Česky English

Bude našim vyhovovat písečný Koksijde?

V neděli se jede v belgickém Koksijde třetí závod Světového poháru i za účasti českých reprezentantů.

Písek, písek a zase písek. Takové je Koksijde, belgická obec s dvaceti tisíci obyvatel na pobřeží Severního moře Vlámského regionu. Přímořskou oblast s písečnými dunami vojenského prostoru nemají Češi moc v oblibě, ale v cyklokrosovém světě znamená toto místo pojem.

Dokážou se naši reprezentanti poprat s atypickými podmínkami a nebude pro ně specifická trať nevýhodou? „Jsou to pro nás samozřejmě těžké podmínky, ale je to pro všechny stejné. Také chápu, že se u nás nejezdí na písečných tratích tak často jako v Belgii. Ale pokud chci být dobrý závodník světové špičky, tak musím dokázat zajet všude,“ nehledá reprezentační trenér výmluvy a dodává: „V dnešní době jsou mladí jezdci technicky velmi dobří, takže rozhoduje především hlava.“

A jaké jsou tedy ambice našich? V zahraničních závodech se už letos dokázali prosadit na stupně vítězů junior Tomáš Kopecký a třiadvacítkář Adam Ťoupalík. Ani na domácích tratích suverénní Pavla Havlíková není bez šancí. Právě v Koksijde byla v před dvěma roky čtvrtá. V kategorii mužů Elite by měl atakovat první desítku Michael Boroš, což už letos několikrát dokázal.

„Šanci na solidní umístění mají junioři s dobrou výchozí pozici. V prvních dvou řadách na startu budeme mít hned čtyři jezdce. A to je pro dobrý start super. Věřím, že kluci to prolomí a budou atakovat první desítku,“ doufá trenér Dlask.

Podle slov reprezentačního kouče bude záležet i na počasí. Loni se kvůli silnému větru závod Světového poháru ani nekonal. „Pokud bude deštivo, jak říká předpověď, tak by to mohlo být v písku snadnější. Navíc má i docela foukat,“ naznačil Dlask povětrnostní podmínky.

Fanoušci cyklokrosu mohou být u toho. Závod žen bude živě vysílat ČT Sport, závod mužů Elite uvidí v přímém přenosu na internetu nebo ve 22:30 hodin ze záznamu na ČT Sport.

 

Program Světového poháru v Koksijde

  • 10:00 hodin - Junioři
  • 11:20 hodin - U23
  • 13:30 hodin – ženy Elite (přímý přenos ČT Sport)
  • 15:00 hodin muži Elite (záznam ve 22:30 hodin ČT Sport)

-peh-


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

ZÁZNAMY ZÁVODŮ NA WEBU ČT SPORT:

MS 2019 Bogense
juniořimuži U23ženy eliteženy U23muži elite

TOI TOI Cup 2018
Kolín, Slaný, Jičín, Hlinsko, UničovJabkeniceMladá BoleslavHolé Vrchy

Světový pohár 2018/19
Waterloo - ženymuži
Iowa City - ženymuži
Bern - ženy x muži
Tábor - ženy x muži
Koksijde - ženymuži
Namur - ženymuži
Zolder - ženy x muži
Pontchateau - ženymuži 
Hoogerheide - ženymuži

ME 2018 v Rosmalenu
ženy x muži

ME 2017 v Táboře

MS 2018 ve Valkenburgu


Jednou větou

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.

06.08.2018 - Výhled rozvoje cyklokrosu v příštích letech - článek na Idnes.cz

24.10.2017 - ME 2019 se jede v italském Silvelle. Viz stránky UEC.

Počasí

Předpověď počasí

close
detail