Česky English

Udrží Pavla Havlíková svoji neporazitelnost i v Milovicích?

K favoritům sobotních závodů v Milovicích v kategorii žen a mužů budou patřit lídři průběžného pořadí Toi Toi Cupu Pavla Havlíková a Tomáš Paprstka.

Kdo vyhraje na předposledním podniku Toi Toi Cupu v Milovicích hlavní závody kategorie žen a mužů? Zatímco mezi ženami jednoznačně kraluje Pavla Havlíková, v kategorii mužů bude startovní pole o poznání vyrovnanější.

Posledním vítězem se stal před dvěma roky na trati v „Lesoparku Mladá“ Tomáš Paprstka před Lubomírem Petrušem a Vojtěchem Niplem. Loni se jel v Milovicíc pouze „malý“ Toi Toi Cup a přesunul se do prostoru poblíž „Hakenova stadionu“.

Předpokládá se, že se o stupně vítězů poperou tři věční rivalové Tomáš Paprstka, Jan Nesvadba a Polák Marek Konwa.

A jak se cítí jezdec Expres CZ – Scott Team Kolín Tomáš Paprstka, který hodnotí své vystoupení ve Světových pohárech v Bogense a Zevenu? „Co říct k Zevenu? Nic moc, asi každý viděl trať. Tak si udělal obrázek. Start se mi povedl docela slušně, ne jak v Dánsku. Pořád se s tím dalo něco dělat, ovšem toho běhání bylo strašně moc. Vůbec mi to nesedlo. Navíc jsem jel po náročném soustředění, takže teď trochu orazím a doufám, že v Milovicích to zase klapne. Jen jsem zvědavý na trať. Kluci co tam jeli loni, říkali, že to je strašně udrncané a hrozné. Tak doufám, že pořadatelé si s tím vyhráli a udělají pořádnou trať, jako za starých časů.“

Stejný program měl i jeho oddílový kolega Jan Nesvadba. „Moje umístění na obou Světových pohárech není úplně uspokojující. Jediné, co mě povzbuzuje, je že oba závody se mi jelo super. Bohužel v Dánsku jsem měl několik pádů, ale i v Zevenu jsem se zamotal po startu do pádu a první kolo jsem se propadl až na 38. místo. Nakonec jednadvacátý flek, což je nakonec slušný! Do Milovic se celkem těším. Uvidíme, jak mi bude sedět trať. Už bych chtěl konečně vyhrát! Formu docela mám, jen ji potřebuji prodat.“

Jezdkyně KC Kooperativy Jablonec n. Nisou Pavla Havlíková má letos stoprocentní úspěšnost. Pětkrát nastoupila a pokaždé zvítězila. Má tak našlápnuto k neuvěřitelné sérii a raritě Toi Toi Cupu. Do konce letošního seriálu zbývají už jen dva závody. Dokáže Pavla vyhrát i dva poslední? „Určitě se budu snažit a usilovat o zápis do historie. Pokud se to podaří, bude to paráda. A když ne, asi smutnit nebudu,“ říká letošní suverénka domácích tratí, která má blízko k neuvěřitelnému trumfu.

V historii Toi Toi Cupu by to byl zřejmě rekordní zápis (stoprocentně to ví pouze chodící encyklopedie Jindřich Pulman J). Ani samotná Pavla Havlíková si už nevzpomíná, jestli to dokázala v uplynulých ročnících. „Pohár jsem sice několikrát vyhrála, ale bez ztráty bodu určitě ne. Protože jsem v minulosti nejela všechny závody českého poháru,“ vysvětlila.

A co bude pro Pavlu těžší, trať nebo soupeřky? „Vůbec to nedokážu posoudit, trať jsem ještě neviděla. Nevím, do čeho jdu ani netuším, kdo se objeví na startu,“ uvedla Pavla.

Podobnou bilanci jako Pavla Havlíková má i žák Mirek Müller z týmu Mapei Kaňkovský. Letos se radoval už devětkrát!

-peh-


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

SP Iowa City
Sobota 29.9.
21:30 muži elite
23:15 ženy elite

TOI TOI Cup Hlinsko
čtvrtek 11.10. 18:30 záznam

ZÁZNAMY ZÁVODŮ NA WEBU ČT SPORT:

TOI TOI Cup 2018
Uničov

Světový pohár 2018/19
Waterloo - ženymuži
Iowa City - ženy x muži

MS 2018 Valkenburg
juniořiženy U23 x ženy elitemuži U23muži elite

ME 2017 Tábor
juniořiženy U23muži U23ženy elitemuži elite

MČR 2018 Mladá Boleslav


Jednou větou

06.08.2018 - Výhled rozvoje cyklokrosu v příštích letech - článek na Idnes.cz

01.01.2018 - Bahnitý silvestrovský cyklokros svědčil nejlépe Bínovi

24.10.2017 - ME 2018 bylo přiděleno nizozemskému Rosmalenu a 2019 italskému Silvelle. Viz stránky UEC.

19.09.2017 - Řídící výbor UCI dnes v norském Bergenu rozhodl mimo jiné o přidělení cyklokrosového MS 2020 Švýcarsku - pojede se v Dübendorfu u Curychu. Připomínáme, že MS 2018 se koná v nizozemském Valkenburgu a MS 2019 v dánském Bogense.

Počasí

Předpověď počasí

close
detail