Česky English

Junior Jakub Schierl v čele žebříčku UCI

Aktuálnímu žebříčku UCI kategorii juniorů vévodí Jakub Schierl (Expres CZ - Scott Kolín). I další čeští reprezentanti si svoje postavení vylepšili.

Momentální pohled na cyklokrosový žebříček UCI je z pohledu českého fanouška velice příjemný. V kategorii juniorů je v čele Jakub Schierl, mezi ženami je Kateřina Nash druhá.

V průběžném pořadí vede kolínský junior Jakub Schierl, který se polepšil o čtyři místa díky dvěma vítězstvím v Toi Toi Cupu a druhému místu ve Slovenském poháru. Jakub Ťoupalík je sedmý a prvoročák Tomáš Ježek desátý, který udělal skok o jedenáct příček. Naopak Tomáš Kopecký se propadl o devět pozic na osmnácté místo a Vladimír Mikšaník zůstal třiadvacátý.

V kategorii mužů i nadále vládne duo Nizozemec Mathieu Van der Poel a Belgičan Wout Van Aert. Michael Boroš si polepšil o jedno místo a je patnáctý. Kolínský Tomáš Paprstka poskočil o pět míst na čtyřiatřicátou příčku, jeho oddílový kolega Jan Nesvadba je šestatřicátý. Třiadvacítkář Adam Ťoupalík si vylepšil své postavení v žebříčku o sedm míst a patří mu sedmapadesátá pozice.

Kategorii žen i nadále dominuje Belgičanka Sanne Cant před naší Kateřinou Nash a Nizozemkou Sophie de Boer. Pavla Havlíková si polepšila o jedno místo a je devatenáctá. Šestatřicátá Nikola Nosková zatím v letošní sezoně nenastoupila, Martina Mikulášková je šedesátá a Jana Czeczinkarová třiašedesátá.

Text a foto -peh-


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

SP Namur
17.12.2017 záznamy závodů
19:20 ženy
20:20 muži elite

SP Zolder
26.12.2017
13:30 přímý přenos žen
20:45 záznam mužů elite

ZÁZNAMY ZÁVODŮ NA WEBU ČT SPORT:

ME 2017 Tábor
juniořiženy U23muži U23ženy elitemuži elite

TOI TOI Cup
Slaný, Veselí n.L., JabkeniceHlinskoH. VrchyUničovMiloviceKolín

Světový pohár
Iowa City - ženy x muži
Waterloo - ženy x muži
Koksijde - ženymuži
Bogense  - ženymuži
Zeven - ženymuži

Jednou větou

24.10.2017 - ME 2018 bylo přiděleno nizozemskému Rosmalenu a 2019 italskému Silvelle. Viz stránky UEC.

19.10.2017 - Výsledky závodů seriálu cyklokrosů v Lounech: závod dvojic, závod 4.10., závod 11.10.závod 18.10., celkové pořadí.

19.09.2017 - Řídící výbor UCI dnes v norském Bergenu rozhodl mimo jiné o přidělení cyklokrosového MS 2020 Švýcarsku - pojede se v Dübendorfu u Curychu. Připomínáme, že MS 2018 se koná v nizozemském Valkenburgu a MS 2019 v dánském Bogense.

Počasí

Předpověď počasí

close
detail