Česky English

Zopakují Češi stupně vítězů i v Zevenu?

Pátou zastávkou devítidílného seriálu Světového poháru bude v sobotu německý Zeven.

Čeští cyklokrosaři by rádi navázali na výsledky z posledního závodu Světového poháru, který se jel v neděli v dánském Bogense. Skvělého úspěchu dosáhl junior Tomáš Kopecký, který zvítězil. Blízko ke stupňům vítězů měli pátý Adam Ťoupalík a šestá Kateřina Nash.

Opět se o to pokusí už tuto sobotu v německém Zevenu.

Reprezentační trenér Petr Dlask bude opět spoléhat na tradiční opory – juniora Tomáše Kopeckého, třiadvacítkáře Adama Ťoupalíka a Kateřinu Nash. „Všichni tři by měli útočit na stupně vítězů. Navíc Kopecký bude hájit dres lídra Světového poháru,“ mluví kouč Dlask o největších českých nadějích.

„Trať by měla vyhovovat i našim Eliťákům – Borymu, Páprdovi i Bičovi (Borošovi, Nesvadbovi a Paprstkovi pozn. red). Bory měl v Bogense smůlu, když spadl na překážkách. Sice se rychle zvednul a pokračoval, ale už vypadnul z tempa. Závod byl nesmírně rychlý a vyrovnaný, takže každé zaváhání znamenalo propad o několik míst,“ vzpomíná Dlask na nedělní závod.

Špatně si nevedli ani junioři. Prvoročáci mezi juniory Jakub Ťoupalík a Tomáš Ježek se výkonnostně zvedli, když obsadili minulý týden 15. a 18. místo a porazili tak o rok starší reprezentační kolegy. „Myslím si, že je výsledek nakopnul a znovu se budou chtít ukázat v dobrém světle,“ zvažuje Dlask šance juniorů na dobrý výsledek.

Trať v Zevenu si už loni vyzkoušelo několik reprezentantů. Nejlepšího loňského výsledku zde dosáhli sedmý třiadvacítkář Adama Ťoupalíka a devátá Pavla Havlíková.

„Je to dynamická trať, kde se hodně mění rytmus. V technických pasážích je důležité se co nejrychleji za zatáčkami zvednout ze sedla a okamžitě akcelerovat. A to se potřebují všichni naučit jako sůl,“ popisuje trenér Petr Dlask zdejší trať.

Podle jeho slov bude záležet i na počasí, protože převážná část trati vede po trávě. „V pátek má trochu zapršet. Takže uvidíme, jaký bude terén a jestli se nevyjedou koleje,“ zvažuje reprezentační kouč.

V nominaci se proti poslednímu závodu Světového poháru v dánském Bogense objevila čtyři nová jména. V kategorii mužů Elite by měl premiérově startovat Martin Hunal, ve společné kategorii žen Elite a U23 Tereza Vaníčková a v kategorii mužů U23 se po nemoci vrací Daniel Mayer.  Díky průběžnému vedení Tomáše Kopeckého ve Světovém poháru získala Česká republika v závodě juniorů místo navíc. Vladimír Mikšaník nestartoval v dánském Bogense kvůli nemoci. Tentokrát je zatím v roli náhradníka, ale mohl by se postavit jako sedmý Čech na start. Z nominace nakonec vypadl Jakub Schierl, kterého nahradí premiérově Josef Hladík.

Fanoušci cyklokrosu můžou být u toho. Závod kategorie žen i mužů Elite bude vysílat v přímém přenosu ČT Sport.

Program Světového poháru v Zevenu

  • 10:00 hodin - Junioři
  • 11:20 hodin - U23
  • 13:30 hodin – ženy Elite (přímý přenos ČT Sport)
  • 15:00 hodin - muži Elite (přímý přenos ČT Sport)

 

Nominace

Junioři – Tomáš Ježek, Tomáš Kopecký, Jakub Říman, Josef Hladík, Jakub Ťoupalík, Alvin Tomášek. Náhradníci – Jakub Hník, Vladimír Mikšaník.

Muži do 23 let – David Jarý, Josef Jelínek, Štěpán Schubert, Jakub Šulc, Adam Ťoupalík, Daniel Mayer. Náhradníci – Lukáš Kunt, Šimon Vaníček.

Ženy Elite – Pavla Havlíková, Kateřina Nash, Nikola Nosková, Adéla Šafářová, Tereza Švihálková, Elizabeth Ungermanová, Tereza Vaníčková.

Muži Elite - Michael Boroš, Jan Nesvadba, Tomáš Paprstka, Martin Hunal.

-peh-


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

SP Iowa City
Sobota 29.9.
21:30 muži elite
23:15 ženy elite

TOI TOI Cup Hlinsko
čtvrtek 11.10. 18:30 záznam

ZÁZNAMY ZÁVODŮ NA WEBU ČT SPORT:

TOI TOI Cup 2018
Uničov

Světový pohár 2018/19
Waterloo - ženymuži
Iowa City - ženy x muži

MS 2018 Valkenburg
juniořiženy U23 x ženy elitemuži U23muži elite

ME 2017 Tábor
juniořiženy U23muži U23ženy elitemuži elite

MČR 2018 Mladá Boleslav


Jednou větou

06.08.2018 - Výhled rozvoje cyklokrosu v příštích letech - článek na Idnes.cz

01.01.2018 - Bahnitý silvestrovský cyklokros svědčil nejlépe Bínovi

24.10.2017 - ME 2018 bylo přiděleno nizozemskému Rosmalenu a 2019 italskému Silvelle. Viz stránky UEC.

19.09.2017 - Řídící výbor UCI dnes v norském Bergenu rozhodl mimo jiné o přidělení cyklokrosového MS 2020 Švýcarsku - pojede se v Dübendorfu u Curychu. Připomínáme, že MS 2018 se koná v nizozemském Valkenburgu a MS 2019 v dánském Bogense.

Počasí

Předpověď počasí

close
detail