Česky English

Junior Jakub Schierl v čele žebříčku UCI

Aktuálnímu žebříčku UCI kategorii juniorů vévodí Jakub Schierl (Expres CZ - Scott Kolín). I další čeští reprezentanti si svoje postavení vylepšili.

Momentální pohled na cyklokrosový žebříček UCI je z pohledu českého fanouška velice příjemný. V kategorii juniorů je v čele Jakub Schierl, mezi ženami je Kateřina Nash druhá.

V průběžném pořadí vede kolínský junior Jakub Schierl, který se polepšil o čtyři místa díky dvěma vítězstvím v Toi Toi Cupu a druhému místu ve Slovenském poháru. Jakub Ťoupalík je sedmý a prvoročák Tomáš Ježek desátý, který udělal skok o jedenáct příček. Naopak Tomáš Kopecký se propadl o devět pozic na osmnácté místo a Vladimír Mikšaník zůstal třiadvacátý.

V kategorii mužů i nadále vládne duo Nizozemec Mathieu Van der Poel a Belgičan Wout Van Aert. Michael Boroš si polepšil o jedno místo a je patnáctý. Kolínský Tomáš Paprstka poskočil o pět míst na čtyřiatřicátou příčku, jeho oddílový kolega Jan Nesvadba je šestatřicátý. Třiadvacítkář Adam Ťoupalík si vylepšil své postavení v žebříčku o sedm míst a patří mu sedmapadesátá pozice.

Kategorii žen i nadále dominuje Belgičanka Sanne Cant před naší Kateřinou Nash a Nizozemkou Sophie de Boer. Pavla Havlíková si polepšila o jedno místo a je devatenáctá. Šestatřicátá Nikola Nosková zatím v letošní sezoně nenastoupila, Martina Mikulášková je šedesátá a Jana Czeczinkarová třiašedesátá.

Text a foto -peh-


< Zpět

Jednou větou

28.05.2020 - Výsledky a fotogalerie z Mistrovství Jihočeského kraje v časovce.

27.09.2019 - Dnes UCI rozhodla, že MS 2023 bude v Hoogerheide (Nizozemí). MS 2020 je v Dübendorfu (Švýcarsko), 2021 v Oostende (Belgie) a 2022 ve Fayetteville (USA, Arkansas). Na 2024 si podal kandidaturu Tábor.


09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.


Počasí

Předpověď počasí

close
detail