Česky English

Cyklorosový víkend v Jabkenicích

Třetí zastávkou letošního 11. ročníku Toi Toi Cupu budou první říjnovou sobotu Jabkenice.

Kdo chce v malé obci s 368 obyvateli vyhrát, ten musí zvládnout zdejší trať nejen fyzicky, ale i technicky. Myší díra, srnčí stezka, tříhrbý velbloud a populární klády jsou nenápadné, ale spravedlivé nástrahy, na kterých si velcí favorité vylámali zuby. Možná jen maličkosti, ale právě ty v minulosti rozhodly. Loni v posledním okruhu v lesní pasáži zaváhal vedoucí Nesvadba, Šimůnek toho dokonale využil a zvítězil. Předpokládala se i výhra Noskové. Ale často chybující reprezentantka překvapivě nestačila na Kuntovou, která slavila premiérové vítězství.

„Po Myší díře a Psím schodům letos přibude nově i Nesvadbův strom. Kdo neví, o co jde, ať se mrkne na záznam z loňského ročníku Jabkokrosu,“ naráží ředitel závodu Radek Beneš na loňské trable Nesvadby.
Nadšený a nikdy spokojený stavitel trati populární „Beny“ vymýšlí každoročně novinky, které by cyklokrosařům ještě přitížily už dost náročné podmínky. „Všechny kolíky jsou už nabouchané, kance a houbaře jsme zahnali hluboko do lesa. Skákací klády jsme usadili na atraktivnější místo. Proti loňsku opět trochu povyrostly! Dnešní trénink cyklistického potěru z Ivar teamu s tím ovšem neměl sebemenší problém,“ šibalsky se usmívá Beny a dodává: „Protože se v Jabkenicích trénujícím cyklistům prášilo od galusek, tak trochu zalejváme. Ve velbloudovi máme zatím brod se žábami, ale do soboty je odvezeme do útulku a vypustíme to.  Kanci letos nerejou, takže drncání bude méně,“ slibuje ředitel závodu, který si připravil pro vítěze tradiční a originální ceny z vlastní dílny. Ty obdrží jen ti nejlepší. Možná některé zbudou i pro nedělní účastníky druhého závodu Českého poháru cyklokros Masters.
-peh- , foto Beny


< Zpět

Odpočet do ME 2017

Do startu zbývá: 46 let 127 dnů
2 hodiny 11 minut 3 vteřiny

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

Světový pohár Koksijde
neděle 22.10.
13:30 přímý přenos ženy
22:30 záznam muži elite

TOI TOI Cup H. Vrchy
čtvrtek 2.11. 19:30 záznam

ME 2017 Tábor
neděle 5.11. přímé přenosy
08:45 junioři
10:15 ženy U23
11:30 muži U23
13:00 ženy elite
14:30 muži elite

ZÁZNAMY ZÁVODŮ NA WEBU ČT SPORT:

TOI TOI Cup
Slaný, Veselí n.L., JabkeniceHlinsko

Světový pohár
Iowa City - ženy x muži
Waterloo - ženy x muži

Jednou větou

19.10.2017 - Výsledky závodů seriálu cyklokrosů v Lounech: závod dvojic, závod 4.10., závod 11.10.závod 18.10., celkové pořadí.

20.09.2017 - Do kalendáře závodů jsme přidali propozice na několik závodů, které se budou letos konat v Lounech. Letos s novinkou - závodem dvojic.

19.09.2017 - Řídící výbor UCI dnes v norském Bergenu rozhodl mimo jiné o přidělení cyklokrosového MS 2020 Švýcarsku - pojede se v Dübendorfu u Curychu. Připomínáme, že MS 2018 se koná v nizozemském Valkenburgu a MS 2019 v dánském Bogense.Počasí

Předpověď počasí

close
detail