Česky English

Tomáš Kopecký: „Základem je dobrá příprava, jezdit nejtěžší závody a mít trochu štěstí“

Junior Tomáš Kopecký vybojoval na Světovém poháru v Bogense první letošní vítězství. Tím se posunul v celkové klasifikaci do průběžného vedení, podobně jako v sérii Superprestige.

Popište nedělní závod v Bogense. Bylo to suverénní vítězství hned od začátku?

Měl jsem dobrý start a už v závěru prvního kola jsem jel na čele závodu s Pimem Ronhaarem. Na konci druhého kola jsem mu nastoupil do větru. Sice mě ještě dojel, ale udělal chybu a mě se podařilo odjet. Potom už to bylo jen o tom udržet tempo a vyvarovat se chyb.

Dneska jste se dobře vyspal nebo se vám zdálo, že už konečně vyhrajete?

Jsem rád, že už se to prolomilo. Někdy mě zradila technika, nebo byl někdo o něco lepší. Teď se to konečně všechno sešlo dohromady.

Vaše forma má vzestupnou tendenci. Na mistrovství Evropy v Táboře a v Gavere na Superprestige jste vybojoval stříbro, v neděli v Bogense zlato. Vydrží vám až do mistrovství světa? J

V každé sezoně přijde trochu úpadek formy. Ale budeme se to snažit poskládat tak, aby forma před mistrovství světa ve Valkenburgu opět stoupala. Mám i pár víkendů bez závodů, abych mohl něco natrénovat.

Čím to je, že jste v posledních závodech neustále na bedně? Prozraďte recept?

Nemám žádný speciální recept. Základem je dobrá příprava na silnici a v sezoně jezdit ty nejtěžší závody. Ale nejezdit jich zase příliš mnoho, tak aby byl čas na trénink a odpočinek. A člověk musí mít taky trochu sportovního štěstí.

Text -peh-, foto Jaroslav Svoboda


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

SP Namur
17.12.2017 záznamy závodů
19:20 ženy
20:20 muži elite

SP Zolder
26.12.2017
13:30 přímý přenos žen
20:45 záznam mužů elite

ZÁZNAMY ZÁVODŮ NA WEBU ČT SPORT:

ME 2017 Tábor
juniořiženy U23muži U23ženy elitemuži elite

TOI TOI Cup
Slaný, Veselí n.L., JabkeniceHlinskoH. VrchyUničovMiloviceKolín

Světový pohár
Iowa City - ženy x muži
Waterloo - ženy x muži
Koksijde - ženymuži
Bogense  - ženymuži
Zeven - ženymuži

Jednou větou

24.10.2017 - ME 2018 bylo přiděleno nizozemskému Rosmalenu a 2019 italskému Silvelle. Viz stránky UEC.

19.10.2017 - Výsledky závodů seriálu cyklokrosů v Lounech: závod dvojic, závod 4.10., závod 11.10.závod 18.10., celkové pořadí.

19.09.2017 - Řídící výbor UCI dnes v norském Bergenu rozhodl mimo jiné o přidělení cyklokrosového MS 2020 Švýcarsku - pojede se v Dübendorfu u Curychu. Připomínáme, že MS 2018 se koná v nizozemském Valkenburgu a MS 2019 v dánském Bogense.

Počasí

Předpověď počasí

close
detail