Česky English

Gavendu čeká operace menisku

Vítěze loňského ročníku Toi Toi Cupu kategorie juniorů a stříbrného medailistu mistrovství republiky Jana Gavendu čeká operace kolenního menisku. Český reprezentant proto vynechá úvod silničářské sezony.

Byl to běžný a téměř nevinný pád. Jan Gavenda se na mistrovství světa v lucemburském Bielesu na přimrzlé trati poroučel k zemi hned v úvodním kole. „Původně jsem si myslel, že je to jen naraženina. Ale nakonec se ukázalo, že zranění je vážnější,“ vzpomíná.

Po náročné sezoně a několikadenním odpočinku se Jan Gavenda vrhnul do přípravy na novou sezonu. Spolu s týmovými kolegy odjel na soustředění do Chorvatska polykat tréninkové dávky. „Po několika náročných trénincích jsem šestý den vyrazil najíždět další kilometry. Jenže jsem najednou ucítil v koleni velkou bolest a musel se vrátit. Následující den jsem už ani nevyjel a zbytek soustředění protrpěl,“ popsal své trable.

Po návratu domů okamžitě vyhledal lékařské vyšetření, které nakonec prokázalo prasklý meniskus. „Ještě není vyloučené, že bych mohl mít i s něco vazy. Ale to se zjistí až při operaci. Tu nastupuji ve čtvrtek, která proběhne na klinice v Berouně u doktora Hanuse,“

Pokud vše dopadne v pořádku, bude následovat nezbytná rekonvalescence. „Myslím si, že do měsíce bych mohl být zase zpátky v plném tréninku,“ věří Gavenda.

Český reprezentant ani moc nezamešká. V úvodu silničářské sezony sice přijde o několik závodů Českého poháru, ale při těch nejdůležitějších by už neměl na startu chybět. „Mistrovství republiky by mi uniknout nemělo,“ plánuje si.

Text -peh-, foto archiv J. Gavendy


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

ZÁZNAMY ZÁVODŮ NA WEBU ČT SPORT:

MS 2018 Valkenburg
juniořiženy U23 x ženy elitemuži U23muži elite

ME 2017 Tábor
juniořiženy U23muži U23ženy elitemuži elite

MČR 2018 Mladá Boleslav

TOI TOI Cup
Slaný, Veselí n.L., JabkeniceHlinskoH. VrchyUničovMiloviceKolín

Světový pohár
Iowa City - ženy x muži
Waterloo - ženy x muži
Koksijde - ženymuži
Bogense  - ženymuži
Zeven - ženymuži
Namur - ženymuži
Zolder - ženymuži
Nommay - ženymuži
Hoogerheide - ženymužiJednou větou

01.01.2018 - Bahnitý silvestrovský cyklokros svědčil nejlépe Bínovi

24.10.2017 - ME 2018 bylo přiděleno nizozemskému Rosmalenu a 2019 italskému Silvelle. Viz stránky UEC.

19.09.2017 - Řídící výbor UCI dnes v norském Bergenu rozhodl mimo jiné o přidělení cyklokrosového MS 2020 Švýcarsku - pojede se v Dübendorfu u Curychu. Připomínáme, že MS 2018 se koná v nizozemském Valkenburgu a MS 2019 v dánském Bogense.

Počasí

Předpověď počasí

close
detail