Katko děkujem!

Při příchodu do tiskového centra pozdravila bronzová medailistka přítomné novináře zahleděné do svých notebooků hlasitým Ahóooj! Tím okamžitě strhla pozornost všech zástupců médií na svoji stranu. Ti zareagovali zaslouženým potleskem a čeští novináři jí doprovodili na tiskovku slovy „Katko děkujem!“

Hodně vydřená byla bronzová medaile Kateřiny Nash na světovém cyklokrosovém šampionátu v lucemburském Bielesu. „Jsem šťastná, v průběhu závodu jsem si už moc nevěřila. Těch medailí zase tolik nemám, proto je pro mě velmi cenná a nechám si ji na krku určitě nějakou chvíli," řekla Kateřina Nash novinářům na tiskové konferenci.

„Odstartovala jsem sice dobře, ale po pádu a defektu jsem musela do depa a holky mi mezi tím poodjely. Stíhání nejlepších mě potom stálo opravdu hodně sil, jinak se mi jelo docela v pohodě," vrátila se Nash k začátku závodu.

V jeden moment se dotáhla na nejlepší duo, ale neudržela se jej. „V ten moment jsem si potřebovala tak pět minut za nimi odpočinout, ale Marianne (Vos) za to vzala a já se udržet nedokázala. No úplný závěr byl hodně dramatický. Těch čtvrtých míst mám plno, proto jsem za medaili nesmírně šťastná," přiznala.

A musela o ni hodně bojovat. „V posledním kole se na mě Brandová dotáhla a hodně jsme bojovaly. Já spadla v posledních zatáčkách, ale naštěstí se mi ji podařilo předjet pod kopcem. Kdyby se mě někdo po prvním kole zeptal, zda budu mít medaili, tak bych v ní nevěřila. Ale nakonec ji mám na krku a jsem moc spokojená," oddechla si.

Náročná trať ji vůbec nevadila a v některé technické úseky oproti soupeřkám raději běhala. „Ale ne pokaždé. Někdy jsem běhala, někdy jezdila. Časově to vyšlo nastejno. Jsem spokojená i s tím, že jsem ten závod nevzdala a bojovnost se vyplatila," pokračovala Kateřina Nash.

V devětatřiceti letech je jednou z nejstarších medailistek a na tradiční otázku, zda to byl její poslední šampionát odpověděla se širokým úsměvem. „To já nyní nevím." A jak medaili oslaví? „Bydlíme v hotelu kde je italská restaurace. Určitě si posedím s týmem, mám tu i rodiče a určitě si dáme něco dobrého," naplánovala si dvojnásobná medailistka světových šampionátů.

Text a foto -peh-


< Zpět

Jednou větou

01.02.2022 - Ohlédnutí za sezónou Toi Toi Cupu 2021 vytvořené Českou televizí naleznete zde.

20.09.2021 - Pro nadcházející závody Toi Toi Cupu je potřeba v rámci registrace mít sebou připravený a vyplněný i formulář o Čestném prohlášení o zdravotním stavu ve vztahu ke Covid-19 !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail