Jak překvapit Marianne? Předjet jí a ujet

Největší české medailové želízko Kateřina Nash si v pátek odpoledne vyzkoušela v dějišti šampionátu místní trať. S úsměvem na tváři objela dvě kola a pak vyrazila na hotel.

Co říkáte trati?

Trať je zajímavá, docela technická. Je vidět, že je modernější, postavená podle posledního trendu, střižená dost bikovými prvky.

Řeší se okruh mezi závodníky?

Já to moc neřeším, o trati moc nepřemýšlím. Stačí mi, když si jí projedu a pak přemýšlím, co, kde a jak ještě vylepšit.

Jak jste na tom fyzicky?

Jsem zdravá, což je asi v tuto dobu nejdůležitější. Cítím se dobře, takže mám z toho radost.

Říká se, že když bude trať těžší a náročnější, tím víc vám bude všechno nahrávat…

Jsou samozřejmě tratě, které mi sedí víc nebo méně. Ale těžko říct. Špička umí jezdit na čemkoliv. Proto se snažím myslet jen na sebe, jak to nejlépe zvládnu. Ale přiznám se, trať se mi líbí, baví mě, Už dneska jsem si musela říct, že je konec. Baví mě, mohla bych tam jezdit celé odpoledne.

Mnozí zastavují a přemítají jak projet problematické úseky. Máte i vy zrádná místa?

Až jim bude čtyřicet, tak zastavovat nebudou. Já už jsem těch tratí viděla tolik, že už vím, jak si tu trať oblídnout. Víc se tohle dělá na bikách, kde jsou skoky a opravdu těžký pasáže, to v cyklokrosu není tak náročné. Tady je ta jedna pasáž s odkloněným svahem před cílem, kde se to musí zkoušet a najet si to, je to náročný úsek a bude se tam rozhodovat. Když se padne na šaltr a tak je to špatné. Na krosech se většinou hledá jen nejrychlejší stopa, o to je to tady zajímavější.

Čím překvapíte Marianne Vos?

Tím, že jí předjedu.  

Plánujete nějakou kulišárnu?

V závodě člověk ze sebe chce vydat úplně všechno, takže ono něco plánovat moc nejde. Jediné, co by mohlo fungovat, je ujet jí. 

Možná by mohla pomoc Eva Lechner, kdyby tentokrát lehla před ní....Tím myslím pád minulý týden v Hoogerheide...

Jo, to by mohla . Jasně, omlouvala se hodně, ona to pochopitelně neudělala schválně. Komické na celé situaci je, že jsem píchla a nevěděla jsem kde. Jenže já jsem do ní nalítla tak, že jsem si urvala ventilek. Zjistilo se to tak, že italští mechanici za mnou přišli, že našli ten kus ventilku v sedle Evy… To je ale závodění.

Text -peh-, foto Jarosloav Svoboda


< Zpět

Jednou větou

01.02.2022 - Ohlédnutí za sezónou Toi Toi Cupu 2021 vytvořené Českou televizí naleznete zde.

20.09.2021 - Pro nadcházející závody Toi Toi Cupu je potřeba v rámci registrace mít sebou připravený a vyplněný i formulář o Čestném prohlášení o zdravotním stavu ve vztahu ke Covid-19 !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail