem dvojic.

19.09.2017 - Řídící výbor UCI dnes v norském Bergenu rozhodl mimo jiné o přidělení cyklokrosového MS 2020 Švýcarsku - pojede se v Dübendorfu u Curychu. Připomínáme, že MS 2018 se koná v nizozemském Valkenburgu a MS 2019 v dánském Bogense.Počasí

Předpověď počasí

close
detail