Česky English

Letošní Toi Toi Cup míří k závěru, předposlední díl se koná v Milovicích

Do konce sedmidílného seriálu letošního 11. ročníku Toi Toi Cupu už zbývají jen dva závody. Ten šestý je na programu první prosincovou sobotu v Milovicích, o týden později v Kolíně budeme znát nejen celkové vítěze všech kategorií, ale i nové mistry republiky v mládežnických kategoriích.

Letošní závod se koná pod záštitou města Milovice a jede se 6. ročník Velké ceny Milovic.

Loňský závod byl zařazen pouze do „malého“ Toi Toi Cupu a přesunul se z tradiční destinace „Lesoparku Mladá“ na „Hakenův stadion“. „Po loňské premiéře nové tratě volali závodníci po menším počtu začátek. Snažili jsme se je vyslyšet a snad budou mít změny pozitivní ohlas. Naopak jsme přidali výjezdy na valu stadiónu,“ popisuje ředitel závodu Richard Němec letošní změny a pokračuje: „Zlomovým bodem na trati je takzvaná Irská lavice, která potrápila nejednoho mládežníka. Start a cíl je na dlažebních kostkách, které dobře znají účastníci jarní klasiky Pavé Tour Milovice. Nechybí ani deset schodů, které čekají na závodníky po průjezdu depem.“

Na provizorní trati se už prohání nejmenší příznivci cyklokrosu. Což je sice potěšující zjištění, které sebou přináší i menší problémy. „Vidět malé předškoláky, jak se prohání po trati, zahřeje u srdce. Ale milovická mládež má své představy, kudy má vést cyklokrosová trať. Přetrhané mlíko a přenastavení kolíků je na denním pořádku. Tuto bojovku s námi hrají již šestý rok a člověk se už nemůže dočkat těch nervů, co ho potká druhý den,“ vypráví Richard Němec.

Rok příprav se pomalu chýlí ke svému konci a den ode dne přibývají v zemi nové kolíky. „Ale najdou se i tací, kteří nám chodí pravidelně fandit a ocení celoroční práci na trati,“ nestěžuje si místní nadšenec cyklokrosu.

Vhodné místo k zaparkování najdete mezi nádražím a Benzinou, vzdálené asi 50 metrů od startu a 300 metrů od depa. Příjezd od kostela podél bikrosové dráhy a na křižovatce do tvaru T doleva z kopce přes přejezd. Další plochou je náměstí 30. června před radnicí města.

Vítězové v jednotlivých kategoriích se můžou těšit na zajímavé věcné ceny od firem – Ethic Sport, Assos, Prolog Bike shop, NN Zdravé Potraviny, Pivovar Svijany, Pivovar u Fleků, Fiala uzeniny z masa a poukazy do pizzerie Pat Mat. „Na své si přijdou i milovníci občerstvení a nebude chybět ani stánek s Flekovským pivem. Zakoupit vánoční dárek bude možné u stánku Lawi sport,“ pozval Richard Němec nejen za cyklokrosem, ale i nezbytným občerstvením a případnému nákupu.

 

Program dne:

9:45 hodin Kadetky (společně kadetky a žákyně)

10:25 hodin Žáci (společně žáci starší + mladší)

11:10 hodin Kadeti

12:00 hodin Junioři

13:00 hodin Ženy (ženy Elite + ženy do 23 let)

14:30 hodin Muži (Elite a U23)

-peh-


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

SP Iowa City
Sobota 29.9.
21:30 muži elite
23:15 ženy elite

TOI TOI Cup Hlinsko
čtvrtek 11.10. 18:30 záznam

ZÁZNAMY ZÁVODŮ NA WEBU ČT SPORT:

TOI TOI Cup 2018
Uničov

Světový pohár 2018/19
Waterloo - ženymuži
Iowa City - ženy x muži

MS 2018 Valkenburg
juniořiženy U23 x ženy elitemuži U23muži elite

ME 2017 Tábor
juniořiženy U23muži U23ženy elitemuži elite

MČR 2018 Mladá Boleslav


Jednou větou

06.08.2018 - Výhled rozvoje cyklokrosu v příštích letech - článek na Idnes.cz

01.01.2018 - Bahnitý silvestrovský cyklokros svědčil nejlépe Bínovi

24.10.2017 - ME 2018 bylo přiděleno nizozemskému Rosmalenu a 2019 italskému Silvelle. Viz stránky UEC.

19.09.2017 - Řídící výbor UCI dnes v norském Bergenu rozhodl mimo jiné o přidělení cyklokrosového MS 2020 Švýcarsku - pojede se v Dübendorfu u Curychu. Připomínáme, že MS 2018 se koná v nizozemském Valkenburgu a MS 2019 v dánském Bogense.

Počasí

Předpověď počasí

close
detail