Zlato pro Nizozemku Worst, Nosková nakonec šestá

Obhájkyně titulu Evie Richardsová v kategorii U23 sice nedokázala obhájit loňské zlato, přesto byla se třetím místem spokojena. Zlato získala Nizozemka A. Worst, která se po celý závod pohybovala na čele závodu a o svém vítězství rozhodla až posledním kole. Z českých krosařek si vedla nejlépe Nikola Nosková, která skončila šestá.

U23 ženy (45 startujících): 1. A. Worst (Niz.) 43:47, 2. E. Noble (USA) +10, 3. E. Richards (Brit.) +26, 4. L. Verdonschot (Belg.) +1:08, 5. M. Bakkerová (Niz.) +1:41, 6. N. Nosková +1:44,...16. J. Czeczinkarová +3:58, 30. T. Vaníčková +6:35, 36. M. Kukulová (všechny ČR) +7:57.

Na čele závodu žen se rychle poskládaly favoritky - kromě Richardsové, Nizozemka Annemarie Worstová, Američanka Ellen Nobleová a Laura Verdonschotová z Belgie a tak to zůstalo až do cíle. Nejprve se zdálo, že nejvíce sil má Richardsová, která jezdila s malým náskokem před Worstovou a Nobleovou, belgická závodnice již mela větší odstup a na páté pozici za ní kroužila osamoceně Nosková, další Češky ale již ztrácely hodně.

V polovině závodu se na Richardsovou dotáhla Worstová, ale Američnka nesložila zbraně. První začala překvapivě zaostávat obhájkyně titulu a o zlato bojovaly zbylé dvě. Chvíli udávala tempo jedna, chvíli druhá a rozhodlo se až v posledním kole. Worstová, která dokázala v závěrečném závodu Světového poháru v Hoogerheide před týdnem vybojovat třetí místo chybovala na záludné trati nejméně a pošetřila na závěr nejvíce síl. Nastoupila a Nobleové už neměla šanci se jí udržet.

Na fyzicky nesmírně těžkém okruhu v posledním kole došly síly Noskové. Přestože se po pádu Verdonschotové na Belgičanku dokázala dotáhnout, ale již ne udržet a navíc se před ni v posledních stovkách metrů dostala ještě Nizozemka Manon Bakkerová.

Ohlasy po závodě

T. Vaníčková dorazila do cíle totálně vyčerpaná a chvilku trvalo, než se postavila na vlastní nohy. „Po startu jsem nebyla na nejlepší pozici, jedna soupeřka přede mnou spadla, zbrdila mě a začínala jsem z předposledního místa. Ještě ve druhém kole mi chvilku trvalo, než jsem se dostala do tempa. Pak už jsem jela úplně na krev, na trati jsem nechala úplně všechno.   

M. Kukulová: „Trať byla místy hodně zrádná, na což jsem trochu doplatila. Zhruba ve třetím kole jsem ve sjezdu spadla a narazila si kyčel. To mě rozhodila a bolest mě vystřelovala do nohy a břicha. Jsem docela zklamaná, protože docela dobře rozjetý závod mi zkazila taková hloupost.“

N. Nosková: „Bylo to hrozně těžké, vůbec nikde se nedalo odpočívat. Jela jsem stále do plných a musela si dávat pozor v nebezpečných sjezdech a zatáčkách. Odstartovala jsem hodně špatně, nepodařilo se mi nacvaknout ani jednu nohu. Naštestí byl nájezd poměrně dlouhý, že jsem se dokázala probojovat na páté místo. Když jsem se dotáhla na čtvrtou Belgičanku, tak už mi došlo. Po nemoci ještě nejsem úplně zdravá, pořád pokašlávám. I když jsem chtěla udržet páté místo, přesto jsem spokojená. Příští rok je ještě šance.“    

J. Czeczinkarová: „Závod se nevyvíjel úplně podle mých představ. Start mi nevyšel, startovala jsem ze čtvrté řady a hned v úvodu jsem se zasekla. Jak se pole natáhlo, tak už se nedalo dojet čelo. Sice jsem se posunula o dvě tři místa, ale tím to skončilo. Na trati se totiž špatně předjíždělo. Takže jsem z toho smutná. Hlavně kvůli mechanikům Nemyslela jsem na bednu, ale aspoň na první desítku.“   

 -peh-


< Zpět

Jednou větou

01.02.2022 - Ohlédnutí za sezónou Toi Toi Cupu 2021 vytvořené Českou televizí naleznete zde.

20.09.2021 - Pro nadcházející závody Toi Toi Cupu je potřeba v rámci registrace mít sebou připravený a vyplněný i formulář o Čestném prohlášení o zdravotním stavu ve vztahu ke Covid-19 !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail