Česky English

Cyklokrosový král se už těší do Tábora

Cyklokrosový král roku 2016 Michael Boroš završil loňskou povedenou sezonu sedmým místem na mistrovství světa v lucemburském Bielesu. Společně s vítězstvím v závodě kategorie C1 v Táboře, dosáhnul nejlepšího výsledku i v Hlinsku, kde získal premiérový titul mistra republiky.

S loňskou sezonou musíte být asi spokojený. Kterého výsledku si nejvíc ceníte?

Jednoznačně obou mistráků – republiky a světa. Cílů bylo víc – uspět na evropském a světovém šampionátu, ale i mistrovství republiky. Na všechny akce jsem byl připravený perfektně. Pouze na mistrovství Evropy v Pont Chateau jsem měl smůlu.

Určitě nechcete usnout na vavřínech. Co tedy hodláte udělat k dalšímu posunu do světové špičky?

Každý krok kupředu je strašně těžký. Vybojovat lepší pozici není vůbec zadarmo. Proto budu spokojený s každým umístění v Top 10. A pokud se povede bedna, tak to bude fajn.

Hodláte změnit přípravu?

Zásadně ne. Znamená to, že v létě absolvuji silniční závody, pak se zaměřím na obecnou přípravu. Cyklokrosový program ani měnit nemůžu, tudíž objedu všechny důležité závody. Zúčastním se závodů Světového poháru, Superprestige, DVV Trophy, Soudal Classics a Brico cross.

A co závody doma?

Ty už jsou navíc, nad plán. Proto není jednoduché ideálně skloubit můj závodní kalendář. Takže ještě nevím, kdy v Čechách pojedu.

Ale mistrovství Evropy v Táboře bude jisté.

Určitě. Domu se pokaždé těším a strašně rád v Čechách závodím. ME bude jeden z vrcholů sezony a chtěl bych dosáhnout co nejlepšího výsledku.

Už třetím rokem žijete mimo Tábor. Jaké máte v Belgii zázemí?

Od prvního ledna jsem změnil tým, momentálně jezdím za Pauwels Sauzen – Vastgoed Service. Bydlím v Molu, což je 36 tisícové město, kde žije i Tom Boonen. Ale ještě jsem ho nepotkal. V přízemním bytě přebývám sám, takže se musím o sebe postarat. Ale kdykoliv něco potřebuju, postará se o mně i můj tým.

Text a foto -peh-


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

5. SP Zeven
sobota 25.11. přímé přenosy
13:30 ženy
15:00 muži elite

TOI TOI Cup Milovice
čtvrtek 7.12. od 17:10 záznam

TOI TOI Cup Kolín
sobota 9.12. od 12:55 přímý přenos

ZÁZNAMY ZÁVODŮ NA WEBU ČT SPORT:

ME 2017 Tábor
juniořiženy U23muži U23ženy elitemuži elite

TOI TOI Cup
Slaný, Veselí n.L., JabkeniceHlinskoH. VrchyUničov

Světový pohár
Iowa City - ženy x muži
Waterloo - ženy x muži
Koksijde - ženymuži
Bogense  - ženymuži

Jednou větou

24.10.2017 - ME 2018 bylo přiděleno nizozemskému Rosmalenu a 2019 italskému Silvelle. Viz stránky UEC.

19.10.2017 - Výsledky závodů seriálu cyklokrosů v Lounech: závod dvojic, závod 4.10., závod 11.10.závod 18.10., celkové pořadí.

19.09.2017 - Řídící výbor UCI dnes v norském Bergenu rozhodl mimo jiné o přidělení cyklokrosového MS 2020 Švýcarsku - pojede se v Dübendorfu u Curychu. Připomínáme, že MS 2018 se koná v nizozemském Valkenburgu a MS 2019 v dánském Bogense.

Počasí

Předpověď počasí

close
detail