Česky English

Gavendu čeká operace menisku

Vítěze loňského ročníku Toi Toi Cupu kategorie juniorů a stříbrného medailistu mistrovství republiky Jana Gavendu čeká operace kolenního menisku. Český reprezentant proto vynechá úvod silničářské sezony.

Byl to běžný a téměř nevinný pád. Jan Gavenda se na mistrovství světa v lucemburském Bielesu na přimrzlé trati poroučel k zemi hned v úvodním kole. „Původně jsem si myslel, že je to jen naraženina. Ale nakonec se ukázalo, že zranění je vážnější,“ vzpomíná.

Po náročné sezoně a několikadenním odpočinku se Jan Gavenda vrhnul do přípravy na novou sezonu. Spolu s týmovými kolegy odjel na soustředění do Chorvatska polykat tréninkové dávky. „Po několika náročných trénincích jsem šestý den vyrazil najíždět další kilometry. Jenže jsem najednou ucítil v koleni velkou bolest a musel se vrátit. Následující den jsem už ani nevyjel a zbytek soustředění protrpěl,“ popsal své trable.

Po návratu domů okamžitě vyhledal lékařské vyšetření, které nakonec prokázalo prasklý meniskus. „Ještě není vyloučené, že bych mohl mít i s něco vazy. Ale to se zjistí až při operaci. Tu nastupuji ve čtvrtek, která proběhne na klinice v Berouně u doktora Hanuse,“

Pokud vše dopadne v pořádku, bude následovat nezbytná rekonvalescence. „Myslím si, že do měsíce bych mohl být zase zpátky v plném tréninku,“ věří Gavenda.

Český reprezentant ani moc nezamešká. V úvodu silničářské sezony sice přijde o několik závodů Českého poháru, ale při těch nejdůležitějších by už neměl na startu chybět. „Mistrovství republiky by mi uniknout nemělo,“ plánuje si.

Text -peh-, foto archiv J. Gavendy


< Zpět

TV program ČT sport

MS 2017 Lucembursko
přímé přenosy:
junioři (65 min)
ženy U23 (65 min)
ženy elite (65 min)
muži U23 (75 min)
muži elite (95 min)

MCŘ 2017 Hlinsko
ženy x muži

Záznamy závodů TOI TOI Cupu 2016 na webu ČT sport:
TáborMladá Boleslav
Holé VrchyKolínSlaný
JabkeniceUničov

Záznamy závodů Světového poháru na webu ČT sport:
Iowa - ženy 
Zeven - ženy x muži
Namur - ženy
Zolder - ženy x muži
Fiuggi - ženy x muži
Hoogerheide - ženy x muži

Počasí

Předpověď počasí

close
detail