Česky English

Reakce jednoho z diváků na pád Radomíra Šimůnka

Martin Korhel zdokumentoval v sobotu v Hlinsku krátké působení Radomíra Šimůnka v závodě mistrovství republiky.

V sobotu při mistrovském závodě potkal Radomíra Šimůnka nepříjemný pád. Vše se odehrálo velmi rychle a Radek bude v pořádku. Ale zarazilo mě chování jednoho z lidí, který byl přímý účastník. Je těžké někoho kritizovat, každý jsme nějaký. Ale na tento okamžik nezapomenu do konce svého života. Jeden člověk je po havárii v bezvědomí a je odkázán na cizí pomoc a druhý, se nad ním krčí, aby si to natočil.

Adresa alba

Vyjádření Jiřího Klicpery

Já jsem ten o kterém mluvíte a musím říci, že jsem původně natáčel jen samotný sjezd a o pádu dole za sebou jsem nevěděl, také jsem se tam otočil s kamerou až poté, co jste tam Vy nahodil se zájmem svůj objektiv a šel na místo jako první. Je to vidět na mém videozáznamu. Nejsem účastník události, jen svědek. S Radkem se znám dlouhá léta od počátku jeho kariéry a znal jsem se dobře i s jeho tátou. Ale nevidím nic na tom, že jsem se tam nepletl odborné zdravotní pomoci a nepřekážel tam lidem, kteří dělali svou práci a nepotřebovali tam kolem nikoho, ani tam nebylo místo. Naopak, jistě jste si všiml, že jsem byl připraven s pořadateli brzdit další kolo průjezdu, kdyby to bylo třeba. Naštěstí profesionálové stihli i s nosítky odjet včas, takž se nic nedělo. A jak se můžete podívat, na mém videu ani na účasti není nic neetického.

Text a foto Martin Korhel


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

5. SP Zeven
sobota 25.11. přímé přenosy
13:30 ženy
15:00 muži elite

TOI TOI Cup Milovice
čtvrtek 7.12. od 17:10 záznam

TOI TOI Cup Kolín
sobota 9.12. od 12:55 přímý přenos

ZÁZNAMY ZÁVODŮ NA WEBU ČT SPORT:

ME 2017 Tábor
juniořiženy U23muži U23ženy elitemuži elite

TOI TOI Cup
Slaný, Veselí n.L., JabkeniceHlinskoH. VrchyUničov

Světový pohár
Iowa City - ženy x muži
Waterloo - ženy x muži
Koksijde - ženymuži
Bogense  - ženymuži

Jednou větou

24.10.2017 - ME 2018 bylo přiděleno nizozemskému Rosmalenu a 2019 italskému Silvelle. Viz stránky UEC.

19.10.2017 - Výsledky závodů seriálu cyklokrosů v Lounech: závod dvojic, závod 4.10., závod 11.10.závod 18.10., celkové pořadí.

19.09.2017 - Řídící výbor UCI dnes v norském Bergenu rozhodl mimo jiné o přidělení cyklokrosového MS 2020 Švýcarsku - pojede se v Dübendorfu u Curychu. Připomínáme, že MS 2018 se koná v nizozemském Valkenburgu a MS 2019 v dánském Bogense.

Počasí

Předpověď počasí

close
detail