Česky English

Reakce jednoho z diváků na pád Radomíra Šimůnka

Martin Korhel zdokumentoval v sobotu v Hlinsku krátké působení Radomíra Šimůnka v závodě mistrovství republiky.

V sobotu při mistrovském závodě potkal Radomíra Šimůnka nepříjemný pád. Vše se odehrálo velmi rychle a Radek bude v pořádku. Ale zarazilo mě chování jednoho z lidí, který byl přímý účastník. Je těžké někoho kritizovat, každý jsme nějaký. Ale na tento okamžik nezapomenu do konce svého života. Jeden člověk je po havárii v bezvědomí a je odkázán na cizí pomoc a druhý, se nad ním krčí, aby si to natočil.

Adresa alba

Vyjádření Jiřího Klicpery

Já jsem ten o kterém mluvíte a musím říci, že jsem původně natáčel jen samotný sjezd a o pádu dole za sebou jsem nevěděl, také jsem se tam otočil s kamerou až poté, co jste tam Vy nahodil se zájmem svůj objektiv a šel na místo jako první. Je to vidět na mém videozáznamu. Nejsem účastník události, jen svědek. S Radkem se znám dlouhá léta od počátku jeho kariéry a znal jsem se dobře i s jeho tátou. Ale nevidím nic na tom, že jsem se tam nepletl odborné zdravotní pomoci a nepřekážel tam lidem, kteří dělali svou práci a nepotřebovali tam kolem nikoho, ani tam nebylo místo. Naopak, jistě jste si všiml, že jsem byl připraven s pořadateli brzdit další kolo průjezdu, kdyby to bylo třeba. Naštěstí profesionálové stihli i s nosítky odjet včas, takž se nic nedělo. A jak se můžete podívat, na mém videu ani na účasti není nic neetického.

Text a foto Martin Korhel


< Zpět

Odpočet do ME 2017

Do startu zbývá: 46 let 127 dnů
2 hodiny 11 minut 3 vteřiny

Jednou větou

19.9.2017 - Řídící výbor UCI dnes v norském Bergenu rozhodl mimo jiné o přidělení cyklokrosového MS 2020 Švýcarsku - pojede se v Dübendorfu u Curychu. Připomínáme, že MS 2018 se koná v nizozemském Valkenburgu a MS 2019 v dánském Bogense.Počasí

Předpověď počasí

close
detail