Nash celkově třetí, dařilo se i mužům

Tři ze čtyř výher slavili v posledním závodě Světového poháru v Hoogerheide domácí Nizozemci. O jediný úspěch zbytku světa se postaral Brit Brit T. Pidcock v kategorii juniorů.

I Česká republika měla svého zástupce na stupních vítězů. A to díky Kateřině Nash, která obsadila v celkovém pořadí Světového poháru skvělé třetí místo. Nejlepší závod sezony zajeli i muži kategorie Elite, kteří hned tři skončili mezi prvními dvaadvaceti.

Výsledky juniorů (64 startujících): 1. T. Pidcock, 2. B. Turner (oba Velká Británie) +0:04, 3. T. Kielich (Belgie) +0:08,…14. Tomáš Kopecký +0:23, 20. Vladimír Mikšaník +1:01, 22. Jan Gavenda +1:05, 44. Jakub Schierl +2:05, 47. Šimon Vaníček +2:24, 57. David Honzák +4:19.

Jako první vyrazili v neděli do terénu junioři. Na zmrzlé a široké trati absolvovali rychlý závod. „Nejlépe se s danými podmínkami vypořádal Kopecký, který dojel čtrnáctý. Během závodu musel řešit technické problémy. I když vypadl z vedoucí skupiny, dokázal se tam ještě vrátit. Dobrý závod zajel i Mikšaník s Gavendou. Další naši jezdci měli problémy. Hned při nájezdu do terénu prorazil Vaníček gumu, do Honzáka zase narazil soupeř a praskl mu rám,“ popsal zajímavosti ze závodu reprezentační trenér Petr Dlask.

Výsledky U23 (50): 1. J. Nieuwenhuis (Nizozemí), 2. C. Russo (Francie) +0:28, 3. Th. Aerts (Belgie) +0:40,…29. Daniel Mayer +3:35, 31. Jonáš Březina +3:54, 42. David Jarý +5:06, Adam Ťoupalík vzdal.

Po pádu a odstoupení Ťoupalíka dosáhl nejlepšího výsledku Mayer, který skončil devětadvacátý. „Bohužel hned v první kole potkala Ťoupalíka smůla, který po nepříjemném pádu odstoupil. Mayerovi se podařilo získat ve Světovém poháru premiérové dva body, Březina po zranění s rukou skončil hned dvě místa za ním,“ uvedl Dlask.

Výsledky ženy (73): 1. Marianne Vos, 2. Lucinda Brand +0:13, 3. Annemarie Worst (všechny Nizozemí) +:15, 4. Sanne Cant +0:17, 5. Laura Verdonschot (obě Belgie) +0:21,…7. Kateřina Nash +0:22, 43. Pavla Havlíková 3:02, 52. Martina Kukulová +3:53, 58. Tereza Vaníčková +5:04, 66. Nikola Bajgerová 7:05.

Trio žen Kooperativy Jablonec n./N. Havlíková, Nosková a Bajgerová si otestovalo svoji výkonnost už v sobotním závodě Kasteelcross Zonnebeke. Nosková nakonec kvůli nachlazení raději nedělní závod vynechala, svoji premiéru ve SP si naopak odbyla šestnáctiletá Tereza Vaníčková.

Katka jasně opět prokázala, že má životní formu. Před startem byla v průběžném pořadí SP ještě druhá před Belgičankou Cant. Ale vinou nezaviněného pádu se propadla do druhé desítky. Přes veškerou snahu se ji už nepodařilo smazat ztrátu a nakonec skončila v celkovém pořadí na skvělém třetím místě. Jen o dva body za Belgičankou Cant.

„Nebýt toho, že se Katka připletla do pádu s Lechner, tak věřím, že by skončila ještě lépe. Je vidět, že má formu a dokázala si poradit i s tratí, která jí moc neseděla. Třiadvacítkářky Kukulová a Vaníčková mě svým výkonem potěšily,“ pochválil Dlask zástypkyně něžného pohlaví.

Výsledky muži (67): 1. Lars Van der Haar (Nizozemí), 2. Tom Meeusen (Belgie) +44, 3. Corne van Kessel (Nizozemí) +45, 4. Clement Venturini (Francie) +47, 5. Kewin Pauwels (Belgie) +47, 6. Tim Merlier (Belgie) +51,…12. Michael Boroš +56, 20. Jan Nesvadba +1:31, 22. Tomáš Paprstka +1:51, 41. Emil Hekele +2:38, 50. Michal Malík +4:17.

„Všichni Eliťáci zajeli nad očekávání. Skvělý se ukázal Boroš, který se celý závod pohyboval ve vedoucí skupině. Byl aktivní a snažil se i několikrát o únik. Možná někdy zbytečně plítval silami, které mu pak v závěru chyběly k umístění v první desítce. Velmi pěkný výkon podali i oba kolínští jezdci Nesvadba a Paprstka. Hekele skončil těsně za první čtyřicítkou. Padesátý Malík mohl pomýšlet ještě výš, nebýt defektu,“ pochvaloval si Dlask výkony mužů.

Text -peh-, foto Balint Hamvas

< Zpět

Jednou větou

01.02.2022 - Ohlédnutí za sezónou Toi Toi Cupu 2021 vytvořené Českou televizí naleznete zde.

20.09.2021 - Pro nadcházející závody Toi Toi Cupu je potřeba v rámci registrace mít sebou připravený a vyplněný i formulář o Čestném prohlášení o zdravotním stavu ve vztahu ke Covid-19 !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.

11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).