Česky English

Cyklorosový víkend v Jabkenicích

Třetí zastávkou letošního 11. ročníku Toi Toi Cupu budou první říjnovou sobotu Jabkenice.

Kdo chce v malé obci s 368 obyvateli vyhrát, ten musí zvládnout zdejší trať nejen fyzicky, ale i technicky. Myší díra, srnčí stezka, tříhrbý velbloud a populární klády jsou nenápadné, ale spravedlivé nástrahy, na kterých si velcí favorité vylámali zuby. Možná jen maličkosti, ale právě ty v minulosti rozhodly. Loni v posledním okruhu v lesní pasáži zaváhal vedoucí Nesvadba, Šimůnek toho dokonale využil a zvítězil. Předpokládala se i výhra Noskové. Ale často chybující reprezentantka překvapivě nestačila na Kuntovou, která slavila premiérové vítězství.

„Po Myší díře a Psím schodům letos přibude nově i Nesvadbův strom. Kdo neví, o co jde, ať se mrkne na záznam z loňského ročníku Jabkokrosu,“ naráží ředitel závodu Radek Beneš na loňské trable Nesvadby.
Nadšený a nikdy spokojený stavitel trati populární „Beny“ vymýšlí každoročně novinky, které by cyklokrosařům ještě přitížily už dost náročné podmínky. „Všechny kolíky jsou už nabouchané, kance a houbaře jsme zahnali hluboko do lesa. Skákací klády jsme usadili na atraktivnější místo. Proti loňsku opět trochu povyrostly! Dnešní trénink cyklistického potěru z Ivar teamu s tím ovšem neměl sebemenší problém,“ šibalsky se usmívá Beny a dodává: „Protože se v Jabkenicích trénujícím cyklistům prášilo od galusek, tak trochu zalejváme. Ve velbloudovi máme zatím brod se žábami, ale do soboty je odvezeme do útulku a vypustíme to.  Kanci letos nerejou, takže drncání bude méně,“ slibuje ředitel závodu, který si připravil pro vítěze tradiční a originální ceny z vlastní dílny. Ty obdrží jen ti nejlepší. Možná některé zbudou i pro nedělní účastníky druhého závodu Českého poháru cyklokros Masters.
-peh- , foto Beny


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

SP Namur
17.12.2017 záznamy závodů
19:20 ženy
20:20 muži elite

SP Zolder
26.12.2017
13:30 přímý přenos žen
20:45 záznam mužů elite

ZÁZNAMY ZÁVODŮ NA WEBU ČT SPORT:

ME 2017 Tábor
juniořiženy U23muži U23ženy elitemuži elite

TOI TOI Cup
Slaný, Veselí n.L., JabkeniceHlinskoH. VrchyUničovMiloviceKolín

Světový pohár
Iowa City - ženy x muži
Waterloo - ženy x muži
Koksijde - ženymuži
Bogense  - ženymuži
Zeven - ženymuži

Jednou větou

24.10.2017 - ME 2018 bylo přiděleno nizozemskému Rosmalenu a 2019 italskému Silvelle. Viz stránky UEC.

19.10.2017 - Výsledky závodů seriálu cyklokrosů v Lounech: závod dvojic, závod 4.10., závod 11.10.závod 18.10., celkové pořadí.

19.09.2017 - Řídící výbor UCI dnes v norském Bergenu rozhodl mimo jiné o přidělení cyklokrosového MS 2020 Švýcarsku - pojede se v Dübendorfu u Curychu. Připomínáme, že MS 2018 se koná v nizozemském Valkenburgu a MS 2019 v dánském Bogense.

Počasí

Předpověď počasí

close
detail