Odborníci tipují medailisty mistrovství republiky

Chcete znám zajímavé tipy na vítěze a medailisty sobotního závodu mistrovství republiky žen a mužů v Hlinsku? Nechte se inspirovat a přijeďte svými hlasivkami podpořit své kandidáty na medaile, přímo do dějiště domácího šampionátu.   

Petr Balogh (předseda cyklokrosové komise): Boroš je u nás dlouhoudobě nejlepší, proto věřím jemu. Černým koněm bude Ťoupalík, který získá stříbro. V boji o bronz se rozhodne mezi Paprstkou, Nesvadbou, Šimůnkem a a Hekelem. Velkými favoritkami mezi ženami je trio Havlíková, Nosková a Mikulášková. Pavla a Martina si to rozdají v historickém pořadí, kdo bude neúspěšnější. Rozhodne momentální forma a štěstí.

Marián Štětina (prezident ČSC): Podle výkonnosti ve Světovém poháru tipuji jako vítěze Boroše a Havlíkovou.

Radek Krummer (Cyklosport RIK s.r.o.): Spíš se nechám překvapit. Kdybych měl tipovat, tak Paprstku a Mikuláškovou.

Leoš Chvojka (ředitel závodu MČR): Vsadil bych si na Boroše, který prokazuje na Světovém poháru stabilní výkonnost a je od ostatních soupeřů výkonnostně odskočený. V ženách bych to přál Martině, ale letošní výsledky tomu moc nenapovídají. Je to dost otevřené, největší šance má nejzkušenější Pavla. Bude záležet na počasí, technice a síle, ale rozhodne aktuální výkonnost. 

Pavel Petr (redaktor Čro 1 Radiožurnál): Paprstka, Boroš, Nesvadba. Tato trojice mě v letošní sezoně nejvíc zaujala. Jsem zvědavý, jak obstojí Ťoupalík. Trio medailistek bude Mikulášková, Havlíková a Nosková. Bude to boj mezi Martinou a Pavlou. Věřím Martině, protože se dokáže připravit na rozhodující závod sezony.

Matěj Tomíček (redaktor idnes.cz): Boroš má v sezoně nejstabilnější výkonnost a v Hlinsku to dnoznačně potvrdí. Pokud nestartuje Kateřina Nash, tak Havlíková nemá doma konkurenci. Navíc bude chtít po loňském nezdaru vyhrát.

Jindřich Pulman (dlouholetý komentátor cyklokrosových a cyklistických závodů): V boji o medaile vidím okruh čtyř favoritů – Boroše, Paprstky a Ťoupalíka, černým koněm bude Hekele. Paprstka ještě nemá z domácího šampionátu medaili. Doplácí na to, že je obojživelník – krosař i biker. Šimůnkovi dlouhodobě fandím a navíc se umí připravit. Ale momentálně nevidím do jeho kuchyně. Mezi ženami je situace jasnější, rozhodne se mezi trojicí favoritek. Stálost formy prokazuje Havlíková, sympatická Mikulášková se celou sezonu zatím hledá a svoje ambice by měla potvrdit všestranná Nosková. 

Marek Svačina (televizní komentátor): Zastávám názor - mládí vpřed! Proto věřím Noskové a Ťoupalíkovi.

Zdeněk Mlynář (televizní expert): Mezi muži není jednoznačný favorit, tipovat bude těžké. Boroš je sice největší favorit, protože byl na Světových pohárech z našich jednoznačně nejlepší. Jenže v Hlinsku se pojede na sněhu. Může ho sice ohrozit Ťoupalík, ale nezdá se mi, že je momentálně v top formě. Paprstka byl sice doma nejlepší, ale výsledky v zahraničí nebyly tak oslnivé. Mezi medailisty bych asi zařadil Boroše, Hekeleho a Paprstku. Boroš podává po celou sezonu standardní výkony a umí se připravit. Pro Emila hovoří zkušenosti a trať mu bude vyhovovat. Paprstka se po vítězství v Toi Toi Cupu mohl soustředit na tento závod a v Hlinsku se mu daří. Ale je možné, že se dočkáme dalšího překvapení. U žen je situace jednoznačnější, všechno hovoří ve prospěch Havlíkové. Bude jen záležet, jestli se jí podaří v prvních dvou kolech ujet ostatním soupeřkám. Pokud se jí to nepovede, pak vyhrát nemusí. Druhá by mohla být Nosková, která podává stabilně dobré výkony a třetí Mikulášková, která má horší sezonu, ale umí mistráky zajet.      

Martin Bína (televizní expert): Pořadí bude Boroš, Ťoupalík a Paprstka, mezi ženami Havlíková, Nosková a Mikulášková. Myslím, že nikdo jiný tam nebude. Usuzuji podle výsledků za celou sezonu. Pokud by se mi podařilo do soboty zhubnout třináct kilogramů a trošku bych potrénoval, tak bych byl určitě favoritem. Už jenom kvůli tomu podkladu. Ten bude úžasný!

Text a foto -peh-


< Zpět

Jednou větou

01.02.2022 - Ohlédnutí za sezónou Toi Toi Cupu 2021 vytvořené Českou televizí naleznete zde.

20.09.2021 - Pro nadcházející závody Toi Toi Cupu je potřeba v rámci registrace mít sebou připravený a vyplněný i formulář o Čestném prohlášení o zdravotním stavu ve vztahu ke Covid-19 !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail