Česky English

Cyklokrosový král se už těší do Tábora

Cyklokrosový král roku 2016 Michael Boroš završil loňskou povedenou sezonu sedmým místem na mistrovství světa v lucemburském Bielesu. Společně s vítězstvím v závodě kategorie C1 v Táboře, dosáhnul nejlepšího výsledku i v Hlinsku, kde získal premiérový titul mistra republiky.

S loňskou sezonou musíte být asi spokojený. Kterého výsledku si nejvíc ceníte?

Jednoznačně obou mistráků – republiky a světa. Cílů bylo víc – uspět na evropském a světovém šampionátu, ale i mistrovství republiky. Na všechny akce jsem byl připravený perfektně. Pouze na mistrovství Evropy v Pont Chateau jsem měl smůlu.

Určitě nechcete usnout na vavřínech. Co tedy hodláte udělat k dalšímu posunu do světové špičky?

Každý krok kupředu je strašně těžký. Vybojovat lepší pozici není vůbec zadarmo. Proto budu spokojený s každým umístění v Top 10. A pokud se povede bedna, tak to bude fajn.

Hodláte změnit přípravu?

Zásadně ne. Znamená to, že v létě absolvuji silniční závody, pak se zaměřím na obecnou přípravu. Cyklokrosový program ani měnit nemůžu, tudíž objedu všechny důležité závody. Zúčastním se závodů Světového poháru, Superprestige, DVV Trophy, Soudal Classics a Brico cross.

A co závody doma?

Ty už jsou navíc, nad plán. Proto není jednoduché ideálně skloubit můj závodní kalendář. Takže ještě nevím, kdy v Čechách pojedu.

Ale mistrovství Evropy v Táboře bude jisté.

Určitě. Domu se pokaždé těším a strašně rád v Čechách závodím. ME bude jeden z vrcholů sezony a chtěl bych dosáhnout co nejlepšího výsledku.

Už třetím rokem žijete mimo Tábor. Jaké máte v Belgii zázemí?

Od prvního ledna jsem změnil tým, momentálně jezdím za Pauwels Sauzen – Vastgoed Service. Bydlím v Molu, což je 36 tisícové město, kde žije i Tom Boonen. Ale ještě jsem ho nepotkal. V přízemním bytě přebývám sám, takže se musím o sebe postarat. Ale kdykoliv něco potřebuju, postará se o mně i můj tým.

Text a foto -peh-


< Zpět

TV program ČT sport

MS 2017 Lucembursko
přímé přenosy:
junioři (65 min)
ženy U23 (65 min)
ženy elite (65 min)
muži U23 (75 min)
muži elite (95 min)

MCŘ 2017 Hlinsko
ženy x muži

Záznamy závodů TOI TOI Cupu 2016 na webu ČT sport:
TáborMladá Boleslav
Holé VrchyKolínSlaný
JabkeniceUničov

Záznamy závodů Světového poháru na webu ČT sport:
Iowa - ženy 
Zeven - ženy x muži
Namur - ženy
Zolder - ženy x muži
Fiuggi - ženy x muži
Hoogerheide - ženy x muži

Počasí

Předpověď počasí

close
detail