Reprezentanti ladili na soustředění formu

Česká cyklokrosová reprezentace se sešla na farmě v Ptýrově na třetím soustředění v letošní sezoně. Závěrečný sraz proběhl před vrcholem roku, kterým bude poslední lednový víkend mistrovství světa v lucemburském Bielesu.

Ihned po domácím mistrovství republiky v Hlinsku se sešli čeští cyklokrosaři na čtyřdenním soustředění, které se konalo na tradičním místě farmy v Ptýrově. Od pondělí do čtvrtka absolvovali jezdci dvoufázové tréninky pod dohledem reprezentačního trenéra Petra Dlaska a jeho asistentů Antonína Ungermana a Michala Bednáře.

Pro Terezu Vaníčkovou a Martinu Kukulovou to byla premiérová účast mezi nejlepšími českými cyklokrosaři. Obě potvrdily v závěru sezony dobrou formu, kterou prokázaly pátým a šestým místem na mistrovství republiky v Hlinsku.

„Ze soustředění mám dobré pocity. Bylo vidět, že všichni závodníci trénovali s nesmírnou chutí a ohromným nasazením. Kdyby podávali takové výkony už od začátku sezony, tak věřím, že by dosáhli daleko lepších výsledků,“ pochvaloval si kouč Dlask.     

I přes náročné povětrnostní podmínky, sněhovou nadílku a mrazivé počasí, se reprezentanti vůbec nešetřili. „Všichni jsou dobře nažhavení a plní očekávání před závěrečnými závody sezony. Bylo patrné, že je to v terénu hodně bavilo, na všech je znát větší vyježděnost i jejich sebevědomí jde nahoru,“ všiml si reprezentační trenér.

Na Světový pohár jede třináct reprezentantů

V neděli 15. ledna se koná v italské Fiuggi předposlední závod Světového poháru. Na startu se představí třináctka reprezentantů, v čele s medailisty ze Zolderu Kateřinou Nash a Adamem Ťoupalíkem. V dresu mistra republiky se poprvé představí Michael Boroš.

Naopak kvůli nemoci nebo zranění budou někteří chybět – junioři Tomáš Kopecký a Jan Gavenda, v kategorii U23 Štěpán Schubert a Jonáš Březina, v kategorii žen Pavla Havlíková, Nikola Bajgerová a Martina Mikulášková, v kategorii mužů Tomáš Parstka. Jezdec kategorie U23 David Jarý bude ve stejném termínu startovat v lucemburském Leudelange. „Ještě nelze čekat zázraky. Ale věřím, že se všichni ukážou v dobrém světle a potvrdí stoupající formu, kterou předvedli na soustředění. Ta by měla kulminovat na mistrovství světa,“ doufá Dlask.

Příští neděli následuje poslední závod Světového poháru v nizozemském Hoogerheide a poslední lednový víkend je na programu mistrovství světa v lucemburském Bielesu.    

 

Nominovaní reprezentanti

Junioři (4)

Vladimír Mikšaník

Šimon Vaníček

Jakub Schierl

David Honzák

 

U23 (2)

Adam Ťoupalík  

Daniel Mayer

 

Ženy (3)

Kateřina Nash

Nikola Nosková

Martina Kukulová 

 

Muži (4)

Michael Boroš

Michal Malík

Emil Hekele

Jan Nesvadba

 

Text -peh- , foto Petr Dlask


< Zpět

Jednou větou

01.02.2022 - Ohlédnutí za sezónou Toi Toi Cupu 2021 vytvořené Českou televizí naleznete zde.

20.09.2021 - Pro nadcházející závody Toi Toi Cupu je potřeba v rámci registrace mít sebou připravený a vyplněný i formulář o Čestném prohlášení o zdravotním stavu ve vztahu ke Covid-19 !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail