Kateřina Nash opět skvělá, ve Fiuggi dojela druhá!

V italské Fiuggi dnes pokračuje letošní ročník Světového poháru osmým závodem. Ve čtyřech věkových kategoriích se představí i třináct českých reprezentantů.

Program dne – neděle 15. ledna

10:00 hodin Junioři

11:20 hodin U23 muži

13:30 hodin Ženy Elite

15:00 hodin Muži Elite

Výsledky juniorů (39 startujících): 1. A. Benoist, 2. M. Bonsergent (oba Francie) +0:22, 3. T. Vandebosch (Belgie) +0:44,…18. David Honzák +3:00, 21. Jakub Schierl +3:36, 24. Šimon Vaníček +4:07, Vladimír Mikšaník vzdal.

Po dvou druhých místech v letošním ročníku Světového poháru vyhrál Francouz A. Benoist poprvé. A dnes to bylo stylem start-cíl, čímž se posunul na druhé místo celkového pořadí. I jeho krajan M. Bonsergent dosáhnul druhým místem nejlepšího výsledku. Lídr průběžného vedení Belgičan T. Vandebosch si třetím místem upevnil před posledním závodem své prvenství.

Z našich skončil nejlépe osmnáctý Honzák, který byl ještě v polovině závodu čtrnáctý. Pak si ale o čtyři místa pohoršil a už se nedokázal zlepšit. I jednadvacátý Schierl byl po prvním kole čtrnáctý, pak se ale propadl až na sedmadvacáté místo. Do konce závodu si nakonec vylepšil o šest míst. Z českého kvarteta nejlépe odstartoval Vaníček, který byl po prvním kole šestý. V následujícím okruhu se propadl na jedenácté místo, v polovině závodu jednadvacátý a nakonec dojel čtyřiadvacátý. Nejhůře dopadl Mikšaník. Od úvodu se pohyboval na chvostu závodu a v posledním kole vzdal.

Výsledky U23 (38): 1. E. Iserbyt (Belgie), 2. G. Bertolini (Itálie) +0:18, 3. Q. Hermans (Belgie) +0:50,…11. Adam Ťoupalík +2:25, 31. Daniel Mayer +5:56.

Premiérové vítězství v letošním ročníku Světového poháru si připsal Belgičan E. Iserbyt, který se v polovině závodu osamostatnil na čele a svůj náskok pohlídal až do cíle. Ital G. Bertolini zajel v závěrečných třech kolech dvakrát nejrychlejší čas a díky tomu vybojoval druhé místo. Pro třetí místo si dojel spolehlivý Belgičan Q. Hermans, který ze čtyř startů stál čtyřikrát na bedně. Ještě dvě kola před koncem se Adam Ťoupalík pohyboval na sedmém místě a na vedoucího jezdce ztrácel minutu. Jenže poslední dva okruhy zajel časy kolem pětadvacátého pořadí. Tím se propadl na konečné jedenácté místo a dosáhl nejhoršího letošního výsledku ve Světovém poháru. Téměř na chvostu startovního pole dojel jednatřicátý Daniel Mayer. Za ním už dorazili do cíle jen Kanaďan a tři domácí Italové z B-týmu.

Výsledky ženy (44): 1. Marianne Vos (Niz), 2. Kateřina Nash +40, 3. Sophie de Boer +0:59, 4. A. Worst (obě Niz.)+1:00, 5. Eva Lechner (Ita) +1:34,…10. Nikola Nosková +2:17, 31. Martina Kukulová +5:07.

Nebezpečné klesání v lesní pasáži dokonale roztrhalo startovní pole už v prvním z pěti okruhů. S nástrahami kluzkého podkladu se nejlépe vypořádala Nizozemka Marianne Vos a k naší radosti i Kateřina Nash. Méně technicky zdatné cyklokrosařky měly neustálé problémy, domácí Arzuffi dokonce odvezla záchranka. Suverénní Marianne Vos postupně svůj náskok navyšovala, Kateřina Nash si hlídala druhé místo. V boji o bronz dovršila úspěch nizozemských barev Sophie de Boer, která zdolala krajanku Annemarie Worst. Další naše jezdkyně Nikola Nosková se prodrala do první desítky (v kategorii U23 pátá) a dosáhla nejlepšího umístění ve SP. V průjezdu prvním kolem byla ještě třiadvacátá. Pak ale pátým a dvakrát šestým nejrychlejším kolem se propracovala na deváté místo. Nakonec dojela na výborném desátém místě.

Výsledky muži (59): 1. W. Van Aert (Belgie) +16, 2. M. Meisen (Německo) +18, 3. T. Meeusen +27, 4. K. Pauwels +39, 5. T. Merlier (všichni Belgie) +46,…15. Michael Boroš +2:09, 50. Michal Malík – 2 kola. Emil Hekele a Jan Nesvadba oba vzdali.

Mistr Evropy Belgičan Toon Aerts to napálil hned od startu, zvládl nejlépe už značně klouzavou lesní pasáž a poodjel všem soupeřům. Jenže pak zapnul turbo jeho krajan mistr světa Wout Van Aert a brzy ho dojel. Na nic nečekal, tempo stupňoval a v čele závodu se osamostatnil. Nalomený Toon Aerts začal chybovat, při sjezdu trefil ramenem strom, následoval ošklivý pád a musel odstoupit. Tím se otevřela cesta ke stupňům vítězů ostatním. Chvíli jezdil druhý M. Vanthourenhout, ale pořadí se neustále měnilo. Famózní a bezchybný výkon předvedl Němec M. Meisen, který narušil nadvládu Belgičanů (v první desítce sedm) a skončil druhý. Třetí místo nakonec patří T. Meeusenovi, který uhájil bednu před krajanem K. Pauwelsem.

Novopečený mistr republiky Michael Boroš opět bojoval o první desítku. Závod sice zahájil třiadvacátým místem, ale postupně se prokousával dopředu. Dotáhnul se až na třinácté pořadí, ale nakonec dojel o dvě místa hůře. Jan Nesvadba odstartoval jednatřicátým místem, pak jezdil časy na úrovni Boroše a zlepšil se na sedmadvacáté místo. Jenže v pátém z devíti okruhů vzdal. Podobně skončil i Emil Hekele, jenže už v úvodním kole.

-peh-

< Zpět

Jednou větou

01.02.2022 - Ohlédnutí za sezónou Toi Toi Cupu 2021 vytvořené Českou televizí naleznete zde.

20.09.2021 - Pro nadcházející závody Toi Toi Cupu je potřeba v rámci registrace mít sebou připravený a vyplněný i formulář o Čestném prohlášení o zdravotním stavu ve vztahu ke Covid-19 !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.

11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).